Strážci - Watchmen (2009)

Nikdy jsem nebyl příznivcem kresleného komiksu, dál než ke Čtyřlístku jsem se nedostal. Ale tohle mě nadchlo. Skvěle natočený, výborně zpracovaný námět - návrat vysloužilých superhrdinů. A co mě hned zaujalo, byla perfektně a vhodně zvolená hudba k filmu. Počínaje Jízdou Valkýry Richarda Wagnera, Simon & Garfunkel - Sound of Silnece, Leonarda Cohena a mnoho dalších.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

Hrozná slátanina. Je moderní slovo "avatar", tak ho použijeme. Někdo řekl, že špatní musí být ti, co mají techniku, ti, kteří mají oheň a vypouštějí hodně kouře. A dobří jsou ti, kteří žijí v souladu s přírodou a nějakou formou tibetských mnichů. Není to náhodou instruktážní video Greenpeace...?

Vikingové II (2008)

Vikingové vs. Vetřelec vs. Predátor. Příšera mohla být trochu méně mimozemská, už jen chybělo, aby její krev byla kyselinou. Herecky celkem dobře zvládnuto, efekty byly taky obstojné, jenom mě připadá, že si vzali z několika filmů po kousku a slepili nové dílo.

Vinyan (2008)

Zajímavý film o psychice ženy a muže, pokroucené ztrátou syna. Výborně natočené, mrazivé. Úvodní scéna - bublající voda barvící se krví naznačující tsunami a na konci už divák neví, jestli civilizace dětí je skutečností nebo je to jenom výplod fantazie.

Nedívej se nahoru (2009)

Velmi nepovedené. Špatný výběr herců, nepovedený dabing, špatně zpracované téma, vykradené jiné horory, jako třeba Kruh. Těžko vůbec dodívatelné.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Taková obyčejná pohádka s průhledným dějem, na kterou bych nenechal děti dívat. Nečekal bych takovou hereckou hvězdu jako je Ben Kingsley hrát v takové hrozné roli v tak podprůměrném filmu. Podobnou "prázdnou" roli obsadil i v Poslední legii.

Proposition (2005)

Zajímavý film o primitvních lidech v primitivním prostředí. Se skvělou hudbou Nicka Cave (mj. i scénář). Podmalovaný neuvěřitelným množství much, špíny, pachu a potu. Kdyby kinematografie uměla interpretovat i čichové vjemy, byl by tento film asi velmi silným zážitkem.....

Žít po svém (2005)

Krásně ztvárněný příběh ze života pár obyčejných lidí v malém městě, někde v zapadákově v USA. Nedojde tam k vyvrcholení filmu v podobě nové lásky, ani úmrtím, přestože jsem to tam skoro očekával. Prostě shlédneme pár dní ze skoro běžného života.

Centurion (2010)

Dobrý. Rozhodně bych to doporučil jako solidní film o legiích. Krve je tam požahnaně, ale zase se v tom nějak moc nevyžívají. Určitě nic, od čeho bych se musel s odporem odvracet. Pár detailů a nesrovnalostí, o kterých by se dalo diskutovat, bych tam našel, ale z celkového dojmu to neubírá.

Mrtvý sníh (2009)

...se nedivím, že Němci prohráli válku :-) Jinak obstojná komedie s dobrou hudbou.