Neznámý (2011)

Niečo ako Taken v Berlíne. Musím uznať, že Paríž sa mi páčil viac. Avšak hlavným problémom je , že Unknown-u chýbatá iskra, energia, svižnosť, ktorú Taken naopak mal.Taktiež Liam už nie je taký suverén a bavil ma tu menej. Na druhú stranu tu dostáva priestor viacej postáv. Bohužial, ani k jednej som si počas sledovania nenašiel cestu. Príbeh, miestami klišoidný, miestami predvídateľný, občas nudný. Naopak, vyzdvihol by som akčné scény, ktoré sú naozaj kvalitne natočené. Celkovo mierne sklamanie. / 70%

Nelítostný souboj (1995)

Zrejme najkvalitnejšie Mannove dielo (teda aspoň pre mňa s tých čo som videl). Obsadenie Al Pacina a De Nira, bolo ranou do čierneho. Časti filmu "nelúpežné", teda riešiace vzťahy jednotlivých postáv, rovnako kvalitné, ako tie "lúpežné". Hlavná akčná scéna a záverečná sú jedny z najlepšie natočených, aké som kedy vo filme mohol vidieť. Scenár, opäť skvelý, množstvo zvratov + do záverečných minút stále otvorené a nejasné, takže neustále napätie. Dĺžka filmu neuberá na kvalite, naopak, z môjho pohľadu mu napomáha. / 95%

Proroctví (2009)

Tajomno - mrazivá atmosféra nesúca sa filmom už od samého začiatku. Príbeh (scenár), vzhľadom na to, že ide o ďaľsí film z rady "koniec sveta", vysoko nadpriemerný. K tomu kvalitný herecký výkon od Cage-a + úžasná hudba, dotvárajúca už aj tak zimomriavkovú atmosféru. Ani sa nepamätám, kedy som naposledy zažíval zimomriavky tak často počas filmu. Miestami síce trošku naivné a hlúpe, ale emócie a pocity sú tentokrát na prvom mieste. / 80%

Všemocný (2011)

Originálne, svižné, nenudiace, jemne komické s príjemným hereckým obsadením (Cooperovi ta rola neskutočne sadla). Napriek tomu si myslím,že potenciál filmu nebol naplno využitý. Ten námet má na viac. / 85%

Invictus: Neporažený (2009)

Šport je krásny, Eastwood je spolahlivý a Morgan Freeman jeden z najlepších. Skĺbenie politiky so športom v tomto filme vychádza, i keď musím uznať, že rugby ako šport ma míňa tým najväčší možným oblúkom. Preto, ma ani tie športové scény neohúrili a nepodmanili si ma, ako by mali. Ak by to bolo trošku viac politicky alebo životopisne zamerané, viac inovované (predsa len, nebudeme si klamať, už od začiatku bolo jasné, čo sa bude diať a ako to dopadne) určite by to bolo za plný. Takto sú to len silné 4. / 85%

Collateral (2004)

Mrazivá atmosféra po celú dobu, ktorej výrazne dopomáha kamera (ja som s ňou nadmieru spokojný) vytvárajúca autentickosť jednotlivých záberov. Michael Mann dokazuje svoje režisérske kvality, a s perfektného scenára opäť vyžmýkal maximum. Opäť skvelá psychológia postáv, najmä Foxx, neskutočne vybudovaná postava. No Cruise nezaostáva, a myslím že tá postava mu sadla dokonale. Ďalej, skvelé dialógy o "niečom", a napätie doslova na maxime. Snaď len záver s miernou dávkou klišé trošku sklamal. / 95%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

1. séria = 95% 2.séria = 90%. Neuveriteľné! a Nathan je geniálny.

Drive Angry (2011)

Myslím, že keby si film udržal tu béčkovitosť po celú dobu, bolo by to omnoho lepšie. Vyslovene ma iritovali niektoré časti, v ktorých sa snažil film byť niečim viac, než na čo má a čím je. Napriek tomu Béčko čo poteší, o čo sa značnou mierou pričinil fenomenálny William Fichtner. / 55%

Devil (2001)

Z mojej strany vcelku nepochopený film, ktorý nemá dostatočnú hĺbku na to aby bol drámou a na druhú stranu nemá tú správnu hororovú atmosféru. Po príbehovej stránke taktiež nič, čo by ma nadchlo. S mojej strany to bolo skôr neustále čakanie kým sa film poriadne rozbehne, no nanešťastie som sa nedočkal. Miestami to bola naozaj poriadna nuda a ku koncu sa pre mňa stal spánok zaujímavejším :D / 50%