Noční zvířata (2016)

Ford prostredníctvom plátna otvára otázku a tému na zamyslenie či sme naozaj taký spokojný so všetkým čomu sme podriadili svoje životy a brutálnym podaním ukazuje to čo sa niekomu nebude páčiť. Buď sa rozhodneme život prežívať alebo ho žiť a, že naše rozhodnutia nie sú bez následkov. Chápem ak sa niekomu nepáči snobský spôsob prevedenia avšak pointa prevažuje nad obsahom a za posledných 5 minút som ochotný filmu prepáčiť viac než je u mňa obvyklé.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Tak a máme za sebou poslednú kapitolu kultu a série, ktorá neustále vyčnievala nad ostatnými zo zombie hororu a stále aj bude. Spomínam si ešte na prvú časť keď to všetko začalo pred 15 rokmi. Hovorte si čo chcete, ale vtedy to mnohým milovníkom hororu vytrelo zrak (spolu s 28 days later) a spustila sa lavína ''zombie'' filmov. Takže osobne si myslím, že tejto sérii vďačíme za veľký prínos do tohto žánru. No a čo sa týka poslednej časti, nebudem veľmi rozoberať detaily. Ttrocha viac zostrihané než by potrebovalo, kamera je miestami na obtiaž a divák nevie čo má skôr sledovať, možno by padli vhod aj nejaké 2-3 ''boss'' súboje naviac, ale kašľať na to, Milla je späť a všetkých nakopala do zadku ako obvykle a kedže je to zrejme posledný diel (možno?) je mu všetko odpustené :).

Rocco (2016)

Veľmi dobre spracovaný dokument z pornopriemyslu, zatiaľ najlepší aký som videl. Samozrejme dokument nezobrazuje celkovú branžu pornopriemyslu a ani pornopriemysel nehodnotí, čo je len dobré vzhľadom k variabilite názorov. Ako osobný pohľad ''Italského hřebca'' je to však veľmi zaujímavé dielo.

Rozpolcený (2016)

Pre mňa osobne doteraz najlepší Mcavoyov herecký výkon! Jednoduvho ukázal, aký je všestranný a zastavil sa na čísle 24 . A čo sa týka Shyamalana..... chvála pánu bohu .

Snowden (2016)

Pre tých, ktorí o Snowdenovi počuli prvýkrát to možno bude aj šok a prekvapenie a ako úvod do tejto kauzy je to vcelku dobré, ale ak má niekto záujem bližšie preskúmať Snowdenove zmýšľanie a jeho rozhodnutie určite odporúčam autentickejší dokument Citizenfour (2014).

Srážka (2016)

Skvelý underrated kúsok s perfektným obsadením a tou správnou dávkou nadsázky a humoru.Chválim hercov za výkony, zvlášť Hopkins a Kingsley to parádne roztočili.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Vcelku originálne a nápadité. Film sám o sebe nemá nejaké veľké chyby a dobre sa na to pozerá, čo ma však trocha sklamalo bol podľa mňa trochu urýchlený a málo vygradovaný koniec, ktorý budil dojem akoby režisér nechcel šľapnúť vedľa a dopustiť sa zbytočných klišé momentov, tak to radšej pekne zabalil a ukončil. Ľahký nadpriemer hodný pokračovania.

The Birch (2016)

Takéto niečo by si zaslúžilo dlhšiu stopáž. Naozaj pekný vizuál.

Underworld: Krvavé války (2016)

Dostal som presne to čo som očakával. Foerster si zrejme neuvedomil, že filmu, od ktorého sa prevažne čaká pekný vizuál treba dať aj ako taký dej. A kedže Blood Wars nemajú ani jedno ani druhé, stáva sa z tejto ''zatiaľ'' záverečnej časti iba povinnosť pre milovníkov série. Ale žiadne vzkriesenie značky sa bohužiaľ nekoná.

V domě (2016)

Konečne niečo, čo ma po dlhej dobe v žánri horor prekvapilo. Priemerný herci, priemerné výkony, ale zato skvelý príbeh a pointa.