Umělec (2011)

Krásné pozastavení nad tím, jak vypadal film, ve kterém se nemluvilo. Pro mě to byl neskutečný zážitek, když uši mohli vnímat melodickou doprovodnou hudbu a hlavní úlohu měli oči. Tak nějak to člověk vnímá jinak a já to vnímal jako chvilkové osvobození od ubrblanců. Příběh napsal sám život a když si to uvědomím, je to vlastně geniální ztvárnění toho všeho. Geniální a navíc hodně důvěryhodné. Mimochodem krásné symfonie.

V moci posedlosti (1993)

V moci "zamotané" posedlosti se z jednoho případu dostaneme na druhý, obviníme jeho, soucítíme s ním, předvídáme její chování a zhruba celou zápletku včas odhalíme. Úsměvná zastávka: Gwyneth Paltrow. :-)

Co ty jsi za číslo? (2011)

I přes trapnost vtipů, naprosto tradiční schématický scénář a plastický obličej Anny Faris, mě to bavilo a některým vtipům jsem se musel nahlas zasmát. V duchu si jen říkám, že už vzniklo takových scénářů k romantickým komediím... že už se žádného zázraku vlastně ani dočkat nemůžeme. Každý film je sice jiný, ale v duchu úplně stejný. P.S. U líbacích scén s Annou Faris jsem se opravdu bál, že jí Chris Evans poraní. :-D

Lůno (2010)

Pardon, ale tomuhle filmu já nevytknu nic! Film si po celou dobu udržel takové tempo a prostředí, které přesně odpovídá situaci. Je to hlavně psychologicky-obrazový dokument, při kterém budete celou dobu přemýšlet a zahleděně se dívat stejně jako Rebecca. Ta se s plynulou, ponurou náladou stává obětí své vlastní volby, volby připomenout a zažít znovu něco, co nestihla. Je to tak přirozené, ale její volba byla přesným opakem. Uvědomuji si, že film zdaleka neobsáhl, co měl, alespoň co se tématiky klonování týče, ale to, co měl vyjádřit byly jistě pocity. Herecký výkon Evy Green byl neskutečný!

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Sice si nedokážu představit jaká "fakta" o mimozemských civilizacích byla v povědomí v roce 1977, ale to, co z nich Spielberg vytěžil a jak je zpracoval, je k neuvěření. Zasadil příběh, který v podtitulu sci-fi skrývá i dramatickou pohádku pro malé i velké, a vyrostlo nám z něj dílo, převyšující všechny novodobé napodobeniny, které jsou prostě takové, jak to jen popsat... moc navoněné?

Doktor od jezera hrochů (2010)

Nechtělo se mi do něj. Na Doktora od jezera hrochů jsem již od prohlédnutí plakátu neměl chuť. Ale jak to tak bývá, když se na něco netěšíte, dobře to dopadne. Není to žádný excelentní film, ale musím říct, že jsem se opravdu bavil. Ano, zábava to je hloupá, ale pořád je to zábava, a to se počítá. Zbožňuji Evu Holubovou, která zde byla skvělá a vlastně i Jaroslav Šmíd se do role doktůrka, bojícího se každé druhé věci, hodil. Vtipná vsuvka byla Adéla Gondíková alá baletka. :-)

Mrtví mezi námi (2009)

3/4 filmu neskutečné nudy, kdy máte chuť vlézt do obrazu a začít věci řešit nějakým normálním způsobem (když se k tomu nikdo neměl). Nicméně jsem to přetrpěl a ještě že jsem tak udělal. Protože závěr? "Konečně se něco děje!" vykřikl jsem. I přesto ale musím tvrdit, že příběh byl hloupý a nic a nikdo se nesnažil o záchranu (pravděpodobně tušili, že je to nemožné). 2* za závěr.

Morganovi (2009)

Morganovi jsou pravděpodobně založeni na výrazných charakterech S. J. Parker a H. Granta. Dobře, to beru, charaktery to jsou a jsou také jedinými pozitivy filmu. Ale to nestačí. Zamotání vraha, který je následně pronásleduje a díky němuž se vlastně sblížili, bylo trapné a hloupé. Celý film se tam dohromady nic nedělo a chyběl tomu jakýkoli "pohon" a atmosféra. Závěr považuji za vrchol ubohosti, jako by už nikdo nevěděl, jak by to vlastně mohlo skončit (zajímavě).

Inspektor Gadget, případ létajícího draka (2005) odpad!

Na obalu se zmiňuje "perfektní 3D animace", ale právě tahle zmiňovaná animace byla naprosto příšerná. Nic nebylo dopracované, barvy mdlé a efekty podprůměrné. To je jedna stránka. Druhou jsou postavy, které jsou prostě hloupé, inspektor Gadget je z nich nejhloupější. Nic tam nedávalo smysl a spousta vychytávek stylu "gadget" bylo vyloženě trapných. Mimochodem nikdy v životě jsem neslyšel tolikrát slovo "gadget", jako právě v tomhle video filmu. Všechno je gadget... Tohle nemá vůbec žádnou úroveň.

Tom a Jerry: Čaroděj ze země Oz (2011)

Toma a Jerryho mám rád a příběh o čaroději ze země Oz taky. Ale asi bych tyto dva "světy" neslučoval. Sice to nedopadlo špatně a provedení je vkusné a zábavné, ale já mám radši když jsou Tom a Jerry na ostří nože, než když jsou suprovými kámoši pomáhající Dorotce.