• Krátkometrážní

EZO.TV (2009) (pořad)

Jolanda, Vlastík Plamínek, Stanley, Aleš Fajx ! Po velmi dlouhé době se v České republice podařilo natočit komedii světových rozměrů.

Pohřben zaživa (2010)

Ryan Reynolds není špatný herec a tady mi to názorně dokázal. Během filmu jsem si několikrát vzpomněl na dva díly Kriminálky Las Vegas, které režíroval Tarantino, ale to je úplně jiný level. Tady by to chtělo občas opustit rakev a podívat se do světa, nic takového se však nestane. Výhodou filmu je celkem krátká stopáž a obzvlášť vystihnout musím závěrečnou scénu. Dlouho se mi nestalo, že bych vydržel koukat na titulky až do úplného konce. 75%

The Collection (2012)

Jednička byla za takový slabší 4*, ale tady jsem se rozmýšlet nemusel. První díl mi přišel podstatně lepší, s temnější atmosférou, daleko výraznější hudbou, i ty pasti působily o poznání reálnějším dojmem, taky tam hraje Madeline Zima. Tohle už bylo trošku přes čáru. Hlavně to chce vypadat zbytečně moc zvráceně. Jediný čemu jsem tady fandil je délka filmu. Na podobné typy filmů je to akorát. 60%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Co se dalo ukrást, bylo ukradeno. Ať už Jacksonova soudnost nebo pár miliónků. Nějak nemůžu pobrat, proč je skoro všechno špatně. Některé triky jsou na amatérské úrovni a klasická hudba od Shora se objeví až v poslední třetině filmu. Jackson asi vůbec knižní předlohu nečetl, ale tak to je jeho věc. Taky mi vadí postavy, které tam nemají co dělat, ale když se přes to všechno přenesu, tak bojové sekvence trpošů jsou skvělé, glum je výtečný a Erebor je dokonalý prototyp horského města. Některé části u mně vzbudily pocit, že jsem opravdu zpět ve Středozemi a skutečně jsem se bavil, ale větší část mi připomínala "neschopnost". A Guillermo del Toro nebyl pro Hobitka žádný přínos a scénář mu nikdy neměl přijít do rukou! 60%

Beetlejuice (1988)

Zjistil jsem, že Burton není až takový borec. Tohle byla vyloženě nuda. Sem tam záblesk, ale to nestačí.

Dog Star Man: Part I (1962)

Nejlepší díl ! Asi nejsem takovej umělec,abych tomu hodil pět hvězd a nazýval to "Masterpiece". Ale třeba až jednou vychlastam kanystr benzínu, k tomu si dam nějakou tu mochomůrku, tak se možná stanu avantgardním mužem a všecko pochopim. To by bylo krásný.

Zatímco spíš (2011)

Balagueró = REC. Čekal jsem úplně jiný film. Tím nemyslím, že Zatímco spíš mě nějak zklamalo, ale přece jenom to nesplnilo má očekávání. Někde kolem poloviny filmu jsem začal přemýšlet, jestli náhodou trošku nevykrádají Dextera. Tak celkem dost věcí tomu nasvědčuje, od neschopnosti být šťastný po uspávání chloroformem. V konečném účtování celkem povedené drámko, že kterého šlo vymáčknout víc. 65%

Lucifer Rising (1972)

Tímto filmem ukončuji kapitolu "Kenneth Anger". Viděl jsem šest filmů (jestli se to tak dá nazvat) a nemůžu ani u jednoho přijít na téměř žádné pozitivum. Dobře, tak hudba je celkem dobrá, ale tím to končí.

Led Zeppelin – Celebration Day (2012) (koncert)

První hvězda pro Roberta, za jeho zničenej, vychlastanej a přesto úžasnej hlas. Druhou si zasloužil Jimmy, kterej v třiašedesáti předvádí na kytaru to, co před ním uměl jen Hendrix. Třetí hvězda pro JPJ a jeho bezchybnou basu a ještě bezchybnější klávesy. Jason Bonham se pěkně potatil a ukázal, že na to taky má. A když začal zpívat s Plantem, bylo rozhodnuto o hvězdě číslo čtyři. No a ta pátá už je tady jen za perfektní show, věk účastníků, hitovky, který si necham hrát na pohřbu a vyprodaný outůčko. Jen škoda, že žiju ve špatný době. Za pár let se stane tento dokument kultovní a bude se povinně promítat na základkách a děti si možná uvědomí, že Bieber, Rebecca Black nebo Rihanna jsou ZLO!

Země bez zákona (2012)

Chci to vidět znova, ale líp natočený. Hardy s Pearcem hrajou sice výborně, ale potřebuju o dost víc. Je to všechno hrozně hezký, ta prohibice, to prostředí, taky nápis "podle skutečné události" na začátku filmu, ale očekával jsem podstatně víc. Mám pocit, že tak 50 minut je naprosto zbytečných. Hlavně Šejla je úplně zbytečnej. Ten měl zůstat u Transformers a podobný filmy nechat hercům. 70%