Legendární zbraně Kung Fu (1982)

V žándru akční/drama chybí ještě komedie,protože 2 třetiny filmu se nesou tak trochu v stylu Jackieho Chana. Poslední třetina je ,ale napěchovaná akcí s využitím všech možných zbraní,kdy souboje jsou opravdu velmi reálné.

Rudá Sonja (1985)

Víc béčkový příběh,už možná být nemohl.Můj oblíbený Arnold tam byl jen pro svaly s herectvím to nemělo moc společného.Hvězdičky tak zachraňovali postavy malého prince se svým strážcem,kteří měli ve filmu rozptýlit a rozesmát jinak sterilní dějovou linii a to se částečně podařilo.

Válka světů (2005)

Tohle by bylo na hodně řádků a proto jen stručně. Film má spád,drží v napětí s dobrou vizuální stránkou,ale celou dobu čekám,kdy,už se vysvětlí proč by invaze proběhla tak nesmyslným způsobem.Čekám,kdy ,už Tom přijde jak na ty prevíty a vysvětlení závěru,proč invaze nakonec byla neúspěšná je úplně o ničem.Neumím si představit,že tak vyspělá civilizace by nakonec ztroskotala na infikování se našimi viry.To je dle mého první na co by se jakákoli civilizace zaměřila při kontaktu s cizím prostředím.Válká světů měla ambice dostat za 5,ale pro uvedené nedostatky jen za 4

Měsíční past (1988)

Tak takhle by to nešlo.Vůbec nehodnotím vizuální stránku ,ale neskutečnou naivitu příběhu(myšlenka ,příběh je ok),kdy přivezený vzorek vyhlížející jako vajíčko,který ukrývá umělou inteligenci v podobě malého robota,během chvilky sestrojí poměrně masívní tělo s neuvěřitelnou výdrží a na druhé straně technologicky nabušená kosmická loď,která ,aby mohla fungovat potřebuje modul kosmonautů na to ,aby se stala provozuschopná.Takových různých hloupostí se ve filmu nachází víc.Trpěl jsem a to mám tuhle tématiku rád.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Nevím ,proč film dostal tak málo,když se to v podstatě vrátilo do šlépějí jedničky.Vytknout se dá pár nelogičností a né úplně perfektní efekty(některé by určitě byli naprostou špičkou v 90letech),které trošku srážejí vizuální stránku filmu. Celý film je určitou nadsázkou a záleží jak jej uživatel vnímá nicméně jsem schopen uvěřit nějakému podobně vyhlížejícímu konfliktu v budoucnosti s jinou inteligencí více než způsobu invaze mimozemské civilizace ve filmu Válka světů.

Mistrův syn (1978)

Klasika,která byla hitem na VHS kazetách,mě dnes přivádí trochu k úsměvu.Příběh neposlušného syna,který má sklony se pořád s někým pošťuchovat a přitahovat potíže ,kdy konečně trénovat začne,až po té co od nájemného zabijáka dostane lekci.Celé to kung-fu se nese v takovém vtipném duchu a to i v momentech,kdy našemu hrdinovi jde o žívot,kde to mohlo i trochu zvážnět.Pohodový film,který,ale na víc než na 4 hvězdičky nemá

Symptom Pandorum (2009)

Tento typ filmů mám prostě rád.Vesmír,kosmická loď neznámo kde a neznámo kdy.Jen ten pocit takového toho ztracena mně drží v pozornostia film vklidu vychutnávám.Rozuzlení velice nápadité ....prostě spokojenost.

Expendables: Postradatelní (2010)

Jak,už to tady někdo napsal.Pokud bych hodnotil ,prostě jako divák,který nikdy o žádném Stalonem s ostatními hrdiny neslyšel a nezamačkává slzu při vzpomínkách na 80-léta pak je to o fous,ale asi za slabší 4.Jenže já jsem ten akční divák,který si chtěl prostě pomlaskávat na scénách idolů mého mládí a kromě slabších digitálních efektů nic zásadního co bych vytknul.

14 ostří (2010)

Mám rád takové to opravdové kung-fu,kdy věříš,že to je možné.Různé poletování zrovna nemusím.Kupodivu u tohoto filmu to,až tak nevadilo,protože to je taková pohádka pro dospělé,kde zlo je po zásluze potrestáno.Přesto prostě zamrzelo,že hrdina nepřežije.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Nedosahuje sice kvalit předchozích IP man1,2 a i přes přítomnost pouze čínských titulků ,kdy jsem se rozhodoval mezi 3-4 nakonec za choreografii dávám 4