Dům (2011)

Viděno na CSFilmu. Zdálo se mi, že podobné filmy už jsem viděl, nijak mě nezaujal.

Ultra Flesh (1980)

Určitě je důležité i u tohoto filmu, kolik je člověku let, a v jakém rozpoložení se na něj dívá. Nedávno jsem prodělal krizi, že už mě filmy tolik nevzrušují, že je v nich jen opakuje to, co už jsem kdysi viděl, a ta schémata mě unavují, a popadla mě z toho hrůza, že se jednoho dne probudím, a nebudou mě filmy bavit vůbec. Tenhle film už znám z dřívějších dob, a je dostupný na internetu, z volně dostupného erotického kanálu, kde je přes pět milionů filmů - krátkých, i dlouhých. Seka se mi vždy líbila, připadala mi jako velmi atraktivní žena, jejíž sex je proto jistě zajímavé a podnětné sledovat. Shlédl jsem ale většinu jejích filmů, takže dneska už neznám jediný, který bych neviděl. Díky za ty výkony, Seko.

Máte doma lva? (1963)

Film mě zcela fascinoval tím, jaký že je možno i natočit. Ano, to bylo to dobrodružství, kam se taky tento snímek vřazuje, ale jinak odpovídá době vzniku, a pokud dělíme filmy na dobré a špatné, tak zde se kloním k tomu druhému hodnocení. Roztomilé děti zažívají při svém bloudění Prahou zajímavé příhody, ale nejde o realitu, ale blouznivou fantazii. To by nevadilo, pokud by šlo o zábavnou podívanou, a to tenhle film pro mě nepředstavuje.

Čistá řeka (1978)

Kam se hrabou dnešní ochránci přírody. Shlédnutí tohoto filmu kdekoho přiměje zavzpomínat na časy, kdy ekologie nebyl jen prázdný pojem. Snaha tvůrců byla vedena dobrou rukou režiséra k podání příběhu o mladém hygienikovi, který poznává sebe, a druhé, a přitom se pokouší správně jednat a konat. Dobré herecké obsazení ale nezachraňuje jisté slabosti scenáře, kdy příběh až tak nechytne, dáli se o nějakém mluvit. Viděl jsem na CSFilmu.

Za tichých nocí (1940)

Díky youtube můžeme shlédnout hodně hezkých českých filmů. Tady je odkaz - https://www.youtube.com/watch?v=6HfZ466yJzE. Film mě potěšil pro svoji poetičnost, repliky, odsýpající děj. Je zjevné, že byl natočený ještě před atentátem na říšského protektora, který později naplno zasáhl do nejednoho lidského osudu v Protektorátu Čechy a Morava.

Zelená léta (1985)

Tenhle povídkový film si v kontextu doby kladl za cíl hlavně pobavit. Hledat v něm něco víc by byla asi marná činnost. Já si připomenul, když jsem dospíval, jak jsem byl taky s holkami na bramborové brigádě. Film byl natočený v polovině osmdesátých let, a škoda jen, že režisér nenatočil víc podobných, či lepších filmů.

Učitelka angličtiny (2013)

Film jsem díky youtube viděl několikrát, protože je podle mě hodně dobrý. Hlavní zápletka se motá kolem bývalého studenta střední školy, na které učitelka angličtiny Linda učí, a kde mají i divatelní kroužek, který díky Lindě, je ochoten nastudovat hru bývalého studenta, který poté studoval kreativní psaní her v New Yorku, ale vrací se domů, protože v N.Y. neuspěl jako dramatický umělec, a jeho otec chce aby se věnoval nějakému serioznímu zaměstnání. A jak to dopadne? Na to se podívejte sami.

Záhada hmoty – z čeho je tvořena země (2015) (seriál)

Opět důkaz, že když se o nějakém oboru, zda chemie, hovoří "lidsky", tak takový seriál přitáhne pozornost. Osobně jsem vždy rád, když mi někdo odkrývá i moje osobní zážitky, což se i v tomhle seriále ve mě událo. Seriál je dostupný na youtube.

Já nejsem já (1985)

Vtipné scénky, a dialogy, plus prohození těl dvou hlavních protagonistů, a je o zábavu postaráno. Viděl jsem tenhle film už s odstupem času víckrát, a vždy jsem se dobře bavil. Mám rád tyhle filmy, a jsem za jejich natočení vděčný. Proto mě překvapuje nízké hodnocení filmu. Podobné filmy - Hop, a je tu lidoop či Rumburak.