Biutiful (2010)

Výborný herec s ohromným charisma. Bylo mi moc smutno z tohoto příběhu. Víc nevím jak bych to mohla vyjádřit, než slovy básníka: "jakápak vina, jaké odsouzení, když nýnčko už žádnej žalující není"(J. Kainar).

Francouzova milenka (1981)

Je fakt, že kniha je lepší. Na druhou stranu, filmové zpracování předčilo mé očekávání. Viděla jsem film v době, kdy byla M.S.u mne ještě v kurzu, takže jsem byla nadšená. Ale hvězdičky dávám dnes stejné, jako bych je dala tehdá, na tom se nic nezměnilo. I když co se týká herců, mám dnes už na ně trošku averzi.

Pevnost Saganne (1984)

Přes trošku zdlouhavý rozjezd,jsem nakonec chtěla vydržet kvůli herecké sešlosti a udělala jsem dobře. Postupná gradace až do konce.Naivní, zpočátku nezkušený, později citem a empatií k Arabům ovládaný Saganne musel takto dopadnout. Nebylo vyhnutí. Válka střídala válku, později zkušenější a rozhodnější důstojník, přestože prokazoval rozhodné a kombinační schopnosti, stával se psychicky labilnějším a to ho porazilo. Nakonec ho jeho milí Arabové nechali napospas jeho přesvědčení, jeho cti i jeho myšlenkám.

Šumné Valašsko (2004) (TV film)

Už slovo "šumné" lahodí mému sluchu (slezský výraz krásné). Když se pak k tomu přidá Vávrova mluva ve verších, která nás provází všemi díly a styl k tomu, co víc si přát? A že je z toho šou? No a proč ne? Co není?Je to vkusné, zajímavé, poučné. Tleskám za tyto projížďky, nejen Valašskem! Pan Aky a IIIIIIInevím kolik- Stačí to napsat pod "Šumná města", jako celku, abychom nemuseli číst stále dokola to samé u všech dílů!

Časy se mění (2004)

Mně se líbilo, že děj tak pomalu plynul, občas přišla střela a pak zase lehká plavba po klidném toku. Že Cecile netouží po citu? Ale ano a jak! Jen procitání k němu je jaksi jiné. Ne výbušné, dramatické, vášnivé. Bavilo mě to postupné rozkrývání. Tak nějak samo sebou zanikal vztah s manželem, urychlený právě setkáním s Antoinem, smíření se s cestou, kterou si vybral její syn, protože to byl jeho život. To všechno vedlo Cecile k tomu,aby začla žít ten svůj vlastní. Tak nějak jsem jí fandila a všechno ji to věřila. Do puntíku. A tak to má být!

Květ pouště (2009)

Knihu jsem četla, líbila se mi, film ne. Kromě toho, že to velmi slušelo S. Hawkins.

Milenci z Pont-Neuf (1991)

Tak nějak jsem byla celou dobu mimo. Ať dělala J.B. co chtěla, nevěřila jsem jí to. Milenci šli jen vedle sebe, žádný jiskření, vášeň, nic. Mrtvo!

Tichá píseň Javorů (2014) (TV film)

Miluju jejich písničky, starý bigbítek, přes Nikolu až sem,jak řekl Petr Ulrych, k Moravskému blues.

Marta Kubišová: Modlitba pro Martu (1968) (hudební videoklip)

Slova písně, jsou vlastně části slov J.A.Komenského: "Teď, když tvá ztracená vláda věcí tvých, kéž se k tobě navrátí, o, lide Český"!