Menu (2022)

Vidím některé jasné nedostatky ale, stejně jako nejlepší chod večera, mi tenhle film velice zachutnal. Opravdu velice dobře zvládnutá atmosféra i téma a Ralph Fiennes jako obvykle excelující ve své charakteristické roli. 4/5

Vetřelec: Covenant (2017)

Nuda k uzoufání s nezajímavým příběhem a neskutečně nesympatickými a špatně napsanými postavami. Při sledování zdejších groteskně hysterických a komicky promiskuitních ženských postav člověk až uroní slzu při vzpomínce na Ripleyovou či Vasquézovou z druhého dílu. Zkrátka zase nic víc, než vláčení zdechliny další slavné značky po stříbrném plátně. Ztráta času. 1/5

Prometheus (2012)

Spoilery! Nelogické chování celé posádky stahuje jinak moc zajímavý film ke dnu. Plná loď draze zaplacených odborníků, kteří se ovšem například neobtěžují umístit mrtvolu mimozemšťana do karantény a místo toho se v ní začnou holýma rukama a bez roušek někde v kuchyni hrabat, přičemž o kus dál sedí na stole úplně jiný člen posádky a chlastá. Vedoucí mise, kteří obětovali život výzkumu a studiu a měli by být špičkami v oboru objeví první mimozemský život.. a tak místo zápisků, dokumentace nebo zkoumání myriád nasbíraných vzorků si jdou zašukat a lehnout, to dá rozum. Kapitán ztratí dva členy mise na průzkumu podzemí na zcela neznámé planetě, zatímco kolem zuří ničivá bouře, takže přirozeně vůbec nic neřeší, v klidu jim řekne ať tam do rána přespí, přeruší s nimi spojení, otevře si pivko, dá nohy na stůl a pak si jde pro jistotu taky zašukat, přičemž celou loď včetně velitelského můstku nechá bez velení a bez dozoru. A tak by se dalo pokračovat.. Jistě, všechno by se dalo vysvětlit tím, že Weyland sice najal zaměstnance potřebných oborů, aby mise působila uvěřitelně ale zároveň si dal záležet aby vybral ty nejneschopnější idioty na trhu a to vše asi jako návnadu pro mimozemšťany aby se mělo jeho syntetické já na co dívat. I kdyby byl záměr takový, zážitek z filmu by to nijak nezlepšilo, protože taková do očí bijící pitomost v tak dobře zpracovaném a inteligentně se tvářícím filmu je zkrátka až příliš rozčilující. 2/5

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

Je zbytečné se k tomuto dlouze vyjadřovat. Dostatečně výstižná recenze je zde a já za ni autorovi děkuji. Věřím, že vracet se, byť ve vzpomínkách k tomuto zločinu proti lidskosti byla oběť. odpad!

Smrt na Nilu (2022)

Snažil jsem se užít si příběh ale obsazení většiny postav a především Kennetha Branagha (kterého mám normálně rád) v hlavní roli mi absolutně nesedlo. Tato interpretace legendární klasiky mě tak bohužel nezaujala. 2/5

Největší showman (2017)

Mám silné podezření, že zahraniční a do jisté míry i tuzemské hodnocení tohoto filmu vytáhli nahoru hlavně příslušníci woke agitky, kteří ve "zrůdách" viděli svůj vlastní obraz, ačkoli zcela chybně.. ovšemže "zrůdou", která dostala nejvíce prostoru ačkoliv objektivně patří k nejméně zajímavým z ansámblu (nebo z inventáře..?) je snědá obézní vousatá žena s prořízlou pusou. Co na tom, že ve skutečnosti to byla hubená běloška a co na tom, že i samotný princ humbuků je tady vykreslený jako společností nepochopený lidumil a mladý krasavec, zatímco ve skutečnosti šlo o šedesátiletého, vypočítavého rasistického vydřiducha, který svoje zaměstnance zneužíval, ovšem na jeho obranu, zcela poplatně duchu tehdejší doby. Zkrátka typické prznění a ohýbání historie i současnosti, jak je u "bdělých" filmů zvykem. Jinak jde o průměrný, nezapamatovatelný muzikál s několika výbornými, leč do děje nepasujícími a obsahově neobohacujícími písněmi, které by se daly bez ztráty kontinuity dojedné vystřihnout a to u filmového muzikálu pokládám za stěžejní chybu, důkaz tvůrčí lenosti či neschopnosti. 3/5

Tři bratři (2014) odpad!

