• Fantasy

Rozhněvaný muž (2021)

Kvalitní scénář plný překvapení i nějakého menšího zvratu od očekávání. Jednotlivé dějové (časové) linie, které na sebe navazují jsou vysvětleny na výbornou. Nechybí akce, přestřelky, chladná pomsta v podání Stathama a nakonec ani žádný happy end se tak úplně konat nebude. Co víc si přát ? Vše je naservírováno ve vážné a drsné atmosféře.

Armáda mrtvých (2021)

Těžké zklamání snad ve všech ohledech. Natahování filmu, kde se vedou stupidní dialogy, které jsou úplně klišé. Bohužel to ani nedokáže zapůsobit, herce hledal Zack někde v béčkových filmech ? Kdo ví. Dave bohužel umí působit jako drsnej mohutnej chlap - ničitel všeho dobrého i zlého, ale po herecké stránce působí neohrabaně. Další věc je 140min filmu, které by šlo krásně nacpat do 90min, tak aby u toho člověk neusínal nudou. Scénář se trochu nepovedl. Nemluvně o upgrade zombie, už se i rozmnožujou... 1 hvězda za krev, druhá za tygra.

Mortal Kombat (2021)

Rozhodně se jedná o výbornou předělávku této vlastně skvělé hry. Proč se na tento film díváme ? Abychom viděli úžasné CGI efekty a spousty bojových akcí. Dokonce se zde objevilo několik slušných scén s Gore tématikou (což už chápu, proč je to nevhodné pro mladistvé), každopádně někteří tvůrci hororů by mohli závidět. Řeknete si, no co obyčejná akční bojovka... ale ona přinesla řežbu se vším všudy. Děj je zde o ničem, ale o ten tu výjimečně opravdu nejde. Už aby byl 2 díl.

Drsný město (2020)

Klobouk dolů před parádně napsaným scénářem, který je opravdu drsný a plný zápletek. Co může přinést obyčejný život různých gangů, arabášů, policajtů v Marseille ? Jedno mají společné - všichni jsou správní darebáci, kteří pro peníze udělají cokoliv. Akční, surové, drsné, plné podrazáků a mnoho neočekávaných zápletek s ještě více neočekávaným koncem (zvrat, který nikdo čekat nebude). Olivier Marchal jako režisér i scénárista připravil opravdu promyšlený děj, který poukazuje na to, jak se zachovat v různých životních situací, jak reagovat a nešlápnout vedle. Z každodenního života se z ničeho nic stane peklo, které dovede nakonec všechny hrdiny na pokraj smrti.

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

Po dlouhé době Polsko excelovalo (alespoň mě to zaujalo). Popravdě, že to bude až takhle cáklé, ujeté a vtipné tak to mě mooc mile překvapilo. Každopádně nenechte se odradit začátkem filmu, protože ta pravá jízda teprve přijde, až se děj vrátí do doby zpět, než došlo k nechtěnému epickému samo-vyvraždování osob :D Nejedná se v žádném případě o HOROR! Děj je totálně ujetej, každá postava snad žije v jiné dimenzi a vyklubou se z nich totální hov*da, kteří si neberou servítky absolutně s ničím. Vtipných scén a hlášek tu je dostatečně. Dlouho jsem se nezasmál v takovéhle nevinné atmosféře, která se promění v tvrdý boj. K tomu všemu nám zahrají Mötley Crüe - Kickstart My Heart a to v ten nejlepší moment vyvrcholení filmu. To byla jízda :D

Shorta (2020)

Všechno dobré, konec hloupý. Radši bojovat do poslední chvíle než padnout a umřít v rukou arabů.

Godzilla vs. Kong (2021)

Ať už starší nebo novější verze Godzilly nikdy neměly pořádný příběh. Proto vím, že očekávám jediné - trhák - s krásně vymakanými CGI efekty, kde budou probíhat monster fighty. Myslím si, že tento film naprosto splnil očekávání po vizuální stránce a pokud by se náhodou někdo chopil předělávek dalších starších dílů nebo vnesl trochu novou iniciativu tak určitě neodmítnu.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Už to tak asi bude, jsem větší fanoušek DC než Marvelu. Za mě opravdu dobře zmáknutá předělávka od Zacka. Dočkali jsme se 4 hodinového trháku, který byl plný akce, místy se objevila i vtipná hláška. Co se týká CGI efektů, už tu bylo zmíněno jak moc to bylo něco strašného a nepovedeného. Snažil jsem se hledat sebemenší chyby, přešlapy a věci které vyložené praští člověka do očí, ale nenašel. (někteří zde by to samozřejmě udělali "líp") Nevím jaké představy mají mnozí z Vás, ale očividně patříte mezi fandy Marvelu. Další často rozebíraná věc ve filmu je použití slow motion, která působí přehnaně, je jí moc atd. Ne není, naopak při spojení s postavou Flash je krásně zachycena jeho extrémní rychlost (superschopnost). Dokonce se tu objevily záporné komentáře na citové spojení postav, které ve filmu chybělo. Ano souhlasím, každopádně u DC filmů jsem zvyklý, že je zde použitá určitá surovost, ignorance, tvrdost, ale i tolerance. Věci se berou s určitou nadsázkou, neprožívají se nijak výrazně emoce jako u Marvel filmů. Srovnávat Avengers s tímto filmem opravdu nelze. Každé studio se ubírá jiným směrem. Co dodat, pokud se Zack ujme i druhé části, čeká na nás strhující bitva plná dalších superhrdinů.

Daman akeseo guhasoseo (2020)

Souboje drsné, surové až naznačující realitu (místy použité dokonce fast motion). Jednoduchý děj, který je doplněný téměř neustálou akcí, přestřelkami, bojem a dokonce nebude tak úplně happy end.

Skylines (2020)

Když nemám potřebný rozpočet, tak proč si hrát na tvůrce blockbusterů? Bohužel zklamání ve všech ohledech oproti 2 předchozím dílům. Doufám, že si Liam rozmyslí 4 díl, jinak to bude absolutní odpad. CGI efekty místy jak z Cčkových filmů.