kukkik

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 19.5.2020  10:55

Film, který se tváří, že v něm je cosi hlubšího ale v průběhu nešikovně prozrazuje, že to "něco hlubšího", co v něm mělo být, nakonec tvůrci tak překomponovali, že se v tom sami ztratili. Nakonec tedy zůstává na divákovi, aby si sám domyslel, o co ve filmu vlastně jde a co to "něco hlubšího" tedy vlastně vůbec je. To by byla celkem normální a přijatelná věc, kdyby ovšem tvůrci poskytli dostatek indicií, což ovšem udělat nemohli, jelikož pro dávání indicií musí tvůrce znát odpověď a ne si lámat hlavu, jak to všechno pospojovat - nepřijít na to a nechat to na nic netušícím nebohém divákovi. Ta jediná hvězda, kterou si tenhle film ode mě odnáší, je za velmi pěkné prostředí a dobrou základní myšlenku, která by mohla být snad ještě někdy uchopena někým jiným a učiněna funkční. PS: nejlepší moment je scéna v samotném závěru, která mi připomněla cimrmanovskou scénku: Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.”Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” . To mě alespoň docela pobavilo, kdoví, zda se inspirovali nebo šlo o šťastnou náhodu :) 1/5

• 12.5.2020  10:16

V rámci žánru zábavných akčních komedií jde o naprosto vyhovující kousek. Vtipné momenty, velice sympatické obsazení, žádné násilné vnucování PC propagandy, dobře natočené akční scény. Co víc si od filmu tohoto žánru přát? K dokonalosti to má ovšem na míle daleko ale na čtyři hvězdy do naprosto stačí. 4/5

• 8.5.2020  22:54

Tohle je takový ten film, u kterého vím, že má nějakou šíleně komplikovanou symboliku a je třeba si všímat každičké maličkosti, každé pohozené plechovky, každé slzy, pokrouceného límečku, každého slova.. Ale to není nic jednoduchého a člověk asi musí být jaksi zvyklý zkoumat umělecká díla a přemýšlet jako by byl na houbičkách nebo jiných halucinogenech. Nápadem celé hry ve filmu se očividně inspirovaly některé dnešní videohry, jelikož toto schéma jsem už několikrát ve hrách viděl a tam mi přišlo stravitelnější, snad díky delšímu času na strávení a rozklíčování jednotlivých scén. Tohle bude chtít další zhlédnutí a ideálně až za několik let. Prozatím tedy.. 3/5

• 8.5.2020  20:12
    Star Trek: Picard (TV seriál) (2020)

Viděl jsem jenom TOSku a nové filmy, takže mi Picard nic moc neříká. Jako samostatný film hodnotím takto, až se jednou odhodlám k Nové generaci a podívám se na Picarda znovu, věřím, že hodnocení bude mnohem vyšší. Prozatím tedy ovšem 3/5

• 5.5.2020  19:37

Viděno poprvé až mnoho let po zhlédnutí poslední série a musím říct, že tenhle kratičký návrat do světa Edmunda Černé Zmije byl nostalgií a humorem nacpaný zážitek, který mě hrozně moc potěšil a smál jsem se každou chvíli. Prostě naprostá spokojenost a parádní jednohubka k tomuto brilantnímu seriálu. 5/5

