Malé ženy (2019)

Verzia z roku 1994 ako aj knižná predloha sú mojimi srdcovkami, preto som mala veľké očakávania. Musím povedať, že som nebola sklamaná. Retrospektívny spôsob rozprávania príbehu mohol byť mätúci, takisto nemôžem povedať, žeby som sa stotožnila s netradičným koncom a hereckým obsadením role matky. No napriek tomu, to je pre mňa nádherný 5 hviezdičkový príbeh s výbornou atmosférou, posolstvom a skvelými hercami (Amy bola briliantná!) vďaka za takéto filmy

The Invitation (2015)

Celkom dobrá atmosféra, i keď nelogická...časové prestrihy a nevysvetlené veci sa kopia až napokon všetko prepukne. A práve kvôli tomu koncu zvyšujem hodnotenie na 3 hviezdy.

Joker (2019)

Môj 1000. videný (hodnotený) snímok tu na čsfd, bol správna voľba. Joker sa krásne ponára do sveta psychických chorôb, ich vzniku ako geneticky tak aj vďaka vplyvu prostredia, snaží sa chápať, pokiaľ možno nesúdiť. Čo ma prekvapilo bola absencia akcie, film sa viac zameriava na postavu samotnú ako na činy, ktoré koná. Mne to nevadilo, chápem však, ak by niekto očakával trocha iný druh filmu. Každopádne, podľa mňa je to skvelý podklad pre pokračovanie a Joaquin Phoenix bol výborná až mrazivá (pre mňa nie prekvapivo) voľba.

Tísňové volání (2018)

pre mňa veľmi dobré, severské, zaujímavé, nízkonákladové a pritom nápadité...ale musím povedať, že pretrváva aj pocit, že to bolo až príliš nereálne. Napriek tomu, za mňa 5*

Sedmilhářky - Série 1 (2017) (série)

výborné, psychologicky aj atmosférou aj kamerou a hereckým prevedením

Sinister (2012)

pre mňa veľké sklamanie, najmä po dobrých recenziách, ktoré som čítala. Veľmi predvídateľné a klišé

Zrodila se hvězda (2018)

POMO to vystihol. Ale dám 4 hviezdy, kvôli tomu srdcu a piesňam v tom :)

Soumrak (2018)

používateľ Dadel to vystihol veľmi presne. Toto je dôkaz toho, že pekná vizuálna stránka nerobí film. Bolo to plné napätia, nepochopiteľných rozhodnutí postáv a zmätku v príbehu, v ktorom sa nič nedeje počas 2 a 1/2 hodiny. uf