Mezi nepřáteli (2007)

Hodně dobrý válečný film z konfliktu, o kterém jsem ani netušil, že vůbec kdy byl - alžírský boj o nezávislost na koloniální Francii v 50. a 60. letech 20. století.

Stroj času (1993)

Film na dobu svého vzniku není špatný. Strojem času není myšlen přístroj, který by nás dokázal přenést v čase, ale věc, která vám dá nesmrtelnost. Ale něco je za něco a tak nesmrtelnost je vykoupena mnohými lidskými životy. Námět parádní a kdyby tomu někdo dokázal dát nový kabát a nezprasit to, tak by to byl echt horůrek. 3* si to zaslouží a 4 dávám za Perlmana.

The Divide (2011)

Návod jak (ne)přežít v bunkru po jaderné válce. Temná lahůdka pro krve a mozku milné příznivce klaustrofobních, postapokalyptických filmečků.

Lukostřelci (2011)

Kdyby bylo ve filmu více historických reálií, mohlo by se to považovat za historický film. Toto byla jen lukostřelná vyvražďovačka typu "jeden proti všem". U větších scén, jako třeba dobývání opevnění, mohli posílit jak kompars, tak i délku scény. Celkově průměrný film.

Prometheus (2012)

Do dokonalosti špetka chyběla, ale jsem nad míru spokojený. Opravdu krásné sci-fi, perfektně udělaný. A pořád to má otevřený závěr, něco se vysvětlilo, přesto zůstává důvod pokračovat. Už se těším na 2.

Hei tai yang 731 (1988)

Tak to teda sorry....Na toto jsem se nedodíval, myslel jsem, že budu zvracet....Nehodnotím!

Pozemšťan (2007)

Hodně dobrý. S napnutím jsem čekal, co z "kromaňonce" ještě vyleze. Hvězdička dolů za závěr, nemám rád konec bez podání vysvětlení. Asi to byl záměr tvůrce, ale já potřebuji rozuzlení. Prostě odpověď na otázku "PROČ?".

Horolezci (1973) (TV film)

Docela obstojné. Negativem byla ta směska dokumentárního filmu, který byl skutečně natočený v Pakistánu a hraného filmu, nejspíše pocházejicího někde z Beskyd, v lepším případě z Tater. Ale na rok 1973 nakonec dobrý. Celkem mě překvapila absence jakýchkoliv politických podtextů a nálad, což na rok 1973 považuji za pozitivum.

Válečný kůň (2011)

Když pomineme uměleckou stránku filmu, která je, jak by se dalo od Speilberga očekávat perfektní, připadá mě tento film úplně hloupý a zbytečný. Něco pro holčičky, co si hrají s "My little pony".