• 5.5.2020  16:13

Tyhle Mooreovy dokumenty pro mě fungují trochu jako taková terapie. Člověk se zamyslí nad tím, co má. A hodně nad tím, co třeba i ta veliká a zbožšťovaná Amerika vlastně postrádá. A, jak ostatně říká hned na začátku dokumentu, člověk by si měl, stejně jako Moore v tomhle dokumentu, brát z ostatních příklad a brát si od nich poznatky, které se jim osvědčily a mohly by se osvědčit i jemu. Já moc nechápu kritiku takového dokumentu.. Kde je, probůh, jednostranný? V Tunisku nezapomněl ukázat, že islámská kultura je stále živá a stát sice nezasahuje do domácího dění ale na veřejnosti projevy homosexuality trpět nebude atd. V Německu ukázal klady péče o občany a zaměstnance ale nezapomněl ukázat stigma, které se nad německým národem vznáší a které si každý Němec v sobě chtě nechtě nosí. Podle mě ukázová žurnalistika a způsob, jak objektivně ukázat většině, že bychom se měli od ostatních učit, jak být lepší a ne se jen cynicky podívat na nějaký jiný národ a zavrhnout jeho úspěchy a to, v čem nad námi vyniká, řkouce, že "ale v jiných věcech jsou na tom taky hůř". Jistě. Jsou na tom hůř ale to, proč jsou na tom ve výsledku líp je, že když se oni podívají na vás (nás) a uvidí něco lepšího, než mají, tak se pokusí si to osvojit. Opět další informativní, pěkný a inspirativní dokument bez přehnaného optimismu nebo nadržování některé straně. 5/5.

• 5.5.2020  08:22

Já osobně nejsem divákem žádné formy sportu. Až na pár epizodních zkušeností se sázením (na MS v hokeji, Stanley Cup a French Open), kdy mě u obrazovky drželo napětí z vývoje mých investic, se tedy na žádné sporty nedívám, maje životní motto, že sport by se měl vykonávat a ne na něj jen tupě čumět. Jiná věc je, když jsem se šel semo tamo podívat na zápasy svých někdejších spoluhráčů z florbalového týmu, to je potom jiná, jelikož tam mám komu fandit když je znám osobně. Ale v dnešní době se dívat na partu milionářů, co si jde začutat úplně stejně, jako chodí parta kluků u nás ve městě akorát že za to shrábnou miliony korun za zápas.. No, to je nástin toho, jaký jsem divák. Tím spíš jsem se sám překvapil, že u mě tenhle film zabodoval. Tady totiž právě nešlo o tu dnešní dobu, kdy se profesionální sport točí čistě kolem peněz a ničeho jiného, ale o dobu kdy tihle sportovci představovali i jakési ambasadory naší, tehdy sotva patrné, samostatné země. Takový profesionální sport se mi zamlouvá a být takový dodnes, možná bych se na něj i díval. V Naganu totiž vítězství neznamenalo o kolik víc si ten který tým zrovna nahrabe ale jestli tenhle malý, neznámý mladý národ ukáže světu, že i po letech strávených pod rudou podrážkou se u nás rodí hrdinové a profíci.. i kdyby jen v hokeji. Jako mláděti, kterému v době zápasu v Naganu bylo sotva pár let, mi tenhle dokument nechal nahlédnout do jedné z událostí, která nejvíce pohnula tehdejším národem a, i když je to trochu smutné, která je dodnes snad největší pýchou většiny Čechů. Emotivní, výborně natočený a nenásilně vlastenecký film o vítězství, soudržnosti a boji proti nepřízni osudu. 5/5

• 4.5.2020  09:04

Shrnuto podtrženo - iluze ztraceny, naděje pohřbeny, oči otevřeny, srdce zlomeno, deprese nabyta. Tenhle svět se řítí do pekel a jsme to My, kdo sedí za volantem. Na takové dokumenty se nedívá snadno a hodně lidí se jim nepochybně záměrně vyhýbá. Bojíme se pravdy. Pravdy, která je taková, že všechna ta ekologická hnutí, solární panely, větrné elektrárny, elektromobily.. všechny ty úžasné, moderní, čisté a úžasné ekologické zázraky jsou ve skutečnosti pouhý sebeklam a naprosto v ničem se neliší od fosilních paliv, na kterých jsou ve skutečnosti plně závislé. A dobře se neposlouchá ani to, že většina těchhle lží ve výsledku přináší ještě větší zkázu, než kdyby vůbec neexistovaly. S lidstvem je konec a pevně doufám, že co nejdřív do posledního vymřeme. 5/5

• 3.5.2020  19:41
    Sicko (2007)

