kukkik

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 25.11.2018  20:57
    Malý Sheldon (TV seriál) (2017)

Navzdory očekávání se mi tento seriál velice líbí. Vyčpělý humor TBBT zde vystřídal nový lepší. Postavy jsou charakterní a sympatické. V několika dílech už je trochu znát úbytek tvůrčích sil, stejně jako u TBBT, ale je to zatím záležitost jedné epizody, kterou ta následující zdárně napraví a dokud bude tenhle trend pokračovat, seriál se bude (alespoň u mě) zdárně propracovávat i k páté hvězdě. Mám jen trochu strach aby to nedopadlo jako u TBBT a mnohých dalších seriálů a filmů a sice, že původní koncept postav se prvním dílům v následujících sériích odcizí natolik, že seriál ztratí své kouzlo (všímám si, že například v TOS Star Treku se takový nešvar vůbec nevyskytnul, postavy si od prvního do posledního dílu zachovaly svůj charakter a to je dobře, působí tak reálněji, a i když poslední série byly pravda cyklickým opakováním neměnného konceptu, neviděl bych to jako nijak zásadní vadu a pokud by seriál skončil o jednu dvě série dříve než skončil, dal by se brát celkově jako dokonalé dílo svého žánru). Po zhlédnutí druhé série zatím 4/5.

• 24.11.2018  18:07
    The Punisher (TV seriál) (2017)

"Macho macho maaaaan.. I gotta be a macho man..." a to je asi tak všechno, co mi ze zhruba poloviny první série utkvělo. Stokrát okoukaný koncept známý snad ze všech Marvelovských počinů dovedený do krajnosti snahou nebýt klišoidní marvelovkou. Na tomhle seriálu mě bohužel nezaujalo naprosto nic, co by mě přimělo ho dokoukat nebo se jím dále zabývat dobudoucna. Je to taková bezduchá výplň času bez hlubší myšlenky, bez vztahu k charakterům a celkovou absencí čehokoli, co pro mě znamená pojem "dobrý seriál". Tudíž odpovídající hodnocení, které si ovšem zaslouží celá plejáda poslední dva tři roky vycházejících seriálů (kterých jsou opravdu neskutečné počty a vybírat z nich těch pár kousků, které stojí za pokračování už mě přestává bavit) a taky by je dostala, pokud bych se na ně ovšem podíval. Na tenhle jsem se kvůli jeho zdejšímu hodnocení podíval a tím si u mě zasloužil odpad.

• 1.11.2018  11:11
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Hodně dobrý anime seriál, který má jednak solidní děj, jednak ty dobré prvky japonských vzorů (animace, choreografie, souboje..) ale varuje se toho hůře stravitelného aspektu a sice rozdílnosti kultur. Celý seriál je tak plný logických rozhovorů, jasné dějové linky, západního humoru a ačkoli jsem i fanoušek japonské tvorby na poli anime seriálů a filmů, tento kousek je pro mě mnohem stravitelnější a mimo jiné se u mnohých vtipů vlastně doopravdy zasměji, což se mi u východního anime stává tak jednou za seriál a ne za epizodu. 4/5

• 20.10.2018  14:56
    Znamení (2002)

Připadá mi, jakobych se díval na úplně jiný film, než naprostá většina zdejších hodnotitelů.. Celé mi to přišlo až komicky trapné, jak herecké výkony, tak kamera a efekty (mimozemšťan na konci byl jednoduše groteskní..). Pro moje hodnocení mluví ale nejvíce dva aspekty a sice - že se na film dívám poprvé až nějakých 16 let od vydání (což ale není omluva, stovky filmů i staršího data, než je tento, jsou pro mě skvosty) a taky, že jsem nejdříve viděl zparodované scény ve filmu Scary Movie.. a to se potom na mě nezlobte, ale tenhle film se prostě nedá brát vážně i když se člověk vážně úporně snaží.. :) Úsměvné a tedy 1/5

• 7.10.2018  16:45
    Pepa (2018)

Toho, co jsem čekal, jsem se dočkal. Podprůměrná česká slátanina. Suchánek opět hraje rádoby nonšalantním stylem jemu vlastním, který tady už ale až přespříliš bije do očí stylem, kdy to doopravdy vypadá, že v tom filmu vyloženě nechce hrát a scény odbíhá točit během přestávky na kafe při práci někde v kartotéce. Taková nechuť do role u hlavního protagonisty by sama o sobě film zadupala, i kdyby byl děj, ostatní charaktery a herecké výkony všech okolo bravurní. Což tedy samozřejmě nejsou - totiž nezapomínejme, kinematografie které země Pepu vyplivla. 0/5

