• Krátkometrážní

Saulův syn (2015)

Obrovské zklamání...zvolená obrazová forma celý film zničila a pokud se divák neztotožní s hlavním hrdinou, tak má prostě smůlu a film dokouká jen ze zvědavosti, jestli to náhodou nebude lepší...a nebude.

Rada nad zlato (2015) (studentský film)

Jeden z těch dokumentů, který i kdyby byl natočen na mobil, tak by to bylo uplně jedno, protože téma, smysl a celkové sdělení Rady nad zlato formální stránku totálně převyšuje a člověk jenom kouká s otevřenou hubou, jak je tohle vůbec možný. A to, že OVB posílá právníky a zakazuje zveřejnění filmu, jenom přidává na celkovém dojmu z dokumentu.

Čarodějnice (2015)

Kdo čeká klasický horor, tak asi bude zklamaný, nicméně někdo, kdo už má dost všech strašidelných baráků a malých dětí spojených s démony, musí tento film ocenit. Snad jediné, co bych filmu vytknul, je až moc náboženských "keců" a taky to, že otec vypadal jako Bolek Polívka (:D), nicméně zbytek fungoval úplně dokonale a jsem strašně rád, že jsem po dlouhé době viděl nějaký originální horor, který sice měl své mouchy, ale alespoň nesázel všechno na předvídatelné lekačky a ohrané scény, které jsme viděli už stokrát.

Zkáza krásou (2016)

Problém je, že příběh Lídy Baarové mi nepřijde zajímavý ani ve filmu, ani v dokumentu, dokonce ani na papíře, prostě nikde. A to už se pak může udělat sebelepší zpracování, ale pořád mě to nebude bavit. Každopádně když pominu příběh Lídy Baarové, strašně mi v tomto dokumentu chyběl nějaký názor druhé strany. Takhle nám Baarová vypráví svůj příběh a i když očividně kecá nebo alespoň neříká uplně všechno, divák se z dokumentu nedozví, jak to doopravdy bylo a nebo jak to alespoň v té době vnímal někdo jiný. Takže buď jí budete věřit, nebo máte smůlu. Alespoň bych ale ocenil skvělé archivní záběry z natáčení filmů, určitě dalo práci tolik záběrů sehnat.

Spotlight (2015)

Zase jsem měl velká očekávání od oscarového filmu, zase šlo o silné téma...a zase mě film zklamal. Nedá se říci, že by film byl úplně špatný, prostě takový průměr, ale od filmu roku prostě člověk čeká víc. Navíc film podobného formátu jsme už viděli mnohokrát, chtělo by to možná také už něco nového. V podstatě šlo jenom o dvě hodiny ukecaného příběhu novinářů bez nějakého výraznějšího zvratu a s celkem předvídatelným koncem.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vizuálně úžasná, možná i nadčasová podívaná, vizuální efekty opravdu někdy až vyráží dech. Bohužel to je ale tak všechno. Nějaký alespoň trochu ucházející příběh člověk v tomto filmu nenajde a i ty nejlepší triky po čase omrzí. Prostě film pouze pro oči a ideálně do kina.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Vzhledem k ostatním českým filmům roku 2015 nemám nejmenší problém dát plný počet. Originální a především perfektně napsaný scénář, díky kterému celý film drží pohromadě a výborná režijní práce s herci a především s neherci, kteří vůbec nevybočují, naopak do filmu krásně zapadají. I přes jistou náročnost a komplikovanost příběhu všechno drží jak má a člověk se i dobře pobaví. Jen tak dál.

Sinister 2 (2015)

Když už si zvolim to neohranější téma dětí a "strašidelnýho" baráku, je třeba to alespoň dokonale zpracovat. To tady bohužel nevyšlo.

Domácí péče (2015)

Na první pohled jednoduchý příběh, který však toho v sobě má mnohem více, než kdejaké propletené drama. Ocenil bych zejména dobré herecké výkony a velmi dobré propojení humoru s vážným tématem. Vzhledem k tomu, že se jedná o režisérův debut, tak jde o velmi dobrý film! Příště snad už za pět hvězd :)

Český žurnál - Pět zrození (2015) (epizoda)

Neuvěřitelně zaujatý dokument...sice toho o porodech moc nevím, ale přišlo mi, že se autorka pouze snaží co nejvíce očernit zmiňovanou porodnici, k čemuž neustále přispívá množství titulků a její velmi dobře mířené otázky. Navíc se dokument tváří, jako by vypovídal o všech českých porodnicích, přitom se věnuje pouze jedné. Jak tu někdo píše, myslím, že akorát budoucí matky neprávem vystraší.