Magnolia (1999)

Na Andersonovi ma uchvacuje jeho kontinuálna kamera. Dlhé citlivé zábery bez strihu prekonávajúce celé miestnosti pričom zakotvia akokeby pri inej scéne, inom dejisku, inom dialógu. V Magnólii to dotiahol do, myslim si, dokonalej podoby. 85% + subjektívna 1 hviezda za žaby :)

Hříšné noci (1997)

Herci sú úžasní, atmosféra je zachytená skvelým spôsobom. Plytvať piatimi hviezdami však tentokrát nebudem. 85%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Tak toto som teda nepobral a na chvíľu sa mi podarilo aj zaspať. Možno, že skúsim knihu, potom uvidím či to bude dávať nejaký zmysel.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Vo filme padne síce asi 10 viet, výpovedná hodnota je však ohromujúca. Film sa mi pozeral veľmi ľahko, autor toho necháva hodne na divákovi a podáva mu iba presné symboly a indície. Je to úžasné. 90%

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Tečie mi krv z uší keď počúvam promo kampaň ku tejto žumpe medzi sitcomami. A všetky tie kecy, že Slovenská kinematografia ožíva podobnými televíznimi produkciami ?!

Once (2007)

Scenár ledva stačí s dychom a Markétka tomu tiež moc nedáva. Pri živote ma paradoxne držala iba melancholická hudba. 75%

Horší než smrt (2007)

Celkom slušný britcom. Prvá polovica však podla mňa nevyčerpala potenciál a trochu sa mi pri nej zívalo. 70%

Válka světů (2005)

Tak som si to teda pozrel po 3 rokoch. 1* za efekty 1* za trojnožky. 50%