• Krátkometrážní

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tenhle film má tak neuvěřitelně velký koule, že se s ním můžou měřit snad jen Sucker Punch a Kick-Ass ! Po přečtení celého komiksu jsem se utvrdil v tom, že Scotta vážně žeru. Dokonalá vizuální i audiovizuální stránka, přesvědčivé herecké výkony a spousta dalších věcí, na které jen tak nezapomenu ! Pecička.

Krvavá neděle (2002)

Sunday Bloody Sunday!!! A nejnechutnější věc je, že nikdo nikdy nebyl potrestanej a ta stará kráva, co někde srká čaj s mlíkem, ty prasata ještě vyznamenala..... Film je natočen výtečně, ale nemůžu si ho užít. Po závěrečných titulkách bych vstoupil do IRA... 85%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Už dlouho jsem se takhle nezasmál ! Akce na každym rohu, jedna hláška za druhou, legendy filmu ( dobře, Chuck Norris není legenda, ale roli má nezapomenutelnou ), víc krve, než jsem čekal a k tomu všemu ... no, už asi nic. Oscarovej trhák to nejspíš nebude, nicméně to patří k tomu nejlepšímu, co může akční film po roce 2000 nabídnout. A jsem velmi rád, že Simon West si vzpomněl na to, co v roce 1997 dokázal natočil ! 90%

Sněhurka a lovec (2012)

Proč do rolí Královny a Sněhurky byly obsazeny herečky, které se tam nehodí ? Proč Chris Hemsworth vzal takovou roli ? Proč jediná dobrá scéna s trpošema je, když se brodí hovnama ? Proč si zrcadlo myslí, že Sněhurka je nejhezčí ? Proč to stálo 170mil $ ? Proč si Kristen Stewart radši nehraje s Pattinsonem na šťastnou rodinu ? 50%

Parfém: Příběh vraha (2006)

Chce to být až moc epické a chce to být i pohádka. To by mi ani tolik nevadilo, protože výprava je výborná a hudba hezky hraje. Občas jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak stupidně některé scény vypadají. To mi taky moc nevadilo. Ale když se posledních 30 minut změní na brak s grupáčem na námku, tak musí být něco špatně. Zajímavý film se špatným koncem. 65%

Truman Show (1998)

Jeden z nejlepších filmů vůbec s krásným vyvrcholením. Jim Carrey boduje na všech frontách. Pořád je to ten klučina Ace Ventura s neuvěřitelně gumovým obličejem, ale všem nám taky ukazuje svojí nekonečnou genialitu. A pokud Miloš Forman viděl tenhle výkon, tak se není čemu divit, že ho obsadil do Muže na Měsíci. Ještě bych si chtěl odběhnout k Natasche McElhone, protože tohle je její první větší role, kterou se proslavila a dostala možnost zářit v Californication..

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Nevím, proč jsem tento film tak neuvěřitelně dlouho přehlížel. Opravdu jen malinko chybí k absolutní dokonalosti. 95%

Avengers (2012)

Viděno ve 2D, 3D, anglicky i česky a pokaždý za pět hvězd. Dokonalý spojení superhrdinů, kteří jsou úplně rozdílní. Mark Ruffalo zahrál Hulka přesně tak, jak to má vypadat ( a vymazal Banu i Nortona ) a když se k tomu přidá Robert Downey Jr., kterej každou chvíli hází nezapomenutelný hlášky, tak jedinou negativní věcí ve filmu je Chris Evans. Captain America po svém filmu nevyniká ani zde, ale tady se to ještě dá prominout. A Stan Lee samozřejmě dostane svůj prostor i zde. Prohlubuje se mi závislost na MARVELU! 95%

Ti druzí (2001)

Neherečka Nicole Kidman mě opravdu nedokázala vtáhnout do děje a první polovinu filmu jsem se neuvěřitelně nudil. I po skončení filmu čekám, co se bude dít dál. Žádný napětí, lekačky a ani kapička krve. Ale tak to občas je, že když se na něco opravdu těším, tak to končí zklamáním. 60%