Noc na Karlštejně (1973)

Kedy to skončí?...to je otázka. Neverím,že to nemalo tri nudné hodiny.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016) odpad!

Jsem šokován. Toto dočista prevarené klišé, plné samých filozofických žvástov? Celý film som neveril čo vidím, aj som dúfal, že toto snáď nie...ale áno. Je to ona - sračka. A poriadna...

Pasažéři (2016)

Veľmi dobre pozeratelné, pútavé, s pekným CGI a podmanivým soundtrackom Thomasa Newmana, dobre počúvatelným aj pri bežnom nedeľnom rozjímaní. - myslím, že oprávnená nominácia na Oscara; Spolu s týmto všetkým ide aj pekná hromada klišé, sledujete predsa len romantické scifi.

A.I. Umělá inteligence (2001)

....a presne takto sa z nádejného scifi stalo rodinné fantasy. Nebolo to úplne zlé, ale blížiac sa k záveru som začínal trpieť a prosiť o koniec. Hoc aj formou samovraždy hlavného hrdinu...žiaľ nič nieje tak ako sa zdá a ako sme videli už skôr, voda nieje špenát. To len tak ľahko mladému Dávidkovi úsmev nepokriví.

Pochybná žena (1946)

Ó tu moje srdce plesalo :) Krásne všetko, aj kúzelná, úvodom pekne protivná Ingrid. Záver sa mi zdal taký trochu narýchlo bez akéhokoľvek odporu, vo výsledku to bol ale pekný, miestami poriadne napínavý romantický filmík :)

Polytechnika (2009)

Mierne sklamanie by som povedal. Prvých asi 50 minút bolo veľmi fajn, príjemná kamera, pekne prestrihané a tak nejak som mal pocit, že to malo skončiť pri scéne s výfukovými plynmi. Ale to by bolo asi až moc krátke, že?

Mělčiny (2016)

Tak toto bolo skutočne strašné...žralok, nenávistná krvilačná beštia ktorá žere všetko čo jej príde do cesty vrátane bójok vs. Blake Lively, odhodlaná sexy cica na surfe. A bystrá!!! Ako bystrá?!? Takmer ako MacGyver!!! Desné čosi...

Oltre il guado (2013)

Takmer nič sa tam nedeje, takmer nikto tam nič nehovorí a takmer na každom rohu čaká nejaké klišé. Aj cez to všetko by sa napätie dalo krájať a divák ktorého nezabije vážne pomaly plynúci snímok plný vážne tučnej atmosféry sa 100 minútami div že nepresere!!

Infiltrátor (2016)

Preletelo to okolo mňa ako nič. Už teraz si nepamätám takmer väčšinu scén. Snímok si nedokázal viac či menej súvislo udržať moju pozornosť a ja som sa neraz pristihol myšlienkami pri zajtrajšom dni kdesi v práci!! Shame shame shame!!!!

Purpurová křídla, tajemství plameňáků (2008)

The Crimson Wing - vážna vec! Úplne úchvatný vizuál, úplne úchvatní The Cinematic Orchestra, úplne úchvatné plameniaky...umierajúce plameniaky...hrozná dráma, nemôžem ani pomyslieť. Minutáž dokonalá, zmestilo sa všetko čo som chcel vidieť, vedieť, počuť.