Upíří deníky (2009) (seriál)

Po štvrtej sérii a odchode Klausa začal seriál postupne degradovať na kvalite scenára. To, ako sa snažili vymyslieť stále horšieho, desivejšieho a staršieho nepriateľa, bolo predvídateľné, no do istej miery nezáživné. Môžeme byť vďační, že seriál už odpojili od prístrojov a rozhodli sa nepredlžovať zbytočne jeho trápenie, ako je tomu dnes s Arrow alebo The Originals. Prvé štyri série - 80-85%; Zvyšok - 40-50%

Oběť zla (2007)

Nuda , žiadne napätie. Filmy o tom, ako ide nejaká partička do lesa a tam ich naháňa šialenec sú dnes už nudné , neprináša to nič nové. Z tohto žánru už ťažko vydolovať zaujímavý skvost pre publikum. Koniec bol samozrejme veľmi "originálny". 15%

Vymítač ďábla (1973)

Pred niekoľkými dekádami to musela byť pre vtedajšie publikum poriadna strašidelná pecka. Miestami som to ale vnímal ako komédiu.

Solomon Kane (2009)

Obrovský potenciál. Nie až tak skvostné prevedenie. Celý build-up bol pomerne dlhý, záverečná scéna "lacná". Skvelý dramatický úvod nasledovaný nudným chit-chatom, kedy sa zo Solomona stal muž mieru. Jeho niekdajšia sláva sa vrátila, keď si opäť nasadil klobúk. Od toho momentu sa na to dalo pozerať. Bohužiaľ, záverečný boss fight bol veľmi slabý, nepremyslený. Malachi a kúzla mali rozhodne dostať viac priestoru na spestrenie príbehu. .

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Priznám sa, že nie som veľký fanúšik horor skĺbených s muzikálom. Napriek tomu to je zaujímavý a krásny príbeh, skvelá réžia, geniálny záver. Kombinácia Burton a Depp proste nesklame. Johnnyho spevácky výkon fajn, príjemná farba hlasu. Pre mňa osobne je favoritom scéna, keď spieval svojim britvám. Film má tú správnu dávku brutality a pochmúrnosti.

Paranormal Activity (2007)

Paranormal activity je ako poľská lacná čokoláda. Slabá kvalita. S titulom ako Insidious sa to vôbec nedá porovnávať. Okolo tohto filmu bol enormný hype, ktorý po zhliadnutí aboslútne nechápem.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Prince of Persia - ďalší herný titul, ktorý sa niekto pokúsil priniesť na filmové plátna. Bohužiaľ, veľmi nám to stále nevychádza. Filmu by zrejme prospel temný princ z Two Throns, to by si ale vyžiadalo investovať viac do CGI a prekročenie pôvodnej minutáže, ktorá je už aj tak dosť násilne pretiahnutá. Celkové hodnotenie - 65%

Temné patro (2008) odpad!

Napísať scenár pre tento filmový skvost muselo očividne trvať ani nie hodinu. Dej neexistuje, výskyt monštier nie je ničím podložený, nemá to žiaden systém. Dúfam, že ľudia na tento nepodarok zabudnú. Hlavne kapela Lordi. Finálna scéna s jej frontmanom bolo veľké sklamanie. Niekto by čakal, že vystúpi ako hlavný nepriateľ celého zoskupenia a narobí viac škody, než len zakričí a zmizne. Na opísanie tohto filmu postačia dve slová - strata času.

Gigant Shaolinu (1980)

Úplne prvý kung-fu, ktorý som videl. Je zaujímavé, ako preniesli komický efekt a vtipy aj do súbojov. Takéto odľahčenie situácie ale nemusí všetkým vyhovovať. Smrť Kaovo nového majstra bola veľmi tragická, no Traja draci si začali s tým nesprávnym. Celkové hodnotenie - 85%

Bam's Unholy Union (2007) (pořad)

Tí, ktorí majú radi Jackass ako aj Viva la Bam, si rozhodne prídu na svoje. Novakove zakončenie a obidve zlomené nohy - to nevymyslíš.