Malá smrt (2014)

Film o tom jak důležitá je vzájemná komunikace. Jo a Big Up Paulovi samozřejmě!

Na hraně zítřka (2014)

[9.6. 2014 3D Kino Svět Tábor] [Filmový víkend 2014] 88 procent, 88. nejoblíbenější film, to nemůže být náhoda, když jde o film o nadvládu nad Zemí! Ne, jen vtípek. Hranka je další z neomylných zářezů Toma Cruise na kamerové rukojeti. Je zde prý nějaká knižní předloha, ale jako její neznalec nemůžu posoudit ani shodu ani knižní kvalitu. O ději nemá cenu se rozepisovat. Jde skoro o počítačovou hru, kdy opakovaně sledujeme někoho, jak se snaží prostřílet zamořenou francouzskou pláží (a ne nejde o Den D, ale o Hodinu H!). Závěr asi nějak moc nepřekvapí, ale nakonec bych ho snad ani neměnil. Jinak místa pro hnidopišské rýpání a geekovské teorie je v tomhle filmu dostatek.

Nalezenec (2014)

[FebioFest 2015, Praha] Srbskij Kolja! No dobrá, možná spíš srbský tarzan, ale to je jedno. Film s oblíbenou nálepkou "Podle skutečné události", ale tady sakra k uvěření. Možná chvílemi až moc syrový. Žádný náznak nějakých lepších zítřků, prostě Nikdy nemůže být tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř. A v předválečných sirotčincích pod Sovětským svazem to platí dvojnásob. Na poli srbského dramatu nejsem zrovna doma, protože jediný srbský film, který jsem viděl byl… Srbský film, ale tohle bylo kvalitní na jakékoliv poměry. Na to, že stopáž je jen hodinku půl se sem vměstnalo opravdu hodně. Nebýt toho, že lístky na Tůň se vyprodaly zrovna ve chvíli, kdy jsem si je kupoval na pokladně, tak bych na tenhle film nejspíš ani nešel. A to byla škoda.

O mojej intuícii (2014) (studentský film)

Na začátku mi to přeci jenom nedá, abych se nezmínil, že se při pohledu na hlavního hrdinu člověk neubrání určité sebereflexi a říká si kde asi bude za deset let a jestli vlastně nekouká sám sebe. To téma je vlastně vybraný dobře a najde se v tom víc lidí. Ale víc tady asi šlo o komedii a tady mě to tak úplně nezasáhlo (nutno říci, že mám dost specifický smysl pro humor). Každopádně kdyby se mi moje intuice zjevila jako sexy kočka sedící ve spodním prádle u mě v obýváku asi bych se na ní přestal zlobit za to co mi posledních dvacet let prováděla a už nikdy bych neopustil byt a nechal se od ní do konce života litovat. Ne, teď vážně. Začátek trochu rozpačitý, střední část asi nejlepší a nejnápaditější scény, zklamala mě až pointa. Kdy se vlastně celý problém vyřeší sám od sebe zásahem shůry. A celá práce naší nebohé intuice tu přichází vniveč a hlavní postava vlastně skoro nemusí hnout prstem. Přesto velmi lepší *** časem možná čtyři.

One-Minute Time Machine (2014)

Téma cestování v čase mám rád. Tohle možná maličko drhne a je i o nějakou tu scénu možná natahovanější než by bylo třeba. Každopádně velmi zajímavé a pointa není hloupá a dává smysl. Pro jednorázové pobavení dobrý kraťas.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Nevím, jestli je náhoda, že tenhle seriál šel do televize těsně po vydání AC3, ale je jeho logickým doplňkem a dobře mi to spolu pasuje. Dozvědět se nějaká "fakta" o lidech, které člověk poznal ve hře a objevují se i v seriálu. Jinak bych si asi informace sám nedohledával. Samotný seriál považuji za poměrně zdařilý. Obsazení perfektní, hlavně v případě Flinta a Vanea. Nedostatek scén na moři pochopitelně zabolí, ale tak zase jsme přeci jenom v televizní produkci, kde se zatím stamiliony netočí. Ona i ta Hra o trůny bitvami z knihy zrovna neoplývá. Takže nebýt té sliny, kterou jsem chytil u PC byl by seriál průměrný. Takhle první řada za čtyři a čekám na další.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Ani nevím, kde jsem ty tři nasbíral. Ale dejmu tomu, když jsou ty Vánoce a zbytek premiérových pohádek vypadá tak, jak vypadá.

Rakvičky a věnečky (2014) (studentský film)

Suchý. Suchý. Suchý. Jak já miluju suchý humor. A pokud je to krapánek černější, tím lépe. Jinak Honza Zadražil je tu naprosto geniální, to si řekněme hned na začátek a pokud jde o tempo, tak podle mě je to teda svižné tak akorát, aby film nezabil tu krásnou atmosféru, kterou si celou dobu buduje. K tomu se mi právě hodí i ten šedý tón. Tohle mi opravdu sedlo a i když bych měl spíš nutkání dát ty čtyři, tak nakonec přivřu oko a přihodím. Protože prvotině už jsem pět nedal dlouho, zda-li vůbec kdy. "Tady se nedá dělat vůbec nic…"

Sedmý syn (2014)

Kdyby fantasy snímků nebylo jako šafránu, tak by to byl takový průměr. Jelikož však není moc co průměrovat musím to trošku nadhodnotit. Pěkný koukatelný vizuál, postavený na chabé kostřičce příběhu a narychlo načrtnuté mytologie. Člověk se tam trochu neubrání té lehké podobnosti se Zaklínačem. Mohla z toho být pěkná TV minisérie o lovu příšer. Takhle než se během té hodinky a půl všichni představí a všechno se (letmo) vysvětlí, tak je najednou konec.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Tenhle film je pozitivnější než jeptiška na tripu. Jako milovník vaření a dobrého jídla, nemůžu dát jiné hodnocení než plnou.