Černobylské deníky (2012)

Jsem příznivcem všech druhů opuštěných a chátrajících staveb a když jsem se dozvěděl, že vznikl film o skupince lidí, kteří se vydali do města Pripjať (snad největší koncentrace polorozpadlých staveb), docela jsem se těšil na zpracování záběrů. No jo, jenže tohle byla prachsprostá lekačka, čekačka a hra na honěnou s ozářenými pacienty (říkejme jim zrůdičky), psy a jedním medvědem. Asi by mi to nevadilo, kdyby to nějak dávalo smysl. V 90 minutách filmu, přibližně reálného času (pár střihů) prostě museli stihnou téměř vše, co tam bylo ukázáno (Pripjať není moc velké město). Jenže jim to celé "nic" trvalo 2 dny! Vždyť to je úplný nesmysl. Navíc za tu dobu by chcípli žízní, jen tak mimochodem. No, stavby "pěkné", ne až tak autentické, ale pořád s určitou vypovídající hodnotou. Trochu mě štve, že téměř vše jsme viděli v noci, za úplného šera. Takže ucházející lekačka, ale nic víc. Překvapil mě závěr, to jo, pro mě docela nečekaný.

Jasná hvězda (2009)

Jednoduše krásná romantika, která jakoby s přídavkem poezie vlastně vůbec nepotřebovala žádný hlubší děj a stále je v tom síla.

Nádherná Zelená (1996)

Docela zvláštní styl humoru. Utahuje si z člověka jako takového a svým způsobem nás úsměvnou formou nutí přemýšlet. Jednoduše vymyšlené, přesto zábavné.

Café (2011)

Moc povedený scénář, vyjadřující se k více tématům a snažící se je (ne)uceleně zpracovat. Také nabízí k zamyšlení. To se mi líbilo a oceňuji to. Co ale pokulhávalo bylo zpracování, které bylo poměrně nezajímavé (to se týká i části hereckého obsazení). Proto si myslím, že film nevyužil potenciál, který scénář nabízel. Škoda, ale i tak jej trochu nadhodnotím 4*.

Trable v ráji (2009) odpad!

Úvodní věta popisu tohohle filmu to vystihuje naprosto přesně. "Vypadá jako ráj, ale je to peklo." Dodám jen to, že pěkné prostředí ještě nedělá film.

Šílený rande (2003)

Tak tohle bylo ale fakt šílený! A v tomhle případě slovo "šílený" ani zdánlivě neevokuje "zábavný" a už vůbec v něm nehledejte žádná pozitiva (ani ve stavu vypnutého mozku). Tolik trapných, rádoby trapných, nepovedených a vůbec ne vymyšlených záběrů v jednom filmu, i to je "šílený".

Anonym (2011)

Tak jsem se těšil na zpracovaný námět, až jsem se v tom úplně ztratil. Postavy si mezi sebou přehazovali horký brambor a chvílemi jsem netušil, kdo si ten brambor zrovna strčil do kapsy nebo ho hodil někomu na hlavu. Nicméně škoda, protože kdyby se všechny postavy nějak uspořádaly a logicky nám předložily jejich příběh, dopadl by film skvěle. A to hlavně proto, že mu kromě nepřehlednosti v postavách a matoucímu ději, nemohu vytknout vůbec nic. Snad jen obecně: recyklace podobných filmů a námětů už mě trochu přestává bavit.

Okno do ložnice (1987)

Atmosféra houstla a ke konci se opravdu dala krájet. Z jednoho kouknutí se z okna, jaké se vyskytnou problémy, že? Povedený a promyšlený scénář.

G. I. Joe (2009)

První věc, kterou musím napsat je ta, že se pořád směju tomu kufříku. Vypadal tak fórově a lacině! :-D Vážil asi deset deka a uvnitř takový druidův elixír... Druhá věc, kterou musím napsat, je ta, že naprosto obdivuju lidi, který na tomhle filmu dělali efekty, protože to asi dalo hodně práce. Předělat Prahu na Paříž není přece jen tak. Efektů obecně zde bylo fakt dost a i když jsem si připadal v nějaké počítačové hře, pořád mi to nevadilo. Třetí a poslední věc, kterou musím napsat je to, že mě sledování bavilo i přes jasné hranice / padouch a jeho banda / ten hodnej a chytrej / ta hezká a drzá / ten co je buzeroval a sám nic neudělal / P.S. Karolíno Kurková, vždyť tě hned zabili! :-D

Muži v naději (2011)

Film splnil celkem malá očekávání a přinesl navíc jednu příjemnou věc, totiž to, že jsem viděl Bolka Polívku v docela dobré roli. Ne žádný vytahující se sprostě mluvící ožrala, ale zkrátka děda, který ví, jak to chodí, je příjemný a i tak působí. Docela svižný a místy i zábavný snímek.