Špión (2015)

[Filmový víkend 2015] Na tenhle film bych normálně do kina nikdy nešel. Dokonce jsem si ho ani nechtěl pustit. Důvod je prostý. Melissa McCarthy. Vážně ji nemám rád. Jakože hodně. Ale když už jsem se přeci jen do toho kina dostal, tak jsem si řekl, že to přetrpím. A nakonec jsem ani tak netrpěl. Idiocie hlavní hrdinky se drží celkem při zemi a občas si to i celkem s přehledem "dává". Jude a Jason jsou boží a Rose Byrne je tak sexy jako už dlouho žádná záporačka ve filmu. A hlavně je to vtipný. Každý dobrý fór je vyvážený nějakým trapnějším, ale stojí to za to. Opravdu jsem nečekal, že se budu smát, ale nakonec se stalo. A budu si vyčítat do konce života, kterým blbostem jsem se to řehonil. Takže přeci jenom ustoupím a uznám, že to byla celkem slušná komedie. "Does he know it is a lake, right?"

To byl zítra flám 2 (2015)

Je to marný, je to marný, je to marný. Točit dvojky komedií tak, že se pokusíme zopakovat vtipy z jedničky, akorát v jinačím kabátě prostě nefunguje. Dialogy jsou při nejlepším trapné, každá potenciálně vtipná scénka je roztažená do nesnesitelné délky a hlavně základní premisy filmu (cestování časem/budoucnost) přinesou jen málo zajímavých nápadů a i ty zašlape postupně do země scénáristická neschopnost a trapný fekální humor. I to cestování časem je většinou úplně blbě a nedává smysl. Jednička byla docela zajímavá a originální. Dvojka je katastrofa. Snad někoho nenapadne v tom pokračovat. A jestli tak, snad zase s Johnem Cusackem.

Vincentův svět (2015)

[Filmový víkend 2015] Nikdy by mě to vlastně samotného ani nenapadlo, ale tenhle film je prakticky celý sestříhaný jen z cameí! Na pozadí hlavní čtveřice (pětice) hlavních hrdinů, zahranou několika téměř neznámými herci a jednoduchém příběhu o tom, jak sehnat dalších pár mega na film, se tu vlastně nic jiného neděje. Cameo střídá cameo, až to člověk nestačí stíhat. Některá jsou lepší, některá horší, některých si vážně ani nevšimnete. A až na pár vtipných scének jsem tady smíchy zrovna nebrečel. Očekávaní nebyla žádná, film neurazil, ale z celé víkendové šestky mi z hlavy asi vyšumí nejrychleji.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

*povzdech* Jako na horské dráze. Krásně nasnímaný průlet střídá nejhorší cameo Stana Lee napříč marvelovkami. Krásné souboje střídá asi nejhorší a dialogově nejstupidnější rozchod v dějinách filmu a všechny perfektně naskinované záporáky přebíjí tupá, roztahá a naivní romantická linka.

Až k tobě domů (2014) (studentský film)

Krátká scénka se třemi herci s vtipnou, leč očekávanou pointou. Nic víc nic míň. Někdo se pobaví, někdo se zaposlouchá. Taková filmová jednohubka.

Bad Johnson (2014)

Ve všech směrech naprosto průměrná komedie, ale se skvělým ujetým nápadem, ze kterého se možná dalo vytěžit malinko víc. S krátkou stopáží nenudí a hudba taky ujde, takže takový ten film na cestu vlakem - ok.

Casting (2014) (studentský film)

Autorům jednoznačně velké plus za Bukowskiho! Jinak musím želtalosovi souhlasit s kolegou Lachtanem, že je lepší buď nechat postavy mluvit nebo mlčet. Otevírat naprázdno pusu a zaplácnout to hudbou je opravdu diletantské řešení. Celkově ale chválím velmi kvalitní technickou stránku filmu, poměrně kvalitní herecké výkony obou zúčastněných a celkové pozitivní vyznění snímku.

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Tak letošní Hořící lev...pardon Český lev, docela fraška. Pokud si někdo neznalý přečte výsledky dojde k závěru, že v Česku se v roce 2013 natočilo pár dokumentů a jeden film. Jako chápu, že si Akademie potřebovala pofoukat bolístku z oscarů, ale odměňovat Keř i v kategoriích ve kterých se nějak zvlášť nevyznamenal (hudba, masky...) bylo dost demotivující pro ostatní české tvůrce i čarotvůrce. Eben výtečný.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Koukám, koukám. Na to, že je to podle E. A. Poa, bych to možná čekal o něco temnější. V tomhle ohledu je to přeci jenom o jeden krok, nebo hvězdičku, za Prokletým ostrovem. Ale ona ta prostředí blázinců, cvokhausů, sanatórií, útulků a ústavů budou vždy svým způsobem atraktivní a napínavou látkou. Když navíc v hlavní roli vystupuje stvoření nejatraktivnější, s dalšími skvělými herci okolo - rozhodně jde o film na který stojí za to se podívat.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

"Myslel jsem, že jsme sem přišli mluvit o byznysu," aneb nebudeme si moc lámat hlavu s dobovými dialogy. Nehledě na to, že Mojžíš je u faraónova dvora jako pěst na oko. První půlhodina, kde si hraje na berňák byla super a obsahovala (jedinou!) bitvu celého spektáklu. Pak se Mojžíš praští do hlavy a začne "dělat náboženství" se svojí halucinací uječeného spratka. Následuje, bůhvíkolik, digitálních ran egyptských. Ty jsou naprosto boží a kdo mě zná, tak ví, že v kině mi na dobré hodnocení trocha toho eye-candy stačí. Bohužel já nebyl v kině. Takže zbytek filmu už jsem jen tak došoural v sandálech s tou eskadrou juda-trempů a byl rád, že je konec. Bible je nadále fantasy knížkou, kterou nemám náladu číst.