• 3.10.2018  00:25

Jeden z nejlepších Star Wars filmů a rozhodně nejlepší z těch nových prequelů. Stejně, jako jsem se po probouzející se Síle obával jít na Posledního z Jediů (a byl mile překvapen), musím říct, že po neskutečně slabém a P.C. skznaskrz nelíbivě prolezlém Rogue One jsem se ještě mnohem víc obával tohoto dílu, ale opět jsem byl velice mile překvapen. Alden jako Han Solo mi vyloženě sedl.. popravdě možná i víc, než původní Harrison Ford (!). Tenhle díl mě opravdu velice bavil, krásně se na to koukalo, herci sympatičtí, politická korekce relativně decentní a vkusná, příběh logický bez přílišného přehrávání a trapných momentů. Moc rád bych viděl další díly s Hanem a Chewiem v hlavní roli a každopádně hodnotím 5/5.

• 24.9.2018  23:04
    Upgrade (2018)

A tak si říkám, o co by to bylo celé jednodušší, kdyby seržantka Afro dělala svoji práci a našla dotyčné vrahy místo aby se pověsila na oběť, která se snažila udělat práci, na kterou se policie vykašlala..

• 24.9.2018  11:38
    Bajkeři (2017)

Tak tohle je současnost české kinematografie... Za mých dob bylo absolutní filmové dno Kameňák, to je oproti tomuhle ale rozdíl jako mezi Oskarem a Zlatou Malinou a to je opravdu děsivé. Co bylo nejhorší, že se kinosál plný teenagerů smál.. No, nešel jsem na to dobrovolně, takže si, myslím, postěžovat můžu. A tak si tedy stěžuji. A silně. 0/5 a přidávám ještě kapku zhnusení za obscénní nevkus nového řádu.

• 3.9.2018  21:58
    Devil (2001)

"Jsem vážně tak mimo..? Ne, to ty dnešní děti musejí být mimo!" - ředitel S.Skinner a já souhlasím. U tohoto filmu vážně nechápu hodnocení.. Však je to naprosto jasné béčko a to ještě dosti slabé, tak kde se berou ty 70% apod. hodnocení? Nechápu.. vážně nechápu

• 26.8.2018  21:14
    Coco (2017)

Další překrásná pohádka, tentokrát navíc s náhledem do mexických tradic, to celé ve vpravdě kouzelném grafickém kabátku. Neskutečně pohladila po duši, děkuji. 5/5

• 24.7.2018  13:35
    Uteč (2017)

Nejlepší horor/thriller co jsem za poslední léta viděl. A konec ani nenaštval, za to jsem velice potěšen. Zcela jasných 5/5

• 24.7.2018  00:43
    Liga spravedlnosti (2017)

Wonder Woman - feminismus. Aquaman - maleismus/metrosexualismus. MC.Borg & Flashovczki - menšiny. Batman - white/straight, za což je mu ve filmu řádně vyčiněno a ze svých prohřešků se musí vykoupit. Jinými slovy Social Justice League, film zaměřující se na celé spektrum všech "utiskovaných" v dnešní "kruté" společnosti. Holt, peníze to sype, tak nemají co řešit, co na tom. Neděj, nescénář, nevýkony.. co říct.. Jason Momoa mi byl milejší, dokud mlčel a prznil princezny. A to jsem se na tenhle (další) superhrdinský film výjimečně těšil... holt, you can either die a hero or live long enough to see yourself become the villain. odpad!

• 23.7.2018  01:09
    Král Artuš (2004)

Kromě nádherné Kiery nemá film moc co nabídnout.. historie neskutečně překroucená a příběh je až absurdně nesouvislý a nelogický. 3/5 za prsa za koženou páskou :3

• 12.6.2018  01:14
    13 Reasons Why - Bye (S02E13) (epizoda) (2018)

Výborně. Scéna ze soudní síně hned v úvodu epizody je přesně to, co americká společnost potřebuje. "Fakt", že 99.9% žen je během svého života znásilněno nebo minimálně sexuálně zneužito je rozhodně ta správná osvěta. Konec nicneříkající a na to, na co jsme se všichni těšili, se taky nedostalo. Fakt.. celá série naprosto zabitá.

• 11.6.2018  14:54
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Neskutečně otravné přehrávání a celá série ve výsledku naprosto o ničem.

