Naprosto osvětleno (2005)

Príbeh nechutne vykonštruovaný a hrajúci na city, ale na druhej strane, krajina je krásna, postavy štýlové a aj hudba ujde, tak prečo nie?

Mys hrůzy (1991)

Prečo, prečo to nemohlo zostať pri tak skvele rozohranej hre na veľkého zlého vlka? Prečo sa z desivého de Nira musel niekde v polovici stať bezduchý univerzálny vojak porovnateľný snáď iba s Dolphom Lundgrenom? Zahodený film. Úplne zbytočne. A to radšej ani nebudem spomínať koniec.

Studená ryba (2010)

Veľmi zvláštny film, presne ako som čakal. Úvod a záver si zaslúžia tak 12*, v niektorých pasážach som nevedel od obrazovky odtrhnúť oči (už iba to geniálne intro). Večná škoda strateného dychu a krátkeho skĺznutia do monotónnosti niekde okolo prostriedku..

Prvotní strach (1996)

Nie, nemám rád verné psie očičká Richarda Gera, a nemám rád rozkošnú tváričku Laury Linney. Tak isto sa mi hnusil Edward Norton ako nesvojprávny ufňukaný debilko, ale ku koncu mi pomaly došlo že práve tak to všetko malo byť a ja som sa chytil. Vynikajúci film. Jediný problém je, že čo nemám rád úplne najviac je americká upper class kriminálková produkcia. A to môže byť len môj osobný problém, ale hodnotiť budem na základe osobného dojmu. Inak film bol výborný.

Poltergeist (1982)

Klasický 80-tkový horor, so všetkým čo k tomu patrí, hlavne s veeeeeľa príšerami na úrovni strašidelného zámku na jarmoku v tekovských lužanoch. Ale liliputánska veštica bola cool, to treba uznať.

Sledování (1998)

Teda minimálne na prvotinu, klobúk dolu.

Nepravý muž (1956)

Zatiaľ najlepší od Hitchcocka, a vôbec, jeden z najlepších filmov aké som videl. Nevídaný zmysel pre detail, fantastickí herci a tak ťaživá atmosféra až som miestami prestával dýchať. A samozrejme, zázraky sa dejú, ale chce to čas.

Saw 2 (2005)

Neviem si pomôcť, ale po celú dobu som sa nezbavil dojmu že sledujem gore odnož Big Brother. Jediné čo chýbalo bola sprchová scéna nejakej slečny na záver.

Úkryt (2002)

Takže, v podstate vôbec nejde o zlý film, aj keď réžia trochu vykráda dobré nápady z Klubu bitkárov. Ale to by nevadilo. Čo vadilo, bol o dva čisté debilizmy opretý scenár. Nech sa mi nikto nesnaží nakecať že za prvé: scéna s prvým príchodom policajtov mala byť uveriteľná (a to sa mohla Jodie Foster tváriť ako chcela) a za druhé, ten koniec.. Skutočne som čakal akciu založenú na niečom duchaplnejšom ako že neozbrojený psychopat s rozdrvenou rukou udretý kladivom do tváre a padnutý z druhého poschodia sa ešte postaví a len-len že nepremôže troch ľudí s pištoľou. To môže fungovať vo Vreskote 3, a aj tam je to iba na smiech.