Popravdě moc nechápu zdejší kritiku Michaela Moorea. To, co on kritizuje, že chybí Americe, je u nás normální. Takže až místní všeználci zase půjdou k doktorovi se zlomenou nohou nebo pro léky na alergii, nebo až někdy budou čekat na podporu v nezaměstnanosti nebo na důchod, tak doufám, že si vzpomenou, že to všechno jsou přesně ty věci, za které bojuje Michael Moore. A samozřejmě se těch věcí zřeknou aby nebyli taky levičáci, důchod rozdají potřebným a budou žít z úspor a účet za doktora si zaplatí z vlastní kapsy (třídenní pobyt v nemocnici po operaci zlomené nohy vás dnes vyjde na nějakých 310 000 Kč, tak doufám, že máte naspořeno). A k samotnému dokumentu.. Z Americké vlády se mi, jako občanovi post-komunistické země, dělá zle. Je až neuvěřitelné, že v tak bohaté, vlivné a velké západní zemi, se jako občan můžete těšit zdravotnických, školských a sociálních služeb, které by vám těžko záviděli i občané Bulharska, Srbska nebo Bhútánu. Tam vás sice odoperuje doktor s flaškou pálenky vedle skalpele ale alespoň budete odcházet s klidem, že příštích 30 let nebudete takovou operaci splácet. Když se řekne země, kde vás neváhají v kritickém stavu odvézt z nemocnice a nechají umřít pohozené v temné uličce, většina lidí si představí možná Súdán, Severní Koreu nebo Pákistán.. ale USA by tipoval, Hollywoodem a médii zpracovaný, běžný obyvatel Evropy těžko. A přeci je to tak. A současná koronavirová krize to pouze potvrzuje. S trochou štěstí bude mít tohle masové vymírání druhu Homo Diabeetus Habilis alespoň jedno pozitivum a sice, že až se to přežene, vylezou Indiáni ze svých izolovaných ghett a chopí se vlády nad prériemi rukama národa, který snad bude myslet tou horní částí těla. 5/5

• 3.5.2020  11:14
    Animatrix (2003)

No, nevím. Myšlenka pěkná ale ve výsledku jsou jednotlivé příběhy spíš dost nudné a spíš než na děj se tu soustředí čistě na grafiku. Nic, co by si člověk zapamatoval na delší dobu nebo by byla kdovíjaká zábava to sledovat. Jediný trochu zajímavý příběh byl ten detektivní a i ten nebyl nic moc. Cílová skupina byli očividně západní diváci, nepolíbení kvalitním japonským anime, kterého je Animatrix takový studentský, slabý odvar. 3/5

• 3.5.2020  08:54
    Kinobox (TV pořad) (1993)

Tak, já jsem mladší generace a tenhle pořad si vybavuju jen jeno matnou vzpomínku z dětství, která mě nikdy nijak neoslovila. Teď jsem se podíval na víc jak hodinové záznamy tehdejších dílů a to vám povím, to je velebizár. Devadesátky z toho čiší plným proudema je až k nevíře, že ty nevtipné a především neskutečně bizarní scény, parodující propagované filmy, tehdy mohli vysílat v celostátní televizi. Takový artefakt doby, kdy nic pořádného nebylo a to, co bylo, si pamětníci malují dorůžova. 1/5

• 2.5.2020  21:28

Bohužel zklamání a totální zívačka. Podprůměrná akčňárna, kde i hlavní postava působí jako komparzista a ani velká slova jako "je to indický Pablo Escobar" situaci nijak nezachrání. Charaktery postav ploché, jak indická sanitární křivka za poslední milénium. 3/5

• 2.5.2020  20:05
    Kalamita (1980)

