kukkik

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 15.11.2017  18:07
    Baby Driver (2017)

Atmosféricky sice působivý a střihem velice zajímavý snímek, obsah ale silně pokulhává. Sled nejohranějších klišé, přehrávaných scén, jaksi nevyužitých zajímavých charakterů a několik rozčilujících nesmyslných scén u mě film s velkým potenciálem a slibným začátkem dost shodily a zvlášť ke konci byl znát nedostatek času. Za mě 3 hvězdy, bohužel.

• 14.11.2017  10:36
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Tak za poslední dva týdny, co jsem byl nemocný a měl volno, jsem zkoukl všech 8 sérií. A musím říct, že tohle dílo si svých pět hvězd plně zaslouží. Postava Gregoryho House nejenže je novodobou reinkarnací Sherlocka Holmese, nezapomenutelným charakterem kinematografie - ztělesněním takřka neomylného lékařského génia a bezesporu životní rolí a dílem Hugha Laurieho ale hlavně postavou člověka, který ač v profesním životě platí za bezmála boha, v osobním životě chybuje. A nejenže chybuje, chybuje často a ze svých chyb se nikdy neponaučí i když ví a chápe proč a jak by měl a v celé jeho osobnosti se dokážu celkem dobře zhlédnout (až na tu genialitu). Je to dlouhá a náročná série ale neztrácí humor ani záživnost, má velkou spoustu zajímavých námětů a zapamatovatelných postav a kupodivu je i celkem smysluplně ukončena. Ačkoli možná o sérii později, než by bylo záhodno, přesto s grácií a bez většího úpadku, jak to se závěry "nekonečných" seriálů bývá. Tedy znovu, pět hvězd a velké díky herci Hughovi Lauriemu za toto jeho životní dílo.

• 31.10.2017  20:44
    Naruto (TV seriál) (2002)

Velká část mého dětství a dospívání byla provázena tímhle seriálem. S nostalgií i bez, mých pět hvězd je u Naruta jistých. A velký dík tvůrcům.

• 30.10.2017  18:39
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Neskutečně stylová podívaná, s hromadou nevídaně sympatických postav (vážně, každou si snad ani nejde nezamilovat), duchem 80.let dýchajících z každého snímku tak přitažlivě, že se z toho točí hlava a soundtrackem.. bože. Já nevím co víc napsat dobrého o tomhle seriálu, protože je toho tolik! A tak se o to ani nebudu pokoušet dál, výmluvnější beztak bude když vám povím, že na něm nedokážu najít nic špatného.. Minimálně (!) 5/5

• 27.10.2017  12:23

Jeden z nejhorších dílů Simpsonových vůbec.

• 27.10.2017  09:53

No, jako jo.. ale že bych to musel vidět dvakrát.. Animace jako vždy více než fajn, velice sympatické postavy a taky dost vtipných momentů ale ve výsledku je to zase jako tři čtyři seriály dohromady, tak nesourodý ten děj je. Finále není zdaleka tak epické, jak by člověk očekával a záporáci jsou vysloveně nevýrazní (kromě arcibiskupa či co to bylo ale ten jenom vzhledem, jinak měl sám o sobě taky jenom ubohý štěk). Kdyby se to tak po prvních deseti dílech ubíralo udaným směrem, bylo by to dost možná na 5/5 ale takhle je to tak na 2 hvězdy. Celkově to beru jako zahozený potenciál jinak úžasně rozjetého seriálu.

• 24.10.2017  02:48
    Tři mušketýři (TV seriál) (2014)

Aneb pojďme plivnout Dumasovi na hrob.

• 4.10.2017  15:40

Ironie je, že se člověk u celého filmu musí také usmívat a nemůže přestat :D Osobní zkušenost

• 3.10.2017  02:04

Ta roztřesená kamera mě neskutečně štve. Když je to účelně a zvýší to dramatičnost a zážitek, prohloubí atmosféru, neříkám nic ale v tomhle snímku je to extrém. Kvůli rozkývané, rozklepané kameře člověk nevidí většinu času vpodstatě vůbec nic, netuší co se kolem děje, což je sice na jednu stranu zajímavé a dodává to realističnosti ale zážitek z filmu se stává nepřehledným sletem rozmazaných fleků a tisíců dialogů beze smyslu.. To mi vážně vadilo. Naštěstí film neskutečně zachraňuje posledních deset minut, jestli vůbec. Poslední věta "...until justice is done!" mi zněla v uších až do konce titulků a popravdě mě dost zlomila, při vědomí událostí, které následovaly.. Chtěl jsem to tu původně ztopit ale co, 4/5

