• Krátkometrážní

Román pro muže (2010)

Nevím, proč má Román pro muže tak špatné hodnocení, podle mě to z nových českých komedií patří k tomu lepšímu. Jasně, nemá to žádnou divokou zápletku a vůbec se u toho nemusí přemýšlet, ale je to taková pěkná oddychovka, která si rozhodně zaslouží víc jak 45%.

Počátek (2010)

Dlouho jsem se k tomuhle filmu nemohl dostat, ale jsem rád, že se mi to konečně povedlo. Myšlenka filmu je skvělá, akorát mi to přišlo zbytečně dlouhé a na konci se nestalo nic, co bych nečekal. Doufal jsem v nějaké překvapení nebo zvrat, ale jak už tady někdo psal, tak vše prostě šlo podle plánu. Ovšem zpracování pěti různých časových sfér zvládnuto na jedničku!

Skyfall (2012)

Nikdy jsem bondovky neměl moc rád, ale Skyfall se mi líbilo moc. Skvělé zpracování, žádné nudné nebo zdlouhavé scény, naprostá spokojenost. Ještě jsem neviděl Casino Royale, takže se mám na co těšit :)

Projekt X (2012)

Poměrně dobré. Ovšem jenom do té doby, než to scénárista trochu přehnal. Chlápek s plamenometem podle mě do tohohle filmu už vůbec nepatřil. Jinak ale párty dobrá, co si budem povídat :D

Věra 68 (2012)

Velmi dobrý a hlavně důležitý dokument, protože málokdo z mladších ví (včetně mě), kdo to vůbec byla Věra Čáslavská. A teď jsem rád, že to vím. A to byl i hlavní smysl toho dokumentu, aby se na Věru jen tak nezapomnělo. Líbilo se mi, že film nebyl pouze o olympiádě, ale o celém jejím životu. V dokumentu není žádný komentář, ale stejně je to tak šikovně chronologicky poskládáno, že to funguje. Dobrá práce.

Než si pro nás přijde (2007)

Výborný a působivý film s poměrně nečekaným koncem (ve většině amerických filmů by to bylo jinak)...

Sinister (2012)

Sice trošku ohrané téma (starý dům, malé děti...), ale nádherně zpracované. Film naprosto splnil moje očekávání a ve svém oboru rozhodně patří k těm lepším.

Marketa Lazarová (1967)

Jeden z nejoceňovanějších českých filmů...a já se ptám proč?? Příběh úplně o ničem a film je tak dlouhý, že i kdyby byl o polovinu kratší, tak by pořád byl dlouhý. Jediné, co bych ocenil, je skvělá kamera a výborné herecké výkony, ovšem jako celek mě film vůbec nezaujal. Možná jsem na tenhle film ještě úplně nedozrál, třeba až film uvidím znovu, své hodnocení změním...