Bohužel nejdůležitější prvky žánru pohádka jsou v tomhle snímku zároveň ty nejslabší. Vyloženě pitomé dialogy, nesympatické obsazení, amatérské herecké výkony aneb mladí neumí, staří zapomněli..?. Nijak nepomáhají neskutečně otravné písničky a především hloupý, rozlétaný příběh bez pořádné pointy a morálního přesahu či poučení. Celkově je to jen další z předlouhé řady neúspěšných pokusů o novodobou českou pohádku. Obsazovat celebrity namísto herců může vyjít pouze a jedině, pokud je příběh dokonalý a režisér mistr řemesla, což se tady bohužel nestalo. odpad!

Byl jednou jeden král... (1954)

Jednoznačně jedna z nejlepších českých filmových pohádek vůbec. "Zde leží král, který špatně panoval. Licoměrné živil, poctivé vyháněl a sám si říkal král Já První.. že Já je Poslední, to nevěděl." 5/5

Men (2022) odpad!

Obrazově libový, obsahově ovšem absolutně bezcenný film. Možná psychedelický vhled do noční můry misandričky, možná do mysli samotného neo-feminismem postiženého autora nebo zkrátka slepenec uměleckých efektů s době poplatnou tématikou. Kdoví, kde je pravda. Ale není to vlastně jedno, pokud je finálním výsledkem tohle? Snadno zapomenutelná rádoby alegorická slátanina plná zášti, nenávisti a sexismu, která se snaží zaujmout výhradně pěknou kamerou a "šokujícími" záběry, které konzumního diváka odradí, otrlého nešokují a znalého postupně unudí absencí smysluplného děje. Ony vůbec všechny ty filmy typu "domysli si sám scénáristovy slepé uličky" snadno omrzí. Myslím si ale, že samotný název filmu dává tušit skutečnému záměru autorů..  odpad!

Divnosvět (2022) odpad!

Tenhle snímek je zcela jasně Disneyho zkoušení teploty vody. Malý rozpočet, minimum herců, vykradené animace i postavy z předchozích děl a nezvyklá tvůrčí volnost pro scenáristu. Jde tady čistě o pokus, co se stane, když splní všechny kvóty naráz a pustí to do západního světa a výsledkem je, přirozeně, blivajz. Samo poselství o glorifikaci sexuálních menšin je v případě snímku určeném pro sexuálně nedospělé publikum diskutabilní, já jsem v tomto případě rozhodně proti. Tyhle věci, pokud musí být, patří do snímků pro starší publikum, ideálně pro teenagery. Nejhorší na tom je ta naprostá nezodpovědnost tvůrců, kteří dobře vědí jak velký má jejich propaganda dosah a jaké případné škody mohou jejím neuváženým šířením páchat v hlavách dětí nejen v Americe ale dnes už téměř po celém světě. Nakonec je ovšem zcela mylné dělat si jakékoli iluze o úmyslech Disneyho molochu, toto je kasovní propadák a tím pádem skončí v propadlišti, jde jako vždy čistě o peníze. Společnost, která neváhá investovat miliony do natáčení alternativních verzí většiny svých děl jen proto aby čínský teenager náhodou nezaslechl něco o homosexualitě, židech nebo černoších se na západě utrhla ze řetězu a dělá propagandu stejně silně jen o 180° otočenou. Moc rád bych viděl reakce čínské vlády, pokud by nějaký aktivista pracující v Disney+ úmyslně pustil tenhle film bez cenzury pro jejich lokaci, nedivil bych se další obchodní válce.. Opět zcela opačně, Západ a Evropa jsou slabí a nechají si vše líbit, včetně nekontrolované propagandy několika procent pomatenců za velkou louží, směřující už i na ty nejmenší. odpad!