• 29.9.2017  20:55
    Masaryk (2016)

Tenhle film si trochu hraje na city a vlastenectví.. Kvalit na pět hvězd nedosahuje, ale na čtyři (zvláště vezmu-li v potaz, že se jedná o tuzemskou produkci) rozhodně má. Ta pátá hvězda je za poselství a odkaz. Připomenutí křivdy, která na nás byla spáchána, odkaz muže, který bojoval za svou zem, svůj národ a svého otce, a poselství nám - dětem tohoto muže a tohoto národa, jenžto stále nežijeme ni v zemi ale dokonce ni v Evropě, kterou nám Tatíček přál a prorokoval. Vytrvejme a jeho sen bude žít dál a jednoho dne se stane skutečností. Totiž, že pravda, ta pravda kterou dokáže cítit jen a pouze Slovan k Slovanovi, ta že nakonec zvítězí.

• 1.9.2017  02:31
    Pouť (2010)

V první řadě, sehnat tenhle film mi dalo víc práce, než kterýkoli za poslední dva tři roky. Ale stálo to za to. Co na tom, že jejich cesta není o pokání, o náboženství.. je o duchovnu. O tom, že i moderní člověk zůstává empatickou, veskrze společenskou bytostí a že přirozený strach z neznámého a vzájemná nedůvěra je jen stín dnešní doby. Že člověk by měl "vypadnout" alespoň jednou a jít tak dlouho, až mu všechny problémy všedního dne budou připadat vzdálené a nereálné, a teprve až zapomene, až dojde tak daleko a cestou snad i pozná tolik lidských bytostí kolik mu cesta nabídne, pak teprve by se měl zastavit. Ohlédnout.. a usmát se. Pak teprve měla cesta cíl a pak teprve je připravený vrátit se zpět. Alespoň tolik si z filmu odnáším já a doufám, že osud dá a jednou (brzy) se sám na podobnou cestu vydám. Za mě 5 hvězd za krásný příběh, zpracování, scenérii a pointu,

• 31.8.2017  04:05

Death note je srdeční a filozofická záležitost.. finální morální verdikt zůstává nevyřčený a je to tak dobře. Zakončení příběhu je v předloze samozřejmě lepší a propracovanější ale to je dáno časem. Oba dva tyto filmy jsou mistrovská díla a pátou hvězdu nedávám pouze díky porovnání s předlohou.

• 30.8.2017  07:15

Takřka bezchybné zpracování anime předlohy

• 30.8.2017  00:51

Krásná pohádka, graficky dost možná nejkrásnější hraná Disneyovka ale.. Jsou tu dvě ale, díky kterým si tu čtvrtou hvězdu nezaslouží, počítejte se mnou - Film sám o sobě 4 hvězdy + Emma Watson = 5 hvězd - černoši kvůli politické korektnosti (doprčic, byli v originále? Nebyli. Byli ve Francii v té době? Nebyli tak sakra už ale.. přestaňte už přetvářet historii, nejste Ministerstvo pravdy. Černou Feather duster vám neodpustím, svině levičácký) = 4 hvězdy - homosexuálové kvůli politické korektnosti (stejný případ jako s černochy) = 3 hvězdy.

• 27.8.2017  20:36

Tomuhle filmu jsem dal zatím něco kolem půl hodiny a nemám z něj dobrý pocit, možná se k němu časem vrátím ale zatím hodnotím coby avantgardní rádobyumělecký hnus ála Strange Circus

• 26.8.2017  03:56

Kultovní americká klasika podle knižní předlohy bestselleru a základní knihy americké literatury 20.století Jako zabít ptáčka. Kniha je neoddiskutovatelně skvělé dílo a všem doporučuji si ji přečíst, i kdyby se jim snad film nelíbil, kniha zaujme. A nedovedu si představit dopad na psychiku mladého Američana, který ji četl v době vydání, v době, kdy rasismus v pravém slova smyslu ovládal mnoho států země Svobody.. Film sám o sobě (pro ty co nečetli knižní předlohu) není nic úžasného, příběh se omezuje pouze na hlavní dějovou linku, což snižuje úroveň díla o mnoho stupňů, ale já jsem rád viděl postavy naživo, jelikož obsazení se vážně povedlo ("Buba" Boo Radley je dokonalý). Chybějící postavy z předlohy, změna nádechu celého díla a takřka zmizení školní a Dillovy linky je hrozná škoda, třeba jednou někdo napraví v trilogii s větším časovým prostorem, ale závěr filmu tak zahřeje u srdce a zároveň vyvolá takovou spravedlivou hořkost, kterou u filmů s právnickým prostředím očekávám a vyhledávám. A tak, z důvodů výše uvedených, sentimentu a úctě k předloze, dávám 5/5

• 24.8.2017  03:19

Nechápu moc, co přesně vysloužilo tomuto filmu tak vysoké hodnocení a tolik ocenění. Úchylné představy mladého režiséra ve filmu bez příběhu s několika málo humornými chvilkami.. tohle je tak na tři hvězdy a kniha zrovna tak. Třeba mi někdy někdo vysvětlí, co za pointu mi uniká, ale zatím tedy tři hvězdy a víc ani ťuk.

