Ďábel (2010)

Nejkrásnější částí filmu byl začátek - titulky. Kdy to začíná parádní temnou hudbou a titulky běží na pozadí obráceného pohledu na velkoměsto, prostě vzhůru nohama. To jsem si pustli několikrát za sebou. Pomalu a jistě se mě začínají tyhle "klaustrofobické" horory líbit (jako Buried apod.), kdy valná část filmu, ne-li celý, se odehrává v malém prostoru a brzy tam dojde ke knofliktu, ať už jedné osobnosti, nebo mezi podrážděnými a nervózními lidmi. Krásně tam pak vyplouvá lidská psychika.

Expendables: Postradatelní (2010)

Kdybych to měl hodnotit jenom jako akční film, tak by to za 4 hvězdičky stálo. Rozhodně jsem už ale viděl lepší akční film. Hodnotím-li to jako film obecně, tak 2. Prostě klasická střílečka. Nic nového. A velký počet slavnývh "hrdinů" tomu taky moc nepomohl.

Habermannův mlýn (2010)

Holt hodně sporné období našich dějin... někdo tvrdí, že to bylo špatné, jiný zase "oko za oko". Ale očekával jsem teda lepší podívanou. Film průměrný.

Insidious (2010)

Od hororů mám zase na nějaký čas vystaráno. Už jsem si říkal, že to raději vypnu, ale napětí mě to nedovolilo. Opravdu skvělý, řadím to mezi nejlepší horory poslední doby na příčku k Nenávisti, Kruhu apod.

Kajínek (2010)

Žádná sláva. Co dokáží udělat media z pravomocně odsouzeného vraha - chudinku, ne-li národního hrdinu. A z již tak pošramocené pověsti policie udělají ty největší zmetky. A tenhle film tomu moc nepřidal.

Kniha přežití (2010)

Příliš průhledný film - v první třetině už vím, že jde o Bibli. Tím končí veškerý moment překvapení. A nakonec si myslím, že v apokalypsou postiženém světě budou mít přeživší lidé jiné starosti, než čekat na "nového" spasitele, který přinese starou víru a tím se vše spraví. Víru, která možná byla příčinou celého konce světa....

Králova řeč (2010)

Zase se budu vymykat, ale co na tom bylo tak suprového, nevím. Dvouhodinová logopedická nuda. Abych neurazil, tak za 2*

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Byl jsem víceméně zklamán. Dělali kolem toho humbuk, furt nějaký dokumenty z natáčení a na konec celkem nuda. V poslední době je nějak populární Leonardo Da Vinci, tak pro jistotu ho nacpeme i sem, třeba to zvýší sledevanost. Trochu mě ti mniši připoměli mnichy Polívku a Mádla z Bathory, ale ti byli veselejší postavy a v dost vážném filmu dělali světlé - humorné vsuvky. Tady humor chyběl úplně.

Ležáky 42 (2010)

Pro mě přijatelná forma hraného dokumentu, doplněná o dobové snímky a filmové záznamy, mě nevadila. A jelikož se jedná o dokument nelze očekávat žádné herecké zázraky. Doprovodný komentář temně malebným hlasem R. Brzobohatého byl parádní

Machete (2010)

Co se dalo od tohoto filmu očekávat, to také splnil. Žádné předsudky - žádné zklamání. Prostě plnohodnotná řež. Dokonce se mi snad poprvé v životě líbil Seagal, asi proto, že to snad byla jeho první záporná role.