Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

V zajímavostech čtu, že se tvůrci inspirovali nechvalně známým Star Wars Christmas Specialem. Jestli je to pravda sice nevím, nicméně pokud to pravda je, tak se jim toto podařilo na výbornou. Je to bizarní, otravné, infantilní a neskutečně blbé a to vše do té míry, že i mnozí skalní fanoušci Marvelu budou mít co dělat aby opravdu ale opravdu úplně vypnuli veškeré přirozené kritické myšlení a film si užili. 1/5

Elser (2015)

Zajímavý příběh, zde bohužel nepříliš umně zpracovaný. Přiznám se, že scény z osobního života jsem musel většinou přeskakovat, protože na zbytek filmu mají pramalý vliv a neskutečně se táhnou a zdržují. Jako taková páteční večerní televizní jednohubka ucházející ale nic víc 13 minut nenabízí. 3/5

Adamova jablka (2005)

Další Jensenův film, který u mě naprosto zabodoval. Pětihvězdičková palba zcela bez diskuze, je tu totiž všechno. Výborný příběh, excelentní herecké výkony, skvěle napsané postavy, dobrá atmosféra i soundtrack, příjemně se na to koukalo, bylo to vtipné a po zhlédnutí zůstal takový ten správný a hlavně silný pocit, který dává vždy tušit, že jste právě viděli něco velkolepého a budete se na to chtít podívat znovu. Něco takového napsat, zahrát a natočit znamená vždy dobrou práci mnoha výjimečně talentovaných lidí a superlativa jsou potom vždy jen na místě. Výstižných komentářů je tady dost a dost, za mě tedy zbývá jedině upřímné doporučení tohoto krásného, vtipného a velice kvalitního filmu. 5/5

O kuřatech a lidech (2015)

Tak tohle byla jednoznačně jedna z největších bizarností, kterých jsem kdy viděl. Od jména Mads Mikkelsen jsem tedy opravdu naprosto nečekal.. tohle. Tahle bezesporu šílená bizarnost má jedno ale, a sice to, že po zhlédnutí jsem byl odhodlaný napařit jí odpad, nicméně po několika minutách zažívání tohoto opravdu těžkého sousta přichází takový podivný pocit, který postupně přerůstá v jistotu a usazuje se jako vědomí, že to co jsem právě viděl je ve skutečnosti mimořádně kvalitní film. Je to rozhodně zážitek a sledování je místy silně nepříjemné, přesto nic ve filmu není bezúčelné, vše se propojuje a celý děj mistrně a pečlivě pracuje s divákovými emocemi aby nakonec zanechal přesně ten prapodivně hřejivý pocit a zároveň, nikoli nežádoucí, myšlenkový zmatek. Kdo neviděl, neuvěří. Tohle je taková prapodivná divácká jízda, kterou si musí každý zažít sám a sám se s ní poprat a nějak se k ní postavit a pokud se mu to podaří alespoň tak, jako se to nakonec podařilo mě, určitým způsobem si tuhle totální úchylárnu zamiluje. 4/5

Short Circuit (2020) (seriál) odpad!

Za "pozitivní" sugesci nejmladším generacím o tom, že být morbidně obézní je vlastně hrozně príma a kdo s tím nesouhlasí je bigotní hovado v epizodě "Reflect" si tohle nic víc nezaslouží. Bohužel tu zatím nejdou hodnotit jednotlivé epizody, jinak by bylo hodnocení o něco lepší. odpad!

Přátelé z dovolené (2021)

Docela obstojná oddechová komedie, nic víc a nic míň než by od ní člověk čekal. Taková jednohubka ve stylu komedií se Schwarzeneggerem, jehož je John Cena takovým duchovním nástupcem. 3/5

Válečnice (2022) odpad!

FIlm sám o sobě může být na hvězdy čtyři, nicméně to byl Triumf vůle také. Proč jsem jednomu z těchto dvou vydařených silně propagandistických a historii pokřivujících filmů udělil čtyřhvězdičkové hodnocení, zatímco ten druhý získává jasný odpad! je jednoduše ten, že zatímco zlotřilá ideologie která stála za tím prvním je již poražena, odsouzena a poprávu všeobecně odstraněna z tváře světa, tato druhá stále sílí a dál působí zlo v myslích lidí a bohužel také na světové kinematografii. Tak za 50 let dám druhou šanci a uvidíme, co z toho bude. Fun fact: manžel Agojie, král Ghezo, ve skutečnosti patřil k největším otrokářům své doby, dokonce si vysloužil přízvisko "Slave king" a armáda ženských válečnic se ve skutečnosti věnovala především nahánění a shromažďování chudých obyvatel a příslušníků ostatních kmenů, které následně prodávali do otroctví. Absurditu pokroucenosti historie v tomto snímku nejlépe dokazuje třeba i to, že ve skutečnosti pád krále Gheza a úpadek celého jeho království způsobila především námořní blokáda, kterou se Britské impérium pokoušelo zastavit transatlantický obchod s otroky.

Togo (2019)

Jako hrdý spolumajitel pejska plemene husky jsem nadmíru spokojen s vykreslením povahy této úžasné zvířecí rasy a tohoto příběhu o jejím symbiotickém soužití s neméně úžasným zástupcem rasy lidské. 4/5

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film) odpad!

Na tohle setkání jsem se celkem naivně těšil, pravděpodobně hlavně proto, že téhož roku jsem poprvé bing watchnul celý seriál. Bohužel, tohle nebylo nic, co bych si přál vidět. Ze všech zúčastněných, snad možná až na jednu dvě výjimky, bylo zcela jasně cítit, že jsou tu jen a výhradně pro peníze. Někteří se celkem přesvědčivě tvářili, že si na celé natáčení snad ani nevzpomínají a název seriálu si museli hledat ve scénáři ještě cestou na plac. To sice může být možné a třeba i pochopitelné, vzhledem k věku herců a všem rolím, které od té doby hráli a o to menší smysl tenhle počin vůbec dává. Vlastně jediný smysl a důvod, proč se toho vůbec herci zúčastnili je ten nejprozaičtější - stačí se podívat na vyplacené honoráře (pst, i u nejméně zaplaceného z nich je to několik celoživotních výdělků českého továrního dělníka). Zbytečný a ubohý pokud o vyždímání dávno mrtvé klasiky. odpad!

Na západní frontě klid (2022)

Dobrých válečných filmů není nikdy dost, tenhle se mezi ně určitě řadí. Nicméně tvůrci si názvem filmu udělali medvědí službu, jelikož kdo zná původní knihu ví, že tohle s ní má pramálo společného. S jiným názvem a jinak pojmenovanými postavami by to byl o stupínek lepší film.