kukkik

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 4.10.2017  15:40

Ironie je, že se člověk u celého filmu musí také usmívat a nemůže přestat :D Osobní zkušenost

• 3.10.2017  02:04

Ta roztřesená kamera mě neskutečně štve. Když je to účelně a zvýší to dramatičnost a zážitek, prohloubí atmosféru, neříkám nic ale v tomhle snímku je to extrém. Kvůli rozkývané, rozklepané kameře člověk nevidí většinu času vpodstatě vůbec nic, netuší co se kolem děje, což je sice na jednu stranu zajímavé a dodává to realističnosti ale zážitek z filmu se stává nepřehledným sletem rozmazaných fleků a tisíců dialogů beze smyslu.. To mi vážně vadilo. Naštěstí film neskutečně zachraňuje posledních deset minut, jestli vůbec. Poslední věta "...until justice is done!" mi zněla v uších až do konce titulků a popravdě mě dost zlomila, při vědomí událostí, které následovaly.. Chtěl jsem to tu původně ztopit ale co, 4/5

• 29.9.2017  20:55
    Masaryk (2016)

Tenhle film si trochu hraje na city a vlastenectví.. Kvalit na pět hvězd nedosahuje, ale na čtyři (zvláště vezmu-li v potaz, že se jedná o tuzemskou produkci) rozhodně má. Ta pátá hvězda je za poselství a odkaz. Připomenutí křivdy, která na nás byla spáchána, odkaz muže, který bojoval za svou zem, svůj národ a svého otce, a poselství nám - dětem tohoto muže a tohoto národa, jenžto stále nežijeme ni v zemi ale dokonce ni v Evropě, kterou nám Tatíček přál a prorokoval. Vytrvejme a jeho sen bude žít dál a jednoho dne se stane skutečností. Totiž, že pravda, ta pravda kterou dokáže cítit jen a pouze Slovan k Slovanovi, ta že nakonec zvítězí.

• 1.9.2017  02:31
    Pouť (2010)

V první řadě, sehnat tenhle film mi dalo víc práce, než kterýkoli za poslední dva tři roky. Ale stálo to za to. Co na tom, že jejich cesta není o pokání, o náboženství.. je o duchovnu. O tom, že i moderní člověk zůstává empatickou, veskrze společenskou bytostí a že přirozený strach z neznámého a vzájemná nedůvěra je jen stín dnešní doby. Že člověk by měl "vypadnout" alespoň jednou a jít tak dlouho, až mu všechny problémy všedního dne budou připadat vzdálené a nereálné, a teprve až zapomene, až dojde tak daleko a cestou snad i pozná tolik lidských bytostí kolik mu cesta nabídne, pak teprve by se měl zastavit. Ohlédnout.. a usmát se. Pak teprve měla cesta cíl a pak teprve je připravený vrátit se zpět. Alespoň tolik si z filmu odnáším já a doufám, že osud dá a jednou (brzy) se sám na podobnou cestu vydám. Za mě 5 hvězd za krásný příběh, zpracování, scenérii a pointu,

• 31.8.2017  04:05

Death note je srdeční a filozofická záležitost.. finální morální verdikt zůstává nevyřčený a je to tak dobře. Zakončení příběhu je v předloze samozřejmě lepší a propracovanější ale to je dáno časem. Oba dva tyto filmy jsou mistrovská díla a pátou hvězdu nedávám pouze díky porovnání s předlohou.

• 30.8.2017  07:15

Takřka bezchybné zpracování anime předlohy

• 30.8.2017  00:51

Krásná pohádka, graficky dost možná nejkrásnější hraná Disneyovka ale.. Jsou tu dvě ale, díky kterým si tu čtvrtou hvězdu nezaslouží, počítejte se mnou - Film sám o sobě 4 hvězdy + Emma Watson = 5 hvězd - černoši kvůli politické korektnosti (doprčic, byli v originále? Nebyli. Byli ve Francii v té době? Nebyli tak sakra už ale.. přestaňte už přetvářet historii, nejste Ministerstvo pravdy. Černou Feather duster vám neodpustím, svině levičácký) = 4 hvězdy - homosexuálové kvůli politické korektnosti (stejný případ jako s černochy) = 3 hvězdy.

