Černé Vánoce (2006)

Viděl jsem pouze 80 minutovou verzi filmu, kde se mi tak nějak zdálo, že příběh je tak nějak vystřižený. Otázkou je, jestli u tohoto filmu příběh vůbec očekáváte. Musí se nechat, že atmosféra Vánoc je zde nastolena od začátku hrozivě. Nečekejte, že dostaví pocit strachu, je to opět jeden z těch filmů tipu Saw, tedy hodně krve, žádný strach. Nicméně verze je poměrně dost osekaná a chybí mi zde aspoň základní charakteristiky a atributy hlavních hrdinek(obětí:-) ) Je to škoda, mohl to být povedený remake. 2,5

Horší už to nebude (2006)

Jestli si myslíte, že se jedná o další ujetost, jenom proto, že zde hraje Will Ferrell, jste na pěkném omylu. K tomuto se nedá napsat víc než : nádhera. Pokud jste viděli Finding Neverland a Stay, tak o kvalitě filmu nemůžete vůbec pochybovat.

Dreamgirls (2006)

Mno lidi tady maj pravdu, prvních 40 minut je neuvěřitelně výborných a zbylá hodina 20 minut je neuvěřitelně nudná,naprosto zbytečně přeplácaná stále těmi stejnými písničkami. 2,5*

Nauka o snech (2006)

Teda řeknu vám, že tvůrci filmu si museli doopravdy vyhrát a herci to museli pěkně protrpět a předvést pořádný talent. Když se na film díváte, první co si uvědomíte je "Gondry", ono to ani jinak nejde, nikdo jiný není schopen natočit takovýto film. Umístění děje do Francie a přítomnost dvou jazyků(angličtiny a francoužštiny) tomu dodává to pravé aroma. Dávám tomu 4,5 a tu půlku strhávám za to, že začátek je takový trochu neohrabaný, takový pocit jsem u Věčného svitu rozhodně neměl, ten mě pohltil hned od začátku. Každopádně film splnil vše co jsem od něho čekal. Vřele doporučuji každému, kdo má rád trochu náročné filmy.

Králové ro(c)ku (2006)

Tak tohle je doopravdy třída. Jack Black, Rock, muzikál a komedie??? Ano, jde to, dokonce to do sebe perfektně zapadá. Kluci nám ukázali, že jejich seriál nepatří do starého železa a udělali rovnou film, který je maximálně ujetý, plný ujetých gagů, ujetých písní s ujetými texty, plný ujetých herců a ujetého děje a ujetého létajícího Yettiho plavoucí v jahodové řece!

Shortbus (2006)

Filmy jako tento rozhodně jen tak neuvidíte a rozhodněte nečekejte, že se ho dočkáte na Nově v hlavnim vysílacím čase. Celkem dost dlouho jsem na toto dílko čekal doufajíc, že tento zatím ne moc známý žánr soft-porn art mne osloví, leč nestalo se tak. Netvrdím, že je to špatný film, jenom jsem v něm prostě nenašel to co jsem hledal.

Škola svádění (2006)

Velmi příjemná oddychovka nacházející se někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Humor má zde opravdu hlavu a patu, takže se nejedná o žádnou další teenage komedii, jak možná z názvu vyplývá. B.B. Thorton je charizmatický herec, který se na post učitele ve stylu Hitch hodí ještě více než Will Smith.

Taxidermia (2006)

Jedna z věcí, kterou prostě musíte vidět, protože takovýto film už dlouho neuvidíte. Naprosto zvrácené, hnusné a geniální! Komentáře přede mnou to vystihují přesně, takže nemám co bych dodal.

Eragon (2006)

Pokud to chcete brát jako fantasy, počítejte s uplně novým světem, který vám Eragon nabídne. Tento svět potlačuje většinu DaD pravidel, na kterých je založeno celé fantasy. Dozvíte se zde hodně o dracích, např. že mají infra vidění se zoomem(tipl bych tam 10x optika a 4x digital). Já to teda rozhodně bral spíše jako pohádku, která měla líbezný děj a u toho by to taky mělo zůstat. Děkuji, ale druhý díl doopravdy nechceme.

Poslední skotský král (2006)

Forest je borec, o tom žádná. S filmy o zabíjení lidí v Africe se poslední dobou roztrhl pytel. Čekal jsem, že tento film bude stejný jako jeho předchůdci. Po shlédnutí jsem si řekl, že jsem se nemýlil, ale zároveň i mýlil. Na utrpení lidí zde neni kladen takový důraz, jako spíše na život generála Amina, takže nejen díky Forestu Whitakerovi se je doopravdy na co dívat.