• 24.8.2017  02:07
    Operation Dunkirk (2017)

Bamboozled again

• 24.8.2017  01:48
    Donnie Darko (2001)

Atmosférická, psycho žďímačka, při které na konci nevíte čí jste, co jste viděli, kde jste a možná i kdo jste. Sice naprosto nechápu, o co šlo, ale líbilo se mi to. 5/5

• 17.8.2017  05:50
    Producenti (2005)

Šílená hudební jízda. Nacisti, homosexuálové, Uma Thurman coby švédská nymfomanka, nacisti, zpěv, Will Ferrell, homosexuální nacisti.. co víc kdo může chtít od muzikálu? Můj názor je, že kdo má rád moderní muzikály, měl by dát Producentům šanci a kdo ne, neměl by se dívat a hodnotit, protože tenhle film má na víc, než aktuálních 57%

• 17.8.2017  02:43

Skvělý film, plný typického anglického humoru, ale zároveň poselství, které zahřeje u srdce a nad kterým stojí dodnes rozum stát. Válka dala vzniknout mnoha šíleným příběhům, příběhům plným odvahy a nečekaných projevů lidskosti a přátelství ale i komedie a absurdních situací, příběhům neuvěřitelným až legendárním - tenhle je jedním z nich.

• 11.8.2017  19:12

Nechápu moc to všeobecné nedocenění tohodle filmu :/ Jasně, příběh je vata a k tomu dosti chabá ale.. Vážně film z tohodle žánru musí mít shakespearovskou záplatku? Vždyť je to film primárně pro teenagery a cílovou skupinu podle mě nemohl zaujmout lépe. Dokonalý soundtrack plný zvučných jmen (Imagine Dragons, X Ambrassadors, Lil Wayne, TOP, Skrillex, Wiz Khalifa, Panic at the disco, etc.), vážně hodně dobré kostýmy, kulisy, akční efekty a celkově má film nezaměnitelnou atmosféru plnou šílenství, vyzývavosti, barev a epických hlášek a choreografie. Já si nemám naprosto na co stěžovat a stejně jako horory musím tenhle film hodnotit podle trochu jiných měřítek, než klasické "áčkovky". Za mě 4/5

• 22.7.2017  03:23
    Špión (2015)

Několik vážně vtipných scén, což je přesně to, co od filmu tohoto žánru očekávám. Tedy 4/5

• 2.7.2017  03:08
    Krysař (1985)

Wtf...

• 27.6.2017  09:44
    Dennis - postrach okolí (TV seriál) (1986)

"Zdravíčko pane Wilsne!" :DD

• 21.6.2017  18:03
    Mumie (2017)

PC She-Mummy 2k17? Don't you dare to try to ruin my another childhood movie anymore you LGBT PC vegan shitheads

• 21.5.2017  02:02
    Hon (2012)

Zdrcující, duširvoucí divácký zážitek..mráz běhal po zádech a hrdlo sevřela pěst úzkosti. Jsem neskutečně rád, že už to skončilo.. a neméně rád, že jsem tenhle skvost viděl.

• 14.5.2017  01:51

Tohle.. tohle budu dlouho rozdýchávat. Žádný pokrytecký hon za cenami, žádné emoční vykrádačky nebo "haló" do světa, ačkoli neúmyslně naštěstí je, alespoň pro mě. Tenhle film, vpodstatě spíš dokument, a tenhle životní příběh jednoho Člověka, který si uměl bouchnout do stolu a který věděl, že brečet nad rozlitým mlékem nikomu nepomůže je.. je něco naprosto přirozeného :')

• 2.5.2017  23:42
    Paddington (2014)

Výborná pohádka s velice roztomilým hlavním hrdinou a hřejivými momenty :)

• 23.4.2017  01:47
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Nevím, co k tomu a na to říct... Vážně nevím. U takhle aktuálního tématu docházejí slova. Napadá mě jen poupravená citace "you should just watch and listen.."

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9