Kruhy (2017)

Bohužial sa všetká ta ''príjemná'' dusivá atmosféra z predchádzajúcich častí stratila. Samara ani zďaleka už nevzbudzuje taký strach ako kedysi a hlavná ženská postava veľmi zaostáva za nezabudnuteľnou Naomi Watts. Za zmienku azda stojí len Vincent D'Onofrio, a.k.a Fisk z Daredevila. Ináč veľmi podpriemerná záležitosť.

LEGO® Batman film (2017)

Tak nie je to až také strašné ako som si myslel. Ak má na to človek náladu, tak je z toho celkom dobrá oddychovka, pri ktorej nemusíte premýšľať nad podstatou scenára, prácou kamery, či zámermi režiséra. Stačí si sadnúť, užiť si vizuál a občas sa aj usmejete nad trefným humorom.

matka! (2017)

Aronofsky je psychopat. Matka je ambiciózne natočená brutal story, ktorá má zrejme reflektovať Aronofského myšlienky (v čase najväčšieho delíria spôsobeného nejakým hollywoodsky drogovým mixom) o vzťahu človeka k zemi, alebo človeka k bohu, či naopak, máme tam aj nejaké tie výjavy z Biblie, Kain a Ábel alebo obetovanie syna ak niekto nechápe. Ono myslím si, že nejaký ten svoj význam si asi nájde každý, resp. veľa ľudí nenájde žiadny a ani im to nemám za zle, pretože čo tým v skutočnosti Aronofsky myslel vie len on sám a možno ani on. Ale ako katalyzátor k nejakej tej houbičke či LSD by to bolo zaujímavé.... ktovie, možno práve takto nejako to vzniklo.

Mimi šéf (2017)

Tieto nové animákovské novoty mi už nesedia a úprimne, namám pocit, žeby takéto niečo deťom skutočne aj nejaké to ponaučenie dalo.

Mumie (2017)

Tak nič trestuhodné sa nestalo, rovnako ako nič svetoborné. Stále platí, že ak sa povie múmia prvé čo vás napadne bude ''The Mummy'' s Brendanom Frajerom, nie táto s Cruisom. Avšak ako taký začiatočný diel nadchádzajúceho ''Dark Universe'' celkom ujde. PS:.Rusellov Mr. Hyde bol dosť trápny.

Od písně k písni (2017)

Nehorázne namyslená zlátanina pre skutočných ''umelcov''. Ale dobre, rozviniem, ak by sa tu náhodou niekto chcel iba pousmiať nad mojím hodnotením s výrazom na tvári ''hmmm, ďalší kto to nepochopil''. Malick chce na prvý pohľad poskytnúť artový zážitok hodný skutočných filmofilov založený na toľkokrát otrepanej problematike vzťahov, zrejme dúfajúc, že v podaní nekonečných rádoby filozofických otázok od samoľúbeho narkomana(Fassbender), naivného a nemého umelca (Gosling), cez istotu hľadajúcu čašníčku( Portman) až po infantilnú ''umelkyňu'' (Mara), ktorí sa neustále krútia na mieste a okolo seba ako keby ich hľadanie (a teraz vo veľkých úvodzovkách) ''skutočnej'' lásky bolo to najdôležitejšie v celom vesmíre. Ja sa zasa rád pousmejem nad komentármi typu: tento film obsahuje naozaj harmonicky vykreslenú paletu citov, atď....no to áno ak považujete za paletu citov sex, podvádzanie, donekonečna omieľané ''ľúbim ťa'' a hneď na to ďalšie podvádzanie a potom trochu experimentovania so ženou aby som si ujasnila, či ťa naozaj ľúbim, Na druhe strane tzv. trojuholníka to isté len k tomu experimentovaniu pridáme aj nejaké tie houbičky a hneď sa nám môže filozofovať lepšie :) V skutku pravá láska a v skutku krásne pointy ako napr. ''zaľúbime sa'', podvádzame sa, rozídeme sa, užívame si a znovu sa zaľúbime. a všetko medzi tým je tolerované ak je to samozrejme tak poeticky a filozoficky podané. Ooh, bulshit! Tak veľmi chce film zaujať ''skutočnými'' problémami vzťahov a paradoxom je, že práve takéto filmy podvedome posúvajú hranice tolerancie vo vzťahoch až tak, že sa to za vzťah len ťažko dá považovať a taktiež samy vytvárajú nereálne predstavy o skutočných vzťahoch. Toľko z obsahovej stránky filmu. Po technickej stránke bohužiaľ nič extra. Kvalitná kamera spočiatku zaujme a neprekáža, no po nie príliš dlhej chvíli zistíte, že aj keď sa na to vcelku dobre pozerá, tak ako som už spomínal skoro stále civiete na dvoch na mieste sa otáčajúcich ľudí ( zvlášť Mara a Gosling), ktorých celá emočná škála spočíva na dotykoch od päty až po vrchné končeky vlasov za pomoci housenky :) . Takže aj v tomto ohľade film po čase začína pôsobiť trápnejšie než by mal, kedže sa rozoberajú tak ''životne'' dôležité otázky.

