Pálava - Noc zlomených srdcí (2022) (epizoda) odpad!

Hodný strýček X všechny poučí, uklidní a stmelí aby si pak v hodinové epizodě deset minut zpíval. Naprosto nechápu smysl tohoto zbytečného dílu zbytečného seriálu.

Pálava - Tichá pošta (2022) (epizoda) odpad!

Nejhorší je, když se díváte na seriál jen proto, že si nedokážete představit, že to může být ještě horší. Zápletka jak z Malého televizního kabaretu akorát tam ještě bylo Zedníčkovi rozumět co říká.

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda)

Ne, ne a ne! Toto je úplně jiný seriál s úplně jinými herci. Ano občas tam proběhne někdo ze staré party ale celé vyšetřování vede nesympatická dvojice Majka z Gurunu a Mareš, kterého Vetchý stále otlapkává. Je vidět, že spousta původních herců už neměla tolik času ani chuti pokračovat a tak se zde objevují jen sporadicky. Ze Sršně se udělal už úplný retard a ty dvě hvězdy jsou jen za to, že nebýt jeho, Majka stále jen chytračí ale skutek utekl. Pokud to tak půjde dál, je to jen jeden z dalších nezajímavých seriálů a že jich tu máme naseto.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Nevím jestli to bylo velkým očekáváním ale mě díl zklamal. Je to možná i tím, že tento případ byl tenkrát hodně probíraný, tak si pamatuji o čem to je ale spíš mě štvali noví kolegové. Jako to, že si nový mladý nadějný ale veskrze nesympatický československý kolega otevře hubu na Sršně, který tam už seděl když on ještě tahal kačera byl vrchol. O blondýně nemluvě, ta je chytrá jak rádio ale evidentně tam je jen aby se neřeklo, že to není vyvážený. Pražákův Krakonoš je asi znak toho, že je už stará struktura. No nevím. V kanclu mají jak by jim tam vybuchla bomba a celé to bylo jakési chaotické. Z nostalgie za tři,

Pálava - Rybka zabrala (2022) (epizoda) odpad!

Jen tak na okraj - ten Viktor chodí už pátý den ve stejném tričku? A nebo má v šatníku jen růžové? A dva hoši co se málem porvou za chvíli spolu sedí u skleničky a tváří se jako největší kámoši? Zedníček se nemůže dostat z budky, kde je evidentně okno, které asi taky není zavřené zvenku? Zbytek je velký blábol, co nestojí za komentář.

Pálava - Štístko (2022) (epizoda)

Mě by zajímalo, jak by pojali tvůrci děj, kdyby se to neodehrávalo na Pálavě ale třebas na Ostravsku, Kladensku a podobně. Protože, když si odmyslím, neustále svítící slunce nad Pálavou, víno, pokroucenou moravštinu, tak mi zbude partička lidí co si nemají co říct, jako obvykle se ožerou a protože se jim chce z chlastu blít tak se ještě zhulijou. A jak jsem psal jinde, děj celého dílu by se dal shrnout do pěti minut průměrné epizody Bakalářů, což na počet dílů tak i vychází.

Guľometný pás (1959) (TV film)

Když pominu jak je možné, že německý voják zapomene pás do kulometu u civilů je to zajímavý kraťůčký film. A to je možná škoda. Toto téma by si klidně hodinové zpracování zasloužilo a také by se vše nemuselo odehrávat v papírových kulisách. Ale za závěr na svou dobu podivuhodný 4*!

Poslední závod (2022)

Tak zatímco v první verzi byl Rath zcela upozaděn, v této je to Vrbata. Rozumím tomu, že bylo nutno o tomto německém sportovci taky něco napsat a rozhodně si to zaslouží ale já měl takový pocit, že to vlastně bylo celé o něm (Kaiser jakože vypráví příběh, který i v té době na horách znal každý, užaslému chataři) a jen tak navíc se zmíní o Hančovi. Jo a taky tam umrzl Vrbata abychom nezapomněli. V prvním snímku bylo vykresleno úplně skvěle přátelství obou a jasně dán i důvod, proč se Vrbata vydal Hančovi na pomoc. Tady jen stojí jako kompars a pak najednou umrzne. Jinak atmosféra filmu, jak ji tady někteří vychvalují mě vůbec nezasáhla, ano naše hory jsou v zimě krásné ale dva tři záběry na zasněžené pláně, které mi značně připomínaly vyšisované obrázky na zdech horských chat, na navození nějaké romantiky fakt nestačí. Mohlo se to nebýt trocha strkanic z Němci a pár beranic odehrávat v roce 1947, 1975 nebo dnes... Takže jedna hvězda za Hanče a druhá za Vrbatu, tedy ty původní. Zbytek si hvězdu nezaslouží. PS Schválně jsem si znovu pustil Syny hor. A jednu hvězdu ubírám zde a dávám ji Bekovi.

Vražedná terapie (2001)

Tak hodinu se chlapi co jim teče termín jen tak flákají a za tři dny mají jen posprejované trubky a půl místnosti bez azbestu a pak se začne něco dít. No začne. 90% filmu je už pryč a ten konec jsem tak nějak nepochopil. Ono už to, že si při hororu stihnete vyřešit mail, pár věcí po telefonu a stejně o nic nepřijdete svědčí o mnohém. Jedna hvězda za Horátia s jointem :-)

Titanic 666 (2022)

Tak já dal jednu za to, že je to jakože Titanic. Na to jak je to velká loď si zde vystačí film s asi dvaceti herci a to možná ještě přeháním. Zombáči zaječí a všichni jsou vyřízení. Jinak vůbec nechápu proč tohle vzniklo a kdo měl tu vůli a čas to natáčet. Achjo...