Americký ninja (1985)

Je jasné že ide o príšerné béčko, ale tak gýčové až som sa dobre zabavil. A to bez žiadnej nostalgie.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

To prešlo nejak úplne pomimo mňa. V najmenšom som nepochopil čo tým chcel básnik povedať a aj keď sa na to miestami pekne pozeralo, neodniesol som si nič iba zmätenie. Úplnou perlou hodnou zapamätania sú momenty ako keď chceli ženy zbiť muža tak si vyzliekli blúzky a snažili sa ho ubiť nimi, alebo keď chceli policajti vypáliť makové polia tak prileteli na vrtuľníkoch a zbombardovali ich. To mi iba zostával rozum stáť. Divný film, divný jakubisko.

Kalifornie (1993)

Obaja burani boli skvelí, ale celkove, také.. rušivé. nekonzistentné. divné.

Fargo (1996)

Úplne úžasné, k tomuto sa vždy rád vrátim. Oni tí Coenovci buď nenávidia Ameriku a všetko americké, alebo majú neskutočne skvelý zmysel pre humor. A v tomto filme sa to ukazuje asi najviac, slizké zbabelé postavy hrané nesympatickými hercami, každé druhé slovo Jeez, a hlavne: pamätné rande s Mikeom. To nemôže skončiť inak ako za 100 bodov. Jediná vec čo nepochopím, ako je to možné že niekto dokáže v princípe nudný a podivný skutočný príbeh napísať takto zaujímavo a vtipne, zatiaľ čo 94 % scenáristov oveľa veľkolepejšie námety volajúce po sfilmovaní iba dokope do otravného 2 a pol hodinového súhrnu pseudohistorických faktov.

Saw 3 (2006)

Dajme tomu že o málo lepšie pozerateľné ako dvojka, pekne farebné a krvavé. Ale inak, hlavne zbytočné. A prázdne. Som len celkom zvedavý o čom po tomto ešte majú byť tie ďalšie tri diely, či koľko.

Ve jménu otce (1993)

Vcelku slabé 4* dotlačené iba tým že sa celý čarodejnícky proces skutočne stal. Začiatok ma úplne uchvátil, ale po krátkej chvíli sa to všetko zvrhlo vrámci zachovania autenticity na zdĺhavú a ťažko sledovateľnú drámu bez nejakej hlbšej myšlienky. Skrátenie by filmu iba prospelo, rovnako ako trochu uvedenia do kontextu svojej doby. Namiesto toho sa celý príbeh do veľkej miery zameral na duševné pochody väzňa. Tým sa nedocielilo nič okrem toho že som sa miestami pristihol ako ma zaujíma všetko okolo okrem diania na obrazovke. Škoda.

Mechanik (2004)

Myslím že to bol King kto napísal že peklo je keď musíš každý deň až do konca sveta prežívať rovnako. A Bale ako tieň človeka prežívajúci svoje vlastné peklo bol úplne strašidelný. Presne ako to malo byť.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Ja teda neviem o čom to malo byť, asi ma to minulo. Zďaleka. Ak to malo byť o smutnom osude uškriekaného zlatíčka, to neberiem, to prrr. Čo by som ešte vedel pochopiť by bol príbeh o úplne, ale úplne posranom živote jedného mladého chlapca. Lenže to v akej situácii je som spoľahlivo zistil po ôsmich minútach a zvyšných 110 minút som sa iba trápil možno ešte viac ako on pozeraním na ten jediný, do zblbnutia sa opakujúci motív v 110-tich variáciách. A záver? Nič sa nezmení ale zahrá pekná muzika a všetci sú zrazu spokojní lebo sa na situáciu pozreli inými očami? Nie, nebudem zlý a radšej vyhlásim že som to nepochopil. Jediné čo som si odniesol je že mi došlo čo znamená "Timmy, žít ve lži".