• 27.8.2017  20:36

Tomuhle filmu jsem dal zatím něco kolem půl hodiny a nemám z něj dobrý pocit, možná se k němu časem vrátím ale zatím hodnotím coby avantgardní rádobyumělecký hnus ála Strange Circus

• 26.8.2017  03:56

Kultovní americká klasika podle knižní předlohy bestselleru a základní knihy americké literatury 20.století Jako zabít ptáčka. Kniha je neoddiskutovatelně skvělé dílo a všem doporučuji si ji přečíst, i kdyby se jim snad film nelíbil, kniha zaujme. A nedovedu si představit dopad na psychiku mladého Američana, který ji četl v době vydání, v době, kdy rasismus v pravém slova smyslu ovládal mnoho států země Svobody.. Film sám o sobě (pro ty co nečetli knižní předlohu) není nic úžasného, příběh se omezuje pouze na hlavní dějovou linku, což snižuje úroveň díla o mnoho stupňů, ale já jsem rád viděl postavy naživo, jelikož obsazení se vážně povedlo ("Buba" Boo Radley je dokonalý). Chybějící postavy z předlohy, změna nádechu celého díla a takřka zmizení školní a Dillovy linky je hrozná škoda, třeba jednou někdo napraví v trilogii s větším časovým prostorem, ale závěr filmu tak zahřeje u srdce a zároveň vyvolá takovou spravedlivou hořkost, kterou u filmů s právnickým prostředím očekávám a vyhledávám. A tak, z důvodů výše uvedených, sentimentu a úctě k předloze, dávám 5/5

• 24.8.2017  03:19

Nechápu moc, co přesně vysloužilo tomuto filmu tak vysoké hodnocení a tolik ocenění. Úchylné představy mladého režiséra ve filmu bez příběhu s několika málo humornými chvilkami.. tohle je tak na tři hvězdy a kniha zrovna tak. Třeba mi někdy někdo vysvětlí, co za pointu mi uniká, ale zatím tedy tři hvězdy a víc ani ťuk.

• 24.8.2017  02:07
    Operation Dunkirk (2017)

Bamboozled again

• 24.8.2017  01:48
    Donnie Darko (2001)

Atmosférická, psycho žďímačka, při které na konci nevíte čí jste, co jste viděli, kde jste a možná i kdo jste. Sice naprosto nechápu, o co šlo, ale líbilo se mi to. 5/5

• 17.8.2017  05:50
    Producenti (2005)

Šílená hudební jízda. Nacisti, homosexuálové, Uma Thurman coby švédská nymfomanka, nacisti, zpěv, Will Ferrell, homosexuální nacisti.. co víc kdo může chtít od muzikálu? Můj názor je, že kdo má rád moderní muzikály, měl by dát Producentům šanci a kdo ne, neměl by se dívat a hodnotit, protože tenhle film má na víc, než aktuálních 57%

• 17.8.2017  02:43

Skvělý film, plný typického anglického humoru, ale zároveň poselství, které zahřeje u srdce a nad kterým stojí dodnes rozum stát. Válka dala vzniknout mnoha šíleným příběhům, příběhům plným odvahy a nečekaných projevů lidskosti a přátelství ale i komedie a absurdních situací, příběhům neuvěřitelným až legendárním - tenhle je jedním z nich.

• 11.8.2017  19:12

Nechápu moc to všeobecné nedocenění tohodle filmu :/ Jasně, příběh je vata a k tomu dosti chabá ale.. Vážně film z tohodle žánru musí mít shakespearovskou záplatku? Vždyť je to film primárně pro teenagery a cílovou skupinu podle mě nemohl zaujmout lépe. Dokonalý soundtrack plný zvučných jmen (Imagine Dragons, X Ambrassadors, Lil Wayne, TOP, Skrillex, Wiz Khalifa, Panic at the disco, etc.), vážně hodně dobré kostýmy, kulisy, akční efekty a celkově má film nezaměnitelnou atmosféru plnou šílenství, vyzývavosti, barev a epických hlášek a choreografie. Já si nemám naprosto na co stěžovat a stejně jako horory musím tenhle film hodnotit podle trochu jiných měřítek, než klasické "áčkovky". Za mě 4/5

• 22.7.2017  03:23
    Špión (2015)

Několik vážně vtipných scén, což je přesně to, co od filmu tohoto žánru očekávám. Tedy 4/5

• 2.7.2017  03:08
    Krysař (1985)

Wtf...

