Strážci Dračí brány (2006)

Akční kung-fu podívaná. Plná dobře propracovaných bojových scén. Jediné, co mě kazilo dojem byl ten moderní háv filmu. Dějová line byla obdobná jako ve strarších filmech a ústředním tématem byl samozřejmě boj dobra a zla. Tohle všechno bylo ale vloženo do moderní doby, mezi mládež z ulice. To mě bohužel nesedělo. Celý film je protkám rytmickou, hodně dynamickou hudbou, která ještě umocňuje tempo.

Pád do tmy (2005)

Hloupý Američanky se vydají bez jakéhokoliv zajištění z venčí do neprobádané jeskyně. Postupen času se z uječených telátek stávají ostřílené speloložky, které se neštítí vraždit mezi sebou, aby přežili. Pokusy udělat "lekavé" scény, kdy z temného zákoutí jeskyně vyskočí nějaký ten mutant, se moc nezdařily. A hromady všudepřítomných kostí tomu taky moc nepomohly. Slabota.

Nový svět (2005)

Příjemná romantická podíváná s velmi kvalitní hudbou. Bohužel bez nějakého hlubšího děje, plného monologů - myšlenek hlavních postav.

Paranormal Activity 2 (2010)

Oproti 1 je to už velká slabota. Dlouho trvá, než se začne něco dít, ještě déle, než v 1.díle. Když už se film po hodině jakžtakž rozjede, tak jsou veškeré scény příliš potemělé, nebo kamera je nevhodně odložená, takže vlastně není nic pořádně vidět.

Útěk z Colditzu (2005) (TV film)

Nevěřícně kroutím hlavou.... Kdo to tak hloupě vymyslel. Parodie na zajatecký tábor. Více než válečné drama bych to označil jako válečná komedie. Ikdyž mimo skutečnost, bylo to natočeno dobře, nechybělo napětí.

Nemilosrdný střelec (2007)

Japonci se snažli udělat krvavou vyvražďovačku v kombinaci westernu a samurajského meče. Na pomoc si přizvali osobu nadmíru povolanou - Tarantina. Ten si ale odehrál, sice ne špatně, svou roli jediné neasijskéhé postavy, ale filmu ke kýžené kvalitě nepomohl. No a nakonec, jediný malý chlapec, který přežil, si začal říkat Django a objevil se po letech v Itálii...... ale to už jiný příběh.

Red (2010)

Klasická dobrá akční podívaná. Chyběl mě tady trochu typický Willisovský humor. Návrat zabijáků ve výslužbě do akce trochu připoměl Postradatelný, ale tohle bylo mnohonásobně lepší.

Zemřít pro Japonsko (2007)

Film ukazuje poslední dny života mladých pilotů - kamikadze. Poslední pitka s přáteli, rozloučení s rodinou apod. Za války byli uctívání jako božští hrdinové a ti, kteří přežili se staly opovrhovanými. Film se snaží být emotivní, ale typické japonské toporné pózy mě moc neseděly. Válečných scén poskrovnu, ikdyž hlavní bitva - útok na spojenecké lodě nebyla špatně natočena.

Hodný, zlý a divný (2008)

Fakt dobrý. Film mě držel 2 hodiny v napětí, vydechnout mě nedal. Skvělé přestřelky - pistole, děla, kulomety, meče. Honičky na koních, autech, motorkách, ve vlaku, v čínských tržištích. Postavy jsou vážné i vtipné. Nemálokrát jsem se zasmál.

Titus (1999)

Tak tohle se mě nelíbilo. Raději bych snesl zpracování Tita v klasickém historickém kabátu, než v tomto experimentálním pojetí starověku a současnosti.