Terminátor: Temný osud (2019)

Myslím si, že Terminátoří pokusy o restart byly špatné. Tento film sice přímo navazuje na film z roku 1991, ale kvality nedosahuje. Je, dle mého názoru, i horší než Terminator Salvation, který nám přinesl budoucnost Terminatorů a lidí po jaderné válce. Bohužel kvalitou je až na pátém místě, a tak bych docela rád, kdyby se buďto za režii vrátil sám Cameron nebo už se producenti nesnažili o návrat do známých vod temné budoucnosti. 60 %

Rozčarování - Rozčarodějka (2019) (epizoda)

První díl pokračuje v příběhu, který se nám ukázal v prvních deseti dílech. Dozvíme se další informace o rodině ze strany skuteční Beaniny matky a během prodloužené stopáže (30 minut) prožijeme mnoho zážitku společně s hlavní postavou. Jsem zvědavý, co nám tvůrci připraví v dalších devíti dílech, ale 11 díl první sezóny je nejlepší, co jsem zatím během mnou viděných epizod viděl. 100 %

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Seriál Černobyl je opravdu nejlepší seriál. Je dokonale natočen a během pěti dílů se odehraje opravdu hodně věcí, na které nelze tak zapomenout. Je také dobře, že je natočen s mezinárodní účastí.  Nesmím zapomenout i odstup od roku 1986, aby se mohlo dívat na celou havárii z nadhledu a prožít vše s jejími hlavními hrdiny. 100 %

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

Tím, že se postupně dozvídám, že většina z postav ze seriálu dělalo, to co jejich skutečné předlohy v roce 1986, tím je zpracování jednotlivých epizod ještě lepší. Neříkám, že nejsou některé skutečnosti upravené v rámci scenáristické licence, ale opravdové příběhy lidí, kteří prožili radioaktivní zkázu, je pro seriál to nejlepší. Další epizoda, která splňuje nejpřísnější kritéria na to, aby dostala hodnocení na plných 100 %.

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Ještě poslední dva úterky, ale během tří epizod jsme se dozvěděli opravdu hodně o havárii, o obyčejných lidech, ale i o politické manipulativní moci, která hodně zatajovala a ničila obyčejné lidi. 100 %

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Mne se poslední rozlučková epizoda líbila. Je to dost dobré rozloučení s celým seriálem a po předchozím krveprolití byla klidná a dost kvalitní. Sice asi nejslabší z letošní sezóny, ale všechno důležité  se událo v předchozích dílech, tak jde to, aby se s fanoušky tvůrci a herci důstojně rozloučili. 80 %

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Druhý díl pokračuje v zavedeném stylu (jak by ne, celý seriál natočil jeden režisér) a po prvním díle přinesl ještě další neradostnou situaci ve městě  Pripjať. Hlavní osoby z předchozího dílu jsou odsunuty na vedlejší kolej a hlavními hrdiny se stávají Legasov, Shcherbina a Khomyuk, jejíž herečtí představitelé své role dokáží zahrát co nejlépe jak to umí. 100 %

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Je jasné, jak bitva o hlavní sídlo králů skončí, Daenerys se poučí ze svých chyb a o posledního draka nepřijde, a tak jsou na konci dílu karty jasně rozdány, aby se v konečném dílu celého seriálu opravdu rozhodlo, kdo ještě zemře a kdo vlastně bude vládnout celému království. 100 %

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

V dalších 4 epizodách se určitě dozvíme více, jak vše probíhalo k vyřešení havárie, k záchraně lidí a samozřejmě se dozvíme i jak bylo vše ututláno, aby se svět politiků Sovětského svazu nezhroutil. Pětidílný seriál Černobyl je proto jeden z nejlěpších seriálů tohoto roku (možná i desetiletí). 100 %

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Je vidět, že už celý seriál finišuje a tvůrci se snaží nezanechat  žádnou nevyřešenou věc. Každou chvíli se dozvíme odpověď na otázku, která fanoušků hlodá v hlavě. Například, je Arya stále Lady, miluje Brienne Tormunda, kdo všechno ví, že je Jon Sníh (Král Severu) dědic trůnu, umře další drak… a mnoho dalších. 90 %