• 8.6.2018  23:49

Naprosto průměrná béčkovka s hodně nafouknutým rozpočtem. To, co jsem od filmu čekal, přišlo. Nenadchlo, neurazilo, PC vložka je sice silná ale umně zapracovaná tak, že nijak neruší děj ani diváka. 3/5

• 7.6.2018  21:02

Z toho jde vážně mráz po zádech.. snad nejvíc ze všech dílů všech 4 sérií.. 10/10 creepy

• 29.4.2018  00:58
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2018)

Dost zábavná anime jednohubka, s mnoha vtipnými pasážemi a neskutečně sympatickou animací :3

• 25.3.2018  08:27

Jeden z nejlepších dílů celého seriálu.

• 22.3.2018  18:20
    Blade Runner (1982)

Vizuálně precizní práce bez chybičky a s originální atmosférou. Ale to je vskutku všechno. Děj =<0. Nejsem divákem, který cení snímky jenom pro obraz nebo zvuk, pro mě je to velká slabota a zklamání. 2/5

• 19.3.2018  21:16

Kdo byl mladý a "prokalil" pár pátků ve svém divočejším období (nebo kalí dál..), pozná kvality tohoto filmu, který je vpravdě nadčasový. Konverzace "pod vlivem", schízy, paranoie, dojezdy - všechno vykresleno, jak náleží a tak barvitě, že by se i štamgast z discoklubu odvedle přiučil. Kultovní film, jasných 5/5

• 18.3.2018  11:58
    Ferdinand (2017)

Sranda, pěkná animace a poselství, které sdílím :) 5/5

• 8.2.2018  09:42

Zajímavá komedie, která se ale začne rozjíždět až při úplném závěru.. škoda, že jako poslední čtvrtina nebyl i zbytek filmu, byla by to jasná kultovka. 3/5

• 8.2.2018  07:34

"Umění" 1/5

• 8.2.2018  06:09

Jen další kapka v neskutečné superhrdinovské záplavě posledních let.. Já vím, že v těchhle filmech by člověk neměl hledat žádnou logiku, chcete-li si je alespoň trochu užít ale tohle je přeci jenom trochu moc. "Vtipy" jsou jednoduše trapné a nucené, směšné snad leda situačním humorem a to ještě stěží, v jakémkoli jiném filmu na jiné než superhrdinovské téma by nemohly projít, ale tady zkrátka fungují. Ne tedy na mě ale na fanoušky žánru nepochybně. Co mě dostalo, tak jediný alespoň trochu vtipný moment celého filmu vyzradili tvůrci hned v několika trailerech, takže kdo je viděl, přišel dokonce i o tu špetku humoru. Mimoto nebudu zakrývat, že se mi ani trochu nezamlouvá, co Marvel provedl se severskými legendami, které bych rozhodně mnohem raději viděl v nějakém seriózním zpracování podle skutečných severských ság, než tuhle frašku. Film pro fanoušky superhrdinů, kterým já veskrze nejsem, neměl jsem se dívat, uznávám, nejsem cílová skupina. Ale viděl jsem, tudíž hodnotím jako bych hodnotil každý jiný film podobných kvalit. 3/5

• 1.2.2018  05:22

Co tím chtěl básník říct.. radši snad ani nechci zjišťovat. Za zajímavý zážitek 1/5

• 1.2.2018  05:09

Jediná trochu pozitivní věc na filmu jsou snad jenom efekty a i ty jsou přinejlepším průměrné. Co mě vyloženě nas** je, že se tvůrci ani nepokusili dosadit do rolí herce alespoň trochu podobné předloze. Nesympatičtější obsazení v adaptaci jsem snad neviděl. Ovlivněn náklonností k předloze nedám ani tu jednu ušmudlanou ;) odpad!

• 1.2.2018  05:05
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

Ačkoli Korra je, coby Avatar, o poznání nesympatičtější oproti Aangovi a často rozčilující svojí neschopností a celá časová linie druhé legendy mi nebyla moc blízká, střet moderního světa a světa prvního dílu je zde zvládnutý opravdu poměrně slušně, nerušivě a hlavně se tvůrci dokonce zvládli vyvarovat nesmyslů a nelogičností, které pokračování "o x let později" zpravidla provázejí. Pro fanouška první Legendy nebude ani toto pokračování ztraceným časem. 4/5

• 27.1.2018  02:47

Přes dobrý soundtrack, herecké výkony, Freemana, Eastwooda a klišoidní témata i scény mě tenhle film nezaujal. U mě zkrátka nefungoval - nerozbrečel, nerozesmál a znovu se na něj nepodívám. Sám nevím, čím přesně to je ale asi v tom hraje roli můj duševní odpor k boxu a nesympatická hlavní herečka. 3/5

• 25.1.2018  19:03

Už dlouho jsem se u ničeho tak nenudil. Chápu zdejší vysoké hodnocení ale můj divácký zážitek nestál za starou bačkoru. 3/5

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11