• Krátkometrážní

Sunset Boulevard (1950)

Klenot, kterému jsem se z neznámého důvodu velmi dlouho vyhýbal. Celé téměř dvě hodiny jsem ani na chvilku neztratil pozornost a s napětím očekával, co se bude dít dál. Velmi dobrý a svým způsobem i netradiční film, který rozhodně stojí za zhlédnutí!

Zloději kol (1948)

Kdo by na začátku filmu řekl, že takto jednoduchá zápletka utáhne celý film. Film má dokonalou atmosféru, plně jsem se dokázal vžít do role hlavního hrdiny. Velmi tomu přidává i syn hlavního hrdiny, díky kterému jsou emoce ještě více podpořeny. A hlavní cíl filmu - vykreslení sociálních poměrů v Itálii se podle mého názoru povedlo na výbornou. Zatím nejlepší film italského neorealismu, který jsem kdy viděl a myslím si, že ho jen tak něco nepřebije.

Hlava plná metalu (2013)

Jako fanoušek této hudby jsem si film maximálně užil! Nevím, jak by film fungoval v hollywoodském zpracování, ale v tom islandském je to skvělá podívaná.

Muž s kinoaparátem (1929)

Nikdy bych neřekl, že 68 minut v podstatě "ničeho" udrží mojí pozornost skoro až do samého konce. Kamera mnohdy lepší, než u současných filmů a střih a změny tempa prostě dokonalé. Jediné, co mi zkazilo dojem, bylo cca posledních 10 minut, kdy jsem v podstatě viděl to, co na začátku. Nebýt toho konce, hodnotím bez rozmýšlení plným počtem.

Klikař Charlie (2007)

Po jistém "předávkování" podobnými filmy jsem se jim delší dobu vyhýbal, protože už mě prostě nebavilo, jak se všechny držely v podstatě stejného scénáře. Pak jsem náhodou zahlédl v televizi tento film a byl jsem příjemně překvapen. V podstatě jednoduchá, ale originální zápletka, vtipy tak akorát a herci působili ve filmu až překvapivě sympaticky. Dobrá práce.

Praha vs. prachy (2015) (pořad)

Asi nejlepší publicistický pořad, který jsem kdy viděl. Až mě skoro zaráží, že téměř po půl roce "sledování" taxikářů se v podstatě nic nestalo a parkujou tam pořád, neuvěřitelný. Každopádně pořad super, jen tak dál.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda)

Pokud vás nějakej dokument nasere, tak si ale přece rovnou nezaslouží odpad, ne??

Ghoul (2015)

Nemyslím si, že film nabízí něco nového, co bychom ještě neviděli ve spoustě jiných filmů. Nicméně když to funguje, tak proč to měnit? Velmi dobré zpracování, zvlášť na ČR. Neznámí herci do toho filmu krásně zapadli a myslím si, že hlavně díky nim a dobře zvolenému tématu film dopadl takhle dobře.

Burácení (2015)

Podle mého názoru se jedná na české poměry rozhodně o nadprůměrný film. Ze začátku jsem měl trochu problém s Hajíčkem, nicméně po pár minutách jsem si na jeho herecký/neherecký styl zvykl. Pak už bych snad vytkl jen rozehranou scénu s Podhůrským, která sice byla super, ale úplně nedokončená. Nicméně jinak jsem si i jako fanoušek motorek a rockové hudby film v kině užil a myslím si, že na režisérův první hraný film je to hodně slušné.

Kanárek (1999)

Na filmu mě zaujal spíše jeho příběh, než ten film samotný. Režisér začne točit film, pak začne fetovat, dostane se z toho a rozhodne se, že ten film dodělá a vloží do něho svuj příběh. A ono se mu to povede. Nejvíce bych ocenil originalitu, protože takový film u nás se nevidí každý den, velmi dobrý střih a dobré propojení reality s natáčeným filmem ve filmu. No a samozřejmě Hudbu Praha :)