Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Na určitý styl nové série jsem si už docela zvykl, ani nelogičnosti mi tolik nevadí, jelikož časová linie bojů není striktně daná. Vadila mi scéna s Dany ála "wait for it.." (to bylo skutečně trapné..), ale dá se to přehlédnout.. Co mi ale vadilo neskutečně byla skutečnost, že ač jsem si dal jas a kontrast a HDR a kdoví co ještě na nejvyšší a sledoval jsem přes HBO GO na 4k televizi, stejně jsem dobré tři čtvrtě epizody koukal ryze na černou obrazovku, případně na tmavou obrazovku s pár rozmazanými šmouhami na ní.. chápu, že je to temná doba a věčná noc na krajíčku ale takhle se to prostě dělat nemá tvl.. Takový Mordor byl oproti tomuhle reflektory přesvícená louka. Při ceně jedné epizody si říkám, jestli by nebylo ekonomičtější namířit kameru do skříně a párkrát před ní zamávat rukou se sirkou, ušetřila by se většina nákladů a výsledek by zůstal stejný. Docela soustrast animátorům.. ono to asi nasere, když se dva roky pipláte s CGI scénami, které nakonec divák ani neuvidí. 3/5 vyloženě z nostalgie, subjektivity, lásky k Písni atd.

Tvůj souboj s divočinou (2019) (pořad) odpad!

"Nutné k přežití" byl super pořad, který působil dost uvěřitelně, napínavě a zábavně. Tohle je pravý opak. Všechno je neskutečně trapně nahrané, předvídatelné a celkově k ničemu.. Pěkný interaktivní koncept, který zafungoval u Black Mirror, tady až překáží.

Holky z Derry - Série 1 (2018) (série) odpad!

Jediné vtipy v celé první sérii jsou na téma "ten a ten jsou k ničemu". Víceméně obyčejná šikana, tomu se má divák smát? Jistě, jsou tu i jiné pokusy o humor ale ani ty nestojí za nic.

Big Mouth (2017) (seriál)

Nejlepší nekorektní animák od dob prvních sérií South Parku. 4/5

MOST! (2019) (seriál)

Když jsem se na tenhle seriál začínal dívat, naprosto jsem nečekal to, čím se ukázal být. Dokonalou sondou, realistickým víceméně dokumentem současné české povahy, zároveň u nás snad nepřekonaným komediálním seriálem, zároveň emotivní dráhou přeměny "tvrdých" českých charakterů, naprosto přirozené boření vzájemných dogmatických antipatií mezi Čechy a českými Romy ale zároveň nijak přibarvené - nikdo není bez chyby, ne všechny stereotypy jsou lživé apod. Prostě TOHLE je ta cesta, jak přivést lidi k sobě blíž, pomoct vzájemnému soužití lidí různých povah, barvy kůže a sexuální orientace - ukázat to tak, jak to je a nepřibarvovat si nic (jako to dělají hojně v Americe), vyobrazit vše doslova v barvách a ne černobíle, ten je ve všech aspektech dobrý/á kontra ten je ve všech aspektech zlý/á, protože tohle je potom seriál, ve kterém se snad trochu vidí každý Čech, protože tu žijeme a na podobné nálady jsme v životě narazili snad všichni.... a možná dokonce u sebe. V tom je takové poselství a síla seriálu. Poslední dobou se seriálům a filmům moc nedaří mě rozesmát, MOST! to dokázal snad v každém díle a v tom posledním jsem aj bezděky vykřikl "Ne!" při nejmenované události - až tak jsem příběh prožíval. Prostě, naprostý vrchol české seriálové tvorby tohoto milénia a... no prostě... DYCKY MOST! 5/5

MOST! - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

"On alespoň nějaký sny měl, my ne.." Tak tenhle konec série byl naprosto dokonalý.. a tak hrozně moc český, tak dobré a krásně lidské zakončení, emotivní ale přitom nenucené ani přehnaně idylistické, jak to často bývá. Prostě, říkám si, že takhle by to doopravdy mohlo být i ve skutečnosti v současné ČR a.. prostě tenhle seriál v téhle době je přesně to, co jsem potřeboval. DYCKY MOST!

Saiki Kusuo no Psi-nan - Season 1 (2016) (série)

Námět, zpracování a celkově všechno by bylo moc fajn ale formát krátkých na sebe víceméně nenavazujících klipů tomu naprosto nesluší a ubíjí jinak zábavnou myšlenku. Udělat z toho plnohodnotný seriál o délce dílu alespoň 20 minut a víc, předpokládám, že minimálně u mě by na 4 hvězdy dosáhl. Takhle tedy 1/5

Nebe s.r.o. - 2 týdny (2019) (epizoda)

Tak první díl vypadá velice slibně a dobře, nesedí mi pouze kratičká stopáž.

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Za mě zatím možná nejlepší díl, celá seriál zatím stále stoupá. 5/5