Oklamaný (2017)

Ženy dokážu byť beštie, to dúfam viete, nie? Ak nie, spýtajte sa Farrella :D.

Oscar 2017 (2017) (pořad)

Oscary majú byť oslavou filmov, ocenením hercov za ich výkony v poslednom roku a kinematografie ako takej a nie slúžiť ako nástroj na tvorbu mienky politického spektra. Všetky tie ''hviezdy'' si totiž zrejme neuvedomujú (a ak uvedomujú, hanbia sa to dať najavo v prítomnosti kolegov), že akákoľvek ich politická sympatia má na '' bežných'' ľudí niekedy ďalekosľahlejší mienkotvorný dopad než bežné publicistické média a žurnalisti. Alebo lepšie povedané, niektorý si to uvedomujú veľmi dobre a zneužívajú to( Meryl Streep sa pekne predviedla v tomto roku). Robiť si srandu z práve zvoleného ICH prezidenta v priamom prenose môže byť vtipné, ale určite nie zodpovedné. Pretože akokoľvek to pekne vyzerá, hollywoodká elita je predsa len ''elita'' aj v súkromnom živote a k bežným pracujúcim občanom sa určite prirovnať nedajú, preto by mali prestať využívať svoj vplyv na kritiku systému ak oni stoja mimo neho. Svoje politické názory môžu ísť prezentovať do nejakej publicistickej relácie. Strašne mi vadili Kimmelove poznámky smerom k Trumpovi(a nie, nie som jeho zástanca) a ako mu všetci tlieskali a prikyvovali ako stádo oviec neuvedomujúc si, že krajina, ktorá im dala možnosť takto sa presadiť a zabávať svojím koníčkom masy na celom svete je aj krajinou, kde si viac než polovica demokraticky zvolila práve Trumpa. a takýmto vystupovaním dávajú herci najavo aj svoju ignoráciu k tejto väčšine obyvateľov. Viem toto nie je stránka o politických diskusiách, ale práve preto mi to nedalo lebo Oscary sú o kinematografii a nie o politike.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Prečo až 5? Je to síce na takých 75-80%, ale dôvod, že ''Dead Men Tell No Tales'' znova dokázalo nakopnúť sériu a prísť s niečím novým ma presvedčil pridať na hodnotení. A to, že sa na to naozaj skvelo pozerá, rovnako ako aj na Kayu Scodelario je len veľké plus.

Pobřežní hlídka (2017)

Remake ''Pobrežnej hliadky'' bez pobrežia a bez hliadky? Ale vážne, ak som videl 15 min. záberov na vodu a pláž z celej 2-hodinovej minutáže tak to bolo až veľa. Spraviť si humor je v poriadku, ale toto bolo až priveľmi gýčové a hlúpe. Počuť raz, dvakrát Dwaynove posmešky je ok, ale ak to sledujete celý film, stráca to na humore a prechádza v trápnosť. Na počudovanie Efron to nejako vycítil a vďakabohu bol aspoň jediným, ktorý mu to dal najavo. Vlastne nebť jeho, tak s hodnotením idem ešte nižšie, čo je mi samému čudné :). Ok, ideme ďalej...scenár....ach ten scenár! Ak by sa jednalo o béčkové klišoidné krimi vysielané o druhej poobede v nedeľu na Markíze, či Jojke pochopím, ale ako vážne sa tváriaca drogová zápletka, ktorú môže vyriešiť len Dwayne a jeho parta ''nie-záchranárov'' je to OSTUDA! Za ďalšie...ŽENY!...kam sa podeli všetky tie sexuhodné plavčíčky?. Veru, že v pôvodnom seráli sa dalo na čo pozerať,možno to bude mať niečo aj s tým, že som bol mladší a plnší hormónov, ale toto bol trapas aj po ženskej stránke. Ak totiž zistíte, že vidíte menej žien v plavkách ako vody a pláže (ktorej ako som už spomínal bolo pomenej :) ), viete že tento film sa topí tak jedine v sračkách.