Noc úplňku (2006)

Pohádka pro náročného diváka. Ale musí se na to dívat jen a jen jako na pohádku. Scény jsou velkolepé, někdy mohly tvůrci trošku přibrzdit a zpomalit, aby si divák souboje a detaily více vychutnal. Dobře zpracovaná hudba s čínskými lidovými náměty, popmusic a slaďáky.

Where the Hell is Matt? (2008)

Dokázalo mě to vykouzlit úsměv, zlepšit náladu a mám z toho pocit dobra.

Katedrála (2002)

Zajímavá fantazie. Někdy jde v 7 minutách říct více než v celovečerním filmu. Pěkná, gradující hudba.

Osudový dotek (2004)

Bylo to celkem napínavý, ale tajně jsem doufal, že to skončí špatně. A to že deníky, fotky a filmy na konci spálil, mě naštvalo. Umět díky nim cestovat v čase a měnit minulost, tak bych toho využil rozumně a ne jen napravovat své chyby. Ale já nejsem scénárista.

Symptom Pandorum (2009)

Rozhodně dívatelný, ale nic převratnýho. Ty potvory mohly být trochu lépe udělaný.

Tobruk (2008)

Nebýt pár tváří českých herců, které jsem poznal, neřekl bych, že tenhle film je české produkce. Rovnoprávný konkurent světové válečné kinematografie, za který se rozhodně nemusíme stydět.

Goyovy přízraky (2006)

Tak jak jsem pořádně nikdy nepochopil historickým reáliím Francouzské revoluce, kdy jeden měsíc se popravovali jedni, druhý měsíc zase ti druzí. Tak i v tomto filmu jednoho dne odsouzení, byli druhý den u moci. Byla to doba, kdy se ze všech stavů lidé vraždili. A je skoro neuvěřitelné, že ještě začátkem 19.st. mohla svatá inkvizice vytahovat drápky. Aspoň, že ti bonapartisté jim zatli ťipec.

Barbar (2009)

Úplně špatně to natočený nebylo. Mělo to svůj styl, ikdyž hodně podivný. Ale co mě chybělo, byl nějaký děj, popřípadě zápletka. Jediná osnova byla: cesta kristianizovaných vikingů do Svaté země, trošku se spletou a připlují do Ameriky, nasraní vzájemně na sebe se pobijí a co přežili, tak pobijí indiáni.

Guerreros (2002)

Drsný snímek ze španělské mise KFOR v Kosovu. Jak vidno, ne vždy to mezinárodním silám vyšlo, jak by si představovali. Možná zbytečná snaha o nezávislost v konfliktu dovedla vojáky až k ohrožení vlastního života a ztrátu svých druhů.

Ďáblova dílna (2007)

Největší padělatelská akce v dějinách, kdy Židé za druhé světové války v koncetračních táborech, za lepších životních podmínek, padělají Libry a Dolary, aby tak Německo zaplavilo falešnými bankovkami trhy a zničelo ekonomiky nepřítele. Tvůrci mohli s tímhle tématem naložit lépe. Rozhodně co se týče pojetí koncetračního tábora, ale je možné, že ve skutečnosti byli tihle vězni tak izolováni od osatních, že neměli tušení, co se děje za plotem.