U tohoto filmu jsem si naprosto jistý, že vysoká hodnocení tu sklízí čistě a pouze díky nostalgii recenzentů. Objektivně jde totiž o film plný naprosto ubohých hereckých výkonů s prakticky neexistujícím dějem a dokonce postrádající jakoukoliv zápletku. Prapodivné střihy a několik úplně šílených záběrů, kdy mě v první chvíli napadlo, že někdo asi zakopl o kameru se stativem a pak to zapomněli vystřihnout. Já to viděl až teď a nostalgie mě tedy netíží, což se odráží v mém hodnocení. 1/5

• 2.5.2020  08:36

Tady se opět, po slabší třetí sérii, ukázala největší síla celé série. Naprosto dokonalé, charismatické obsazení, dobře volený, kvalitní hudební podklad, děj co má spád, velká překvapení a dostatečně uspokojující rozuzlení jednotlivých zápletek. A k tomu ta španělština, především v podání El Profesora ale i Berlína a dalších postav, mmm... 5/5

• 1.5.2020  19:49

Celkově taková slabší vánoční slaďárna. Z většiny dost chabé herecké výkony a nezáživný, děravý děj sestávající především z gagů a konkrétních scének, jako celek je ovšem naprosto nekonzistentní. Dobrý je ve výsledku až samotný konec, tedy asi poslední pětina celého filmu a překvapivá finální zápletka. Sledujete-li o vánocích, počítejte o hvězdu víc. 3/5

• 29.4.2020  20:06
    Extinction (2018)

Vzhledem k momentálnímu místnímu hodnocení velice příjemné překvapení v podobě skvěle promyšlené scifárny s dobrou a originální myšlenkou, hereckými výkony a sympatickým obsazením. 4/5

• 28.4.2020  22:09
    How It Ends (2018)

Příšerná nuda k uzoufání. Nesympatické postavy a jejich hloupá, do očí bijící rozhodnutí vynucená neschopností tvůrců vymyslet lepší katalyzátor pro uondaný příběh. Nevadí mi otevřené konce, pokud tvůrce dá divákovi indicie k domýšlení nebo podměty k zamyšlení; tohle ovšem není ten případ a chybějící pointa je čistým nedostatkem tvůrčích sil, kdy celý příběh měl očividně k něčemu gradovat ale nakonec se ztratil v drobných dialozích a vedlejších linkách a tvůrci si nejspíš řekli, že to diváka uspokojí. Mě to tedy nestačilo ani zdaleka. Velké zklamání a škoda ztraceného času s tímhle filmem (a že ho bylo s touhle zabijáckou stopáží). PS: nejlépe bych to shrnul slovy klasika: "Tady pan kolega vám tedy dosti obsáhlou formou sdělil, že jsme tam jeli auty a že jsme cestou brali benzín.."

• 28.4.2020  21:50
    Díra (2019)

Výborný film k zamyšlení, který zároveň, na poměry uměleckého díla, neobyčejně dobře odsýpá a ani chvíli nenudí. Metafory a paralely se jen hrnou, šokují, baví a hlavně dávají zabrat šedým buňkám mozkovým když divák přemýšlí, jaké by byly jeho reakce a na jaká morální dilemata dnešní společnosti scény zrovna odkazují. Výborný film, který bych si určitě pustil znovu. 5/5 .

• 27.4.2020  21:14
    The Purge - Season 1 (série) (2018)

Takový dobrý námět.. a tak příšerně špatně uchopený. Politická korektnost v tomhle případě přechází až do podoby karikatury, kdy jsou všichni bílí heterosexuální muži antagonisté (násilníci, vrazi, znásilňovači apod.) a naopak všechny postavy představující ženy a menšiny jsou vyobrazeny zcela kladně až puritánsky. Je šílené, kolik zla se dá napáchat, když si hloupí lidé vezmou za své, že účel světí prostředky. Snažil jsem se dát seriálu šanci a prakticky se přemlouval ke každému dalšímu dílu ale když samotný děj zcela ustupuje ideologické propagandě, nemá takový seriál naprosto žádnou hodnotu. odpad!

