Blade Runner 2049 (2017)

Previlleneuvované , ak som to teda správne sformuloval. Príliš veľa priestoru na premýšľanie a veľmi málo materiálu na premýšľanie. Starý Blade Runner s mladým Fordom zanecháva po filozofickej stránke ďaleko väčšiu ozvenu v sci-fi. Spomeniem aspoň scénku s Bautistom, ktorý za tých 5 minút na mňa zapôsobil viac než zadumaný Gosling za celý film. Ten zrejme ešte zostal zaseknutý v ''Drive''. Zasa po technickej stránke to bolo skvelé a pekne sa na to pozeralo. Na predstavu to dobre vystihne prirovnanie ku krásne upečenej torte, ktorá vám bez cukru aj tak nebude chutiť.

Blok 99 (2017)

Myslím, že Vaughn si týmto zaistil nomináciu na Oscara a ak nie on tak S. Craig Zahler za scenár a réžiu určite. Mrazivé, chladnokrvné a veeeeeľmi pozerateľné. Snímok nekompromisným spôsobom zobrazuje neoblomnosť a chladnokrvnosť systému či nezvratnosť následkov, ktoré človek vykoná a zároveň v takej istej miere a intenzite ukazuje aj neoblomnosť a chladnokrvnosť jedného muža. Vaughn túto rolu vzal útokom a podarilo sa mu to na 101%. Dokonca aj s asistenciou bývalej Dexterovej sestry Debry aka Carpenter. Pre mňa zatiaľ film roka.

Castlevania (2017) (seriál)

Najväčším mínusom je až hanebne krátka dĺžka série. 4 epizódy- to je fakt málo na vybudovanie fanúšikovskej základne. A pritom je to tak dobré.

Duch ve stroji (2017)

Celkom sklamanie. Na cyberpunkové prostredie sa predsa len lepšie pozerá v animovanej podobe. Ako plnohodnotný celovečerák mal film šancu vyniknúť jedine po hereckej stránke a to sa nestalo. A hoci doteraz sa mi na Scarlett dobre pozeralo takmer v akomkoľvek filme, toto jej nevyšlo. Až príliš sa stotožnila so svojou ''robotickou'' stránkou a iróniou je, že Motoko v klasickom Ghost in the Shell dokázala prejaviť viac emócii než samotná Johansson. To ju však trápiť zrejme nebude, keďže zinkasovala 10 melónov.... i keď netuším za čo.

Dunkerk (2017)

Pre mňa je Dunkirk synonymom pre ''film, od ktorého neodtrhnete zrak''. Typicky Nolanovské perfekcionistické spracovanie a vykreslenie dusivej,napätej atmosféry vás k tomu jednoducho prinúti. Rovnako ako aj Zimmerova hudba. Stále si však myslím, že po takom mesiaci si na Dunkirk ani nespomeniem. Chýbala mi tam totiž nejaká hlavná dejová linka, resp. hlavný dejový hrdina. Áno, viem že príbeh takto nie je konštruovaný, no aspoň ten záver mohol byť viac vygradovaný, nakoľko celá stopáž o tom svedčila, o tom , že príde niečo extra. Ale to iba doletel Hardy :).

Holky na výletě (2017)

Dosť priemerná až podpriemerná záležitosť. Milo však prekvapila Kate Upton, ktorej prejav bol omnoho viac sympatickejší a prirodzenejší. Modelka poráží herečku.

Hora mezi námi (2017)

Veľmi pekne sfilmovaná romanca a skvelé výkony oboch hercov. Najprv som bol trochu sklamaný, keď som začal zisťovať, že sa zrejme nebude jednať o survival movie, ale ako dobrodružná romanca to funguje skvelo.

Hra o všechno (2017)

Od filmu v hlavnej úlohe s Foxxom a Monaghan som čakal viac. Takýchto príbehov o utajených policajtov, kde sa všetko točí okolo drog a všetko môže vyriešiť len jeden ''správny '' chlap sa natočilo také kvantum, že režisér sa mal poriadne dobre zamyslieť ako to spraviť, aby to nevyznelo tak monotónne a sucho. Absolútne nič originálne nie je k videniu, scenár vytvára dojem ako by bol písaný za pochodu, postavy sú klasicky tupé a bez schopnosti zanechať akýkoľvek hlbší dojem, než len ''I am a good cop''. Typická ukážka toho ako natočiť akčný podpriemer.

Chuckyho kult (2017)

Tohto by sa ani moja sestra nezľakla a to je čo povedať vzhľadom na to akú ma z Chuckyho fóbiu. Takže ako horor za mňa nie :) . Ale aspoň sa pobavíte, takže treba skúsiť.

Iron Fist (2017) (seriál)

Prvá časť celkom zdĺhavá a nijak zvlášť neohúrila. ''Davidovi'' všetko veľmi trvalo a v podstate nič nedokončil. Tvorcovia otvorili veľmi veľa liniek a divák sa v podstate nič nedozvedel. Tak som sa trocha bál či to bude takto aj pokračovať. Našťastie, postupne sa každý diel sústreďuje na svoj príbeh a dej sa pomaličky a jednoducho vykresľuje sám, čo ma prekvapilo na rozdiel od iných seriálových ''kolegov'' (Arrow, Flash) , kde to už vyzerá ako v telenovele. Samozrejme stať sa to môže aj tu, takže radšej nepredbieham :). No a čo sa týka hlavnej postavy, Jones hrá to čo má, nič viac, narozdiel od vedľajšej postavy- Warda, v podaní Toma Pelphreyho, známeho z Banshee, ktorý ukazuje, že je oveľa talentovanejší než ostatní. Hodnotenie je zatiaľ za prvú polovicu 1.série..........................Po zhliadnutí celej série doplňujem komentár: Naozaj bol rozbeh novinky od Netflixu dosť kostrbatý ako som už spomínal, ale faktom je, že postupne si seriál buduje svoj príbeh a úprimne povedané každá časť ma niečím prekvapila. Jednotlivé zápletky sú pekne dokončené a hlavne nevidíme tu žiadnu stupiditu postáv a nelogickosť ako je to zvykom v seriálovom svete. Najviac zapôsobil výkon Pelphreyho, ale aj ostatné postavy si postupne budujú svoju auru, okrem jednej- Danny Rand! Áno je to ironické, že hlavná postava zrejme bude u niekoho najmenej obľúbená, ale u mňa to tak veru je. Finn Jones má svoje chvíľky, ale od ťahúňa seriálu má veľmi ďaleko, takže asi najväčšia slabina Netlixovej novinky je práve on. Som zvedavý či prekvapí v druhej sérii, samozrejme ak tu nejaká bude po neskutočnej kritike, ktorú šou dostala od ''odborníkov'' :) . Ale, všetko je to o sledovanosti a fanúšikovia kričia po dokončení príbehu, takže dúfam, že Netlix to odklepne. Mohli by taktiež pritvrdiť pri súbojoch, veď je to IRON FIST, tak nech to má väčšie grády nabudúce.