Srážka s mimozemšťanem (2011)

Paul napriek predsudkom prekonal ocakavania a vyklul sa z neho fajn odychovak, plny hlasok. Vulgarny mimozemstan hlaskuje a spolu s nerd scifi fanatickymi kolegami a silno veriacu holku z kempu (to jej hresenie nemalo chybu) vytvaraju sympaticku partiu na uteku pred "zlym" agentom Zionom... Clovek nic nepokazi, ak si to pozrie a vie sa naladit na tento typ "americkeho" humoru... Paul je jednohubka, co nenudi, zabavi ale dieru do sveta neurobi a moze sa rovno zaradit medzi kvanta rovnakych filmov...

Zdrojový kód (2011)

Dost pozeratelne, ale strasne mi z toho dychala ta komercia, taky ten americky mainstream, mozno to chcelo viacej nejakeho umeleckeho ducha alebo co, jednoducho to bolo fajn, scenar vyborny, ale mal som pocit jak keby som to uz videl a chybalo tam nieco. Mozno prave viacej divaka obalamutit a nechat ho rozmyslat, popripade zakomponovat nejake prvky aby to bolo viacej tajuplnejsie. Zaver trosku cliche na moj vkus... A hlavne Jake Gyllenhaal sa mi na tuto rolu vobec nehodi.

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Mozno po tomto seriali si konecne scenaristi v Hollywoode uvedomia, ze je lepsie pisat scenare na jednu sezonu, lebo potom to zo zaciatku roztahuju a ked zavola vrchny, ze koncime lebo nikto nekuka, tak do posledneho dielu narvu tolko informacii, ze to pokazi cely zazitok, lebo zvraty su sice super, ale vsetkeho vela skodi. Raz darmo, vonku zuri kapitalizmus... Herecke vykony take priemerne, Hopper tam mal taku jednu svetlu chvilku, inak sedy priemer... kolegyna Andrea a jej ustipacne poznamky policajtom boli dost hot :D

Neznámý (2011)

Strasne deja vu som mal ked som to pozeral. Myslim ze bolo niekolko filmov natocenych kde ludia stracali indentitu a nachadzali sa v bezvychodiskovej situacii, toto je len dalsia variacia, ktora bola celkom dobre spravena ale boli aj lepsie zapletky. Scenar bol perfektny ale vypichol by som viacere veci pocnuc casovanou bombou s krasnym displejom az po vsadepritomne taxiky (Berlin neni NYC). Liam Neeson mi ale v tejto roli vobec nesedel, mozno niekoho viac fresh, ked uz chceli niekoho v jeho veku.

Jackass 3.5 (2011)

Clovek by si myslel ze tato zvrhla zabava ma limit v napadoch ale Knoxville a spol dokazuju ze limit zatial nehrozi :D Trochu mozno slabsie od 3D lebo ten nasadil latku dost vysoko ale stale rovnako dobra primitivna zabava ktora zaruci viac ako hodinu krcov v bruchu :D

Obhájce (2011)

Velmi slusne, scenar super, California LA tiez super, miestami som mal pocit, ze pozeram CSI: Miami. Zaver odflaknuty takze hviezdicka dole. A k tomu este aj vyber herca, akoze Matt hral skvele ale prosim vas ked chcete byt autenticky tak prominentneho pravnika nemoze hrat atleticky playboy :D

Správci osudu (2011)

Dam s kludnym svedomim 5* pretoze nemam co vycitat. Malo to pointu a na rozdiel od inych romantakov to nebolo cliche. Bolo to zaujimave, originalne, emotivne. Mozno by som vypichol to "prekazenie svadby" na poslednu chvilu, ale budiš. A navyse Emily Blunt ma mrte charizmu a obaja herci to hrali skvele.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Videne 4 roky po premiere z dovodu naviazania na dalsi diel na ktory planujem ist do kina... skoda ze 3ka nemohla byt volne pokracovanie, ja si po tolkych rokoch nepamatam co bolo v 2 (iba matne). K samotnemu filmu: plytvanie penazi... perfektne kostymy, kamera, efekty etc ale ten dej :-/ (najviac to posrali tou trapnou scenou svadobneho obradu na lodi). Skoda ze za take neskutocne peniaze nevymakaju trochu scenar, lebo pravdupovediac som sa nudil, priserne dlha minutaz kde mi unikal dej pomedzi prsty. Ale raz darmo, ked im staci zarobit a tazit z uspechu predoslych dielov a hercov. Mimochodom J. Depp AKA Jack Sparrow podla mna 2. najlepsia filmova postava po Jokerovi z Dark Knight. Uvidime co stvorka, tusim vsak ani to neni nijaka pecka...

Benga v záloze (2010)

Miestami ten film balansoval medzi komediou "k popukání" a demenciou z psychiatrickeho ustavu. Na jednej strane kopec vtipnych hlasok a na strane druhej strasne dlha minutaz ktora nudila, asi po hodine som mal dost a cas sa vliekol jak pôrod tuleňa...

Pařba v Bangkoku (2011)

Samozrejme som vedel do coho idem ked som vstupoval do kina, "dvojky" su proste vzdy horsie, v tomto pripade ale ani nie, ale dvojka je jak cez kopirak. Clovek uz sa mohol dovtipit co asi nastane, ale neviem, nijak mi to neubera na hodnoteni, mozno trosku, ale kazdopadne zabavicka vynikajuca, vsetci traja hlavni hrdinovia a aj ten aziat mafian su perfektni :D