Božena (2021) (seriál)

Zpracování zajímavé, i obsazení celkem obstojné. Co mi zkazilo zážítek je nevhodně rozvržená a příliš krátká stopáž. Moc málo dílů se věnovalo ostatním historickým velikánům té doby, kteří se zde často mihnou jako postavy v pozadí nebo přinejlepším jako Boženini šamstři a to je podle mě velká škoda. Osobní život této ikony české literatury je sice zajímavý a důležitý pro správnější výklad tehdejších reálií, než jaký většině z nás přinesl školní výklad, ale časem znudí a když přitom v každém díle létají vzduchem jména jako Rašín, Reis, Borovský a podobně, je smutné klopýtnutí, že jejich osudy nejsou nijak využity dále. Kdyby bylo epizod více a v každém díle by se děj alespoň chvíli věnoval i vykreslení osobností dalších autorů, například formou společně stráveného dne, četbou úryvků děl a tak dále, možná by to mohlo část publika odradit ale věřím, že úroveň seriálu by se pozvedla a diváci, kteří by zůstali, by si ho užili o dost více. Alespoň já tedy určitě. 3/5

Plán útěku (2013)

Lepší průměr, celkem příjemná oddechovka především díky kvalitnímu obsazení. 3/5

Smrtící epidemie (1995)

Velká škoda.. Vědecky přesnější pohled na věc by sice možná ubral na akčnosti, ale za to by z tohodle podprůměrného filmu na jedno nepříliš záživné podívání mohl udělat pětihvězdičkovou záležitost. Takhle jde jen o stereotypní béčko plné amerických superhrdinů, kteří vymýtí neznámý virus během odpoledne, přeletí Ameriku třikrát tam a zpátky během pár hodin v dvoumístné helikoptéře a tak dále, však to znáte. 2/5

Princezna zakletá v čase (2020)

Ve mnoha směrech lehce nadprůměrné fantasy mi v tomto případě kazí dva faktory. Prvním je velice násilný pokus skloubení tradiční české pohádky (což je specifický subžánr sám o sobě) a moderního fantasy. Tento hybrid tady podle mě nedopadl vůbec dobře, alespoň pro českého diváka, který české pohádky zná a má rád. Druhým faktorem je obsazení. Jak Křenková, tak Germani jsou mi jednak velice nesympatické ale především se se svými hereckými výkony a vzhledem do tohoto filmu absolutně nehodí. Především Křenková tady dál hraje tu jedinou roli, kterou se za svou dosavadní kariéru očividně naučila, a sice grimas znuděného, usínajícího pařezu (až na vyjímky, kdy zase hraje rozmazleného zbohatlického spratka z mýdlové opery typu Ulice) a monotónního hlasu vhodného možná pro postavu kolemjdoucího v amatérském divadle. Tady tyto dvě herečky velice zdatně kazí pohádkový dojem celého filmu, jinak celkem zdařile a pracně budovaný zbytkem štábu. Bohužel, když jsou dvě hlavní role takto špatně obsazeny, musel by být zbytek filmu o několik tříd lepší, aby tenhle rozdíl dohnal. Což není. 2/5 PS: jako poslední zápor mimo hodnocení přidávám ještě předabovávání zahraničních herců. Copak máme málo schopných tuzemských herců, že musíme obsazovat cizince? A pokud ano, opravdu musíme předabovávat Slováky, kteří buďto mohou mluvit slovensky nebo se těch několik vět naučit v češtině..? Úplně to trhá uši a působí to jako z minulého století, tohle mi osobně opravdu vadí.

Dimenze 404 (2017) (seriál)

Z tohoto soudku zatím jednoznačně nejslabší kus. Na první čáře u mě vévodí Krajní meze, druhý stupeň má Black Mirror a Dimenze 404 je na třetím snad jedině díky tomu, že u mě doposud nenarazila na oponenta, jelikož si jej svojí kvalitou rozhodně nezaslouží. Abych byl upřímný, snad jen poslední dvě epizody Bob a Impulze jakž takž obstojí jako víkendová poobědová oddechovka, zbytek seriálu nestojí absolutně za nic. Celý seriál padá na očividně žalostném rozpočtu, zastaralých efektech, slabém obsazení a především na totálně chatrných scénářích jednotlivých epizod, což je pro mě v dnešní době, kdy jsou vynikajících doposud nezfilmovaných sci-fi románů mraky, naprosto nepochopitelné. Promarněný potenciál, nejlepší věc z celé první série je zmodernizované intro, po vzoru Krajních mezí. 2/5

Dimenze 404 - Impulse (2017) (epizoda)

Jednoznačně nejlepší díl celé první (a zatím poslední) série, přesto všech stránkách přinejlepším béčko a to ať už se scénáře, obsazení nebo efektů týče. 3/5

My Dinner with Andre (1981) odpad!

Samoúčelná umělecká hovadina. Nevím, co jsem od toho čekal ale tohle tedy ne, několikahodinové plkání o ničem. Podobné diskuse mohou kdejakého konzervativního diváka, pravděpodobně staršího věku, v jistém směru fascinovat, pokud jste ovšem strávili alespoň pár večerů po barech nebo ještě "lépe" ve společnosti studenta pod vlivem marihuany a s výhledem na hvězdy, slyšeli jste podobných filozofických úvah víc než dost a zjistíte, že jejich obsah, ať se zdá na první pohled na úrovni, novátorský a jedinečný, je ve výsledku čisté snobství nebo lépe řečeno snílkovství, zcela odtržené od reality a možné jen díky situaci člověka, který je buďto pod vlivem drog nebo s takovým materiálním zajištěním, že jeho mozek začne z nedostatku hodnotnější matérie bloudit sám v sobě a snažit se vymyslet léky na všechny neduhy světa. Co o tom soudím je, že jde o velice naivní a směšnou podobu snobství a arogance a snažit se podobné úvahy přednášet za střízliva a za dne by poukazovalo na duševní nevyrovnanost nebo spíš i chorobu. Suma sumárum - čistě artový film pro velice úzkou skupinu konzervativních diváků bez vlastní představivosti. Pro ostatní (a myslím, že valnou většinu) diváků totální bizár a absolutní ztráta času. odpad!

Dimenze 404 - Chronos (2017) (epizoda)

Od začátku celkem zajímavý nápad, bohužel ne zrovna nejlépe využitý. Přesto jeden z nejlepších dílů tohoto seriálu. 3/5

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Zajímavý koncept ale přemrštěná stopáž. Ne přímo nesympatické, ale nevhodné obsazení a zub času zanechal stopy na kvalitě seriálu (this didn't age well..). Nevěrohodné herecké výkony, většina postav je chodící klišé a jejich charaktery k uzoufání ploché. Tomuhle seriálu by mnohem lépe slušela buďto podoba dvouepizody Krajních mezí (Black mirror apod.) nebo celovečeráku s adekvátním rozpočtem. Takto jen velice zdlouhavá nuda a zklamání. 2/5

Record of Ragnarök (2021) (seriál)

Grafika pěkná ale nijak originální, postavy představené v prvním díle velice slibné a premisa poutavá, bohužel nevyužitá a zbytek seriálu je víceméně strmý sešup po všech stránkách, především tedy co se týče příběhu, jelikož ten se nedá popsat jinak, než jako vyloženě béčkový. Tak či onak, z mého pohledu ztráta času. 2/5