Kancl (2005) (seriál)

Výborný seriál, který je jako stvořený na binge watching. Absolutně pohodový děj, který plyne jako voda, super oddechovka po práci, zkrátka v rámci žánru encyklopedický příklad skvělého počinu. Pokud pracujete v kanceláři, plusové body vás asi neminou. Přiznávám to nerad ale za mě lepší, než originální britská verze. a Asi je to tím humorem, britská verze mi připadá hrozně depresivní. Edit: po zhlédnutí všech sérií a zhruba 70 hodinách strávených s touhle úžasnou partou přidávám hvězdu a značím si jako jeden z nejlepších seriálů vůbec 5/5

Americký táta (2005) (seriál) odpad!

Taková ta prázdná animovaná variace na telenovelu. Děj žádný, vtipné to není (a těch pár obstojnějších vtipů na sociálně politické pole za sezónu našinec nemá šanci pochopit až na naprosté výjimky), není to ani zábavné takže.. vhodné snad leda jako zvuková či obrazová kulisa? I když i pro takové účely spíš nevyhovující. Prostě taková pitomost ve stylu Griffinových, kterou si většina lidí v ČR pustí jen proto, že to za a) dávají v televizi a za b) je to animované. Viděna polovina první série a pro jistotu ještě několik epizod průřezem celého seriálu, výsledné hodnocení - naprostá ztráta času a zabiják mozkových buněk. odpad!

Nedovo zázračné vzkříšení (1998)

Výborný film s výborným obsazením, krásnou Irskou přírodou, humorem a náturou, kterou musím milovat a obdivovat při každém setkání. Jemné pohlazení na duši a nádherný divácký zážitek, co víc si přát 5/5

Základna (2017)

Nesnáším otevřené konce a u téhle série je to očividně poznávací znak. Nápad opět zajímavý ale bez konce nestojí za nic, škoda.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Hodnotím neobjektivně o jednu hvězdu víc, než by si snímek zasloužil a sice z důvodu toho, že tenhle film pro mě byl prvním filmem viděným v kině po více než roční koronavirové pauze. 3/5

Henry: Portrét masového vraha (1986) odpad!

Zdlouhavá a nepříjemná podívaná bez scénáře, umělecká až na půdu ale především nudná k uzoufání. Škoda takového námětu, tak jsem se na to těšil a čekal možná dalšího Zodiaca nebo Teda Bundyho.. zkrátka mohlo jít o výborný thriller, takhle je to pro mě jednoznačně ztráta času a odpad!

Hellsing (2001) (seriál) odpad!

Tak tohle anime mi výjimečně naprosto nesedlo. Nezajímavý děj, nesympatický svět. odpad!

Husiti (2013) odpad!

Tomuhle rozhodně lépe sloužil formát kratičkých spotů na České televizi a celovečerní film byl pro tvůrce absurdně velkým soustem, které samozřejmě tragicky nezvládli. Škoda.

1864 (2014) (seriál)

Opravdu strhující pouť životy dánského lidu, jejich příběhy a osudy a příběhem o válce, o které jsem nikdy neslyšel. Výborná hudba, podle mě silně inspirovaná soundtrackem Bratrstva neohrožených, což ovšem rozhodně nevadilo, jelikož s zachovává originalitu. Trochu mi tam drhla občasná mystika a někdy i podivná rozhodnutí postav ale beru-li celý děj jako paměti, deník a převyprávěné osudy, dají se tyhle trhliny v logice překousnout celkem snadno. Stojí za shlédnutí, jak příběhem, hudbou, historickou přesností a vpravdě i obsazením, které bylo opravdu výjimečně sympatické a herci mi připadali velice divadelního charakteru, což mám moc rád. O Josífkové ani nemluvím, protože to je opravdu čarokrásná herečka a jelikož jsem si nečetl předem obsazení, byl jsem opravdu mile překvapený. Velice solidní 4/5