• 27.4.2020  16:19
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Děj sám o sobě není sice úplně na výši ale pěkné kulisy, dobré obsazení, až divadelní herecké výkony a hlavně spousta signifikantních pohádkových písniček, které si člověk pamatuje, stačí bohatě na nadprůměrné hodnocení. Taky musím docenit, že antagonista v tomto případě není jen nabubřelý hňup, ale podle všeho doopravdy je vzdělaný a úspěšný vladař, jeho sobeckost a pýcha díky tomu mnohem více vyčnívají a dávají příběhu edukativní notu v tom smyslu, že člověk ve vyšší pozici nemusí být nutně úplný idiot, může mít kvality, ale i zápory a těch by se měl člověk snažit vyvarovat. 4/5

• 26.4.2020  20:17
    Kancl (TV seriál) (2001)

Taková série nemastných neslaných gagů, typicky se zhruba 0-1 úspěšnými vtipy na epizodu ve stylu házení věcí na stěnu, ona se snad jedna udrží. Jinak jsem byl, navnazen recenzemi a obsazením, ze sitcomu silně zklamán a po první sérii jsem čekání na zlepšení vzdal. 2/5

• 21.4.2020  07:44
    Cynická svině (TV pořad) (2018)

O něco méně příměrů, prosím. Jinak vítaná forma zpravodajství, kterou každý týden vyhlížím - poutavé, informované zpravodajství. 4/5

• 21.4.2020  07:41
    Pán času - Série 12 (série) (2020)

Na tuhle mrtvou sérii se ještě někdo dívá? Ale co tak koukám, tak složení publika se oproti zlaté éře Doktora dost změnilo, takže se ani nedivím zdejšímu (nad)hodnocení. odpad!

• 19.4.2020  11:16

Naprostý nesmysl a ztráta času. Hvězda za stále sympatickou badass Ripleyovou. 1/5

• 18.4.2020  10:39

"Vážně chcete po smrti poletovat a bavit se s tímhle blbcem?!" 5/5

• 18.4.2020  10:05

Trochu mi tam drhlo to utahování si z Rimmera, že se nahledá při hledání svého alternativního Já. Copak tvůrci úplně zapomněli na Eso Rimmera? Jinak výborný díl a nostalgický a vtipný návrat do prvních sérií.

• 17.4.2020  12:33

"Jsme všichni na jedné lodi, i samotný vesmír. Nevadí, že je v lodi díra, alespoň uvidíme moře!"

• 15.4.2020  20:42

Zajímavá myšlenka, že zombies jedí mozky, jelikož cítí bolest jak se rozkládají a pouze mozky tu bolest utiší. Jinak vážně zábavný a dobrý film, který si budu dlouho pamatovat, paráda. 5/5

• 12.4.2020  14:29
    Vetřelci (1986)

Slušně děravý děj s rozčilujícími detaily ale jinak celkem koukatelné sci-fi. Shovívavost, kterou jsem měl s prvním dílem, už u tohoto uplatnit nelze. Pošleme ty nejlepší profesionály = snad ta nejblbější vojenská jednotka všech dob. Lesba, černoch, je tam všechno a působilo to možná kdysi zábavně ale pokud se bavíme o sci-fi žánru, tak je vážně dost divné, že tak vyspělá společnost pošle na tak zásadní misi partu naprostých idiotů jako z nějaké béčkové komedie, kteří misi neberou až do konce vůbec vážně, nerespektují nadřízené, rozkazy a chovají se jako banda výrostků z nápravného ústavu na výletě. Nehledě na to, že na záchranu stanice za miliardy dolarů a "záchranu" tvora významného pro armádu pošlou tým, jehož většinu tvoří obyčejní vojíni.. 3/5

• 12.4.2020  14:23
    Vetřelec (1979)

Vyšší hodnocení si ospravedlňuji především tím, že jde prakticky o první film, který udal směr vesmírnému sci-fi do budoucích let. Bohužel ovšem jde o snímek s dost děravým dějem, což je dost škoda. 4/5

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18