• 27.6.2017  09:44
    Dennis - postrach okolí (TV seriál) (1986)

"Zdravíčko pane Wilsne!" :DD

• 21.6.2017  18:03
    Mumie (2017)

PC She-Mummy 2k17? Don't you dare to try to ruin my another childhood movie anymore you LGBT PC vegan shitheads

• 21.5.2017  02:02
    Hon (2012)

Zdrcující, duširvoucí divácký zážitek..mráz běhal po zádech a hrdlo sevřela pěst úzkosti. Jsem neskutečně rád, že už to skončilo.. a neméně rád, že jsem tenhle skvost viděl.

• 14.5.2017  01:51

Tohle.. tohle budu dlouho rozdýchávat. Žádný pokrytecký hon za cenami, žádné emoční vykrádačky nebo "haló" do světa, ačkoli neúmyslně naštěstí je, alespoň pro mě. Tenhle film, vpodstatě spíš dokument, a tenhle životní příběh jednoho Člověka, který si uměl bouchnout do stolu a který věděl, že brečet nad rozlitým mlékem nikomu nepomůže je.. je něco naprosto přirozeného :')

• 2.5.2017  23:42
    Paddington (2014)

Výborná pohádka s velice roztomilým hlavním hrdinou a hřejivými momenty :)

• 23.4.2017  01:47
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Nevím, co k tomu a na to říct... Vážně nevím. U takhle aktuálního tématu docházejí slova. Napadá mě jen poupravená citace "you should just watch and listen.."

• 8.4.2017  07:23
    Rozpolcený (2016)

Fanouškům tohoto filmu vřele doporučuji klasiku Strange Circus. Ostatním abychom na něj brzy zapomněli.

• 2.4.2017  21:56

Komiksy jsou skvělé a krásně kreslené, tenhle film má krásnou jen tu animaci ale jinak je to bída.. Scénky se opakují, bojové trvají zbytečně dlouho, hudební zrovna tak... za mě 3*

• 30.3.2017  17:34

Zajímavý příběh, slušné herecké výkony a typický humor Zdeňka Svěráka ve filmu s koncem, jenž vyznívá doprázdna a celý, jinak velmi dobrý zážitek, mi celkem kazí. Chtělo by to happyend

• 22.3.2017  01:04
    Odpojit (2012)

Asi se stávám čím dál tím víc sentimentálním ale i tenhle film musí dostat pět. Prostě musí. Svojí lidskostí, svojí výmluvností, svým varováním a svojí pietou nad naší společností, kterou se nesnaží změnit od základu, jen nabádá, abychom zůstávali lidmi. Vnímavými, v podstatě vše milujícími bytostmi ale ne ve formě hipíků nebo šílených pc extrémistů, ale obyčejných duší, které jsou ve všech z nás. A ani provozovatele serveru pro dětskou pornografii nebo zloděje identit duše neopustila, i v nich je a neznamená to, že bychom je neměli odsuzovat nebo netrestat a nestíhat... jen nesmíme zapomenout, že i takoví lidé jsou lidmi a podle toho se k nim musíme chovat, pokud má lidstvo někam pokročit a zůstat přitom lidstvem.. ačkoli často to je ta nejtěžší věc - vcítit se do kůže těch, kteří nám ublížili. "If you hate a person, then you're defeated by them."

• 16.3.2017  06:15

Kdyby nic jiného, tak scénka s inspekcí je sama o sobě na pět hvězd :D

• 16.3.2017  06:06

Česká filmová klasika. Bez diskuse jeden z nejlepších českých filmů a zároveň muzikálů, písničky chytlavé a hlavně neokopírované z anglických předloh! (což mě dnes irituje u většiny písniček z té doby..). Barevné filtry jsou tentokrát velice originální prvek, který zprvu zarazí ale ve výsledku dává filmu to pravé kouzlo. Je v tom vtip, hezké písničky, hezké herečky a výborné herecké výkony - cokoliv pod pět hvězd je velkou chybou v úsudku, protože tohle dílko si je bezpochyby zaslouží :)

• 16.3.2017  03:22

Tohle bych označil za hodně silně dívčí záležitost. Mě v tom vyloženě chybí revolta, vzpoura proti systému, něco na způsob filmu "Vyměřený čas". Ta všeobecná apatie (která mi připadá víceméně nereálná) mě totálně ubíjela od začátku do konce. Připadá mi to nelidské, snad žádný mladý člověk nejde jen tak na porážku bez známky odporu, navíc s takovou volností, a přitom mnohé scény k tomu "zlomu" úplně vybízely. Asi proto jsem si k postavám nenašel žádnou vazbu, mohli tam dát bez okolků figuríny, veškeré "emoce" mi připadaly strašně prázdné.. PS: neplakal jsem

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8