Kapitán Phillips (2013)

Dvojí pohled. 1. film: Paul Greengrass opět přesvědčil, že dokáže udržet napětí. 2. prostředí: ne, nejsem rasista, ale ty vopice bych vyhubil do jedný a líto by mi to nebylo. 75 %

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Šmakova dračí spoušť. Nechci Hobita úplně hanit, protože mám rád autora i dílo, ale moc mi to celé nešmakovalo. Ztracená Evangeline se sice v elfce docela našla, Benedict měl obzvlášť dobrý make-up, člověk by ho skoro nepoznal, ale celé se to tak nějak táhlo... 72 %

Na život a na smrt (2013)

Night Stalkers Don't Quit. Nevím jak tomuhle filmu může někdo po odchodu z kina napálit dvě hvězdy.. Bylo to až nepříjemně realisticky natočený (jen pro upřesnění, myslím tím samozřejmě kameru, zvuky..), jinak drsný a hodně emotivní ke konci. Určitě si ho budu minimálně chvíli pamatovat. 85 %

Obchodníci (2013) odpad!

Ach ta produkce. Nicméně, je to součástí, takže hodnotím jak jsem dostal. Ač jsem Pardubák a chtěl jsem být shovívavý, marně hledám důvod pro (alespoň) jednu hvězdu. 7 %

2 zbraně (2013)

Never rob a bank across from the diner with the best doughnuts in three counties. Dvojice Washington-Wahlberg nakonec fungovala překvapivě docela dobře. Nebude vadit když si vezmu jogurt? 72 %

Wolverine (2013)

Wolverine v Nagasaki. Jo, bylo tam pár nelogických věcí, občas se to trochu vleklo, ale i přesto jsem si Wolverina užil. A to, že je ve filmu prakticky sám bylo fajn. Navíc kdo si počkal, po titulkách se i dočkal. 77 %

Elysium (2013)

Země nad Zemí. Mnohem víc bych ocenil nějaké vysvětlení typu - přístrojů je málo a každý dokáže ošetřit jen určitý počet lidí = zachránit celé lidstvo nelze. Neb takhle mě to nutí přemýšlet co by se dělo roku 2155 a dál. Brutální přelidnění, vláda amatérů situaci nezvládá, vznikají odboje, zvyšuje se násilí, atd... 67 %

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Holywoodská pohádka s pokulhávajícím obsazením a dějem a efekty a ... Moc nechápu proč jsem jedničce dal tři hvězdy, ale svedu to na režiséra a radši už se tomu filmu budu vyhýbat. 16 %

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Stylová retro gangsterka. Výborné obsazení podtrhuje styl 40., 50. let v USA. Bavil jsem se od začátku do konce. 89 %

Pot a krev (2013)

Film na motivy skutečné události? Jedna absurdita za druhou v překvapivě svěžím a rychle ubíhajícím filmu, já se bavil. Ikdyž samozřejmě vím, že je jen na motivy, ale základní dějová linka zůstává a je neuvěřitelná. 78 %