• Pohádka

Kalhoty v pozoru (2000)

Já jsem musel být patnáctého ledna buď zhulený nebo se mi někdo dostal na kompjůtr, že nějakým záhadným způsobem bylo tomuto "skvostu" z mého účtu uděleno 2*. No to ani náhodou. Na jednu stranu je to sračka těžkého kalibru na hranici snesitelnosti, navíc chybí celkově humor, což tomuto filmu mohlo rozhodně přilepšit. Proč jsem si to pouštěl? Myslel jsem, že to je film o týpkovi, kterému ve věcech radí jeho péro, což jsem viděl před několika lety. Spletl jsem se. Asi jsem už zestárl, že mě toto nepobaví nebo je to skutečně tak otřesné? (20%)

Fúsi (2015)

Před předáváním vysvědčení (ano, jsem ještě študák) velitelství našeho ústavu zorganizovalo kulturní zážitek v podobě kina. Do poslední chvíle jsem nevěděl, na co vlastně jdu, jen jsem zaslechl něco jako fúzy, což mi přišlo poněkud divné pro název filmu. Proč bychom se k čertu měli dívat na nějaké vousy? Pohodlně jsem se usadil vedle dalšího relativně filmy vzdělaného individua a představení mohlo začít. Musím konstatovat, že nečíst si o tomto filmu nic do předu byl výborný tah. Tady se opět ukazuje, jak severské země dokáží vyprodukovat tak silné snímky. Hlavní hrdina byl zkrátka řečeno naprostý chudák. Vyjebali s ním, kde se dalo. I když světlou nadějí pro něj byla nová žena-femme fatale, skončilo to opět špatně. Naštěstí. Po zhlédnutí, když jsme se o tom ve škole bavili, byli všichni až na mě a profesorku nasraní, protože to skončilo špatně a s otevřeným koncem. Můj komentář pro ostatní: "A co byste čekali od severského dramatu? Happy end?" Asi jsem jim tím zavřel hubu. Ono se totiž opravdu schylovalo na šťastný konec, ale já předpokládal, že je to léčka. A právě ona předvídavost trošku tomuto filmu ubírá. Přesto se jedná o nadprůměrný snímek. Docela chápu zbytek třídy. Pokud totiž neholdujete skandinávské kinematografii, která vám podkládá snímky syrové, s nádechem černého humoru, pak ruce pryč. Velmi silný zážitek, který druhý den dozrál jak víno. (80%)

Mládeži nepřístupno (2013)

Musíte si o mě pomyslet, že jsem zvrhlý blázen, když se mi ten film líbil. Ale faktem je, že když jsem film prvně viděl, královsky jsem se bavil. Gagy velmi vtipné, nekorektní, takže přesně to, co můžu. Dobré obsazení herců, hodina a půl uběhne jak voda a vy ani nevíte jak. P.S.: Apple by měl opravdu zavést IBabe, věřím, že spousta teenagerů chrochtajíc blahem (včetně mě) by si to pořídila. Jen vyřešit ten problém s ventilem... Silné 3 hvězdy. (70%)

Insidious 2 (2013)

Málokdy se u mě stává, že by sequel dokázal přebít přebít díl. Tomuto kousku se přinejmenším povedlo dorovnat jedničku. James Wan je opravdu mistr svého oboru, dokáže zneklidnit diváka a byť jsem velký hororový fanoušek, toto dílo mě vždy nějakým způsobem dostane. Lekací scénky jsou poctivě vybírány jak zrnka kávy Jihlavank. Hudba v podání Bishary ohromující až mrazivá a celkové tempo je vražedné. Film vás nenechá si v podstatě nikde odpočinout. Za správných podmínek (tj.noční projekce s domácím kinem, teplota 20-25 stupňů Celsia, 101,325 kPa) to zážitek ještě více zintenzivní. Jsem nadšen. (85%)

Donnie Darko (2001)

Panečku, to byl ale zajímavý film! V prvé řadě všechna čest režisérovi, film hezky zrežírovaný, herci rovněž hráli velmi obstojně. Ačkoliv jsem velký fanda filmů o astrální projekci a cestování v čase, bohužel se ztotožňuji s názorem uživatele Renton. Film mě nechal naprosto chladným a ať dělám, co dělám, víc než 3* z toho rozhodně nevymačkám. (55%)

Osudový dotek (2004)

Tento styl já můžu. Připravte se, že po skončení budete jen nevěřícně čumět na bednu a říkat si, jak někdo dokázal zosnovat takový majstrštyk. Tohle je dílo, které si zaslouží několik projekcí. Skutečně. Když jsem si přečetl, že hlavní roli hraje Ashton Kutcher, přišlo mi to jako oxymorón. Kuthcer-mysteriózní thriller... Byl jsem tedy pěkný kus blba. Kutcher mě velmi mile překvapil a dokázal, že mu hraní tohoto žánru jde stejně tak jak v přiblblých teenagerských filmech. Překrásná Amy Smart je jedna z mých nejoblíbenějších hereček a v tomto snímku předvedla svůj nadstandard. Vynikající práce dětských herců a produkce. Zde tomu napálím za pět bez mrknutí oka. (90%) EDIT: Navíc jsem zjistil, že film má celkem 4 různé konce. Když jsem si film pustil nedávno asi už počtvrté, tentokrát však s Director´s cut koncem, po skončení mi spadla čelist. Takovou husí kůži jsem dlouho neměl!

The Drawn Together Movie: The Movie! (2010)

Jsem velký milovník DT. Díly mě pohltily tak, že jsem seroš zhlédl několikrát. S entuziazmem jsem dychtivě spustil DT movie a má očekávání směřovala k nebesům. Ale nakonec musím říct, že jsem byl celkem nasranej. Vzhledem k tomu, že doba mezi koncem seriálu a filmem byla značná, očekával jsem scénář a vtipy na vysoké a hlavně originální úrovni. Vtípky se ještě daly, ten záchodový humor miluju, nicméně to nemá takové grády jako seriál. Scénář dle mého názoru trošku pokulhává a myslím, že z tohoto filmu se dalo vytěžit mnohem víc. (65%)

Drawn Together (2004) (seriál)

Tak tenhle seroš je pecka! Naprosto famózní a kdo miluje South Park, toho tato lahůdka nezklame. Tolik nekorektního humoru jsem opravdu nikde neviděl. Nic zde není tabu a seriál si dělá prču snad ze všech choulostivých témat-gayové, lesbičky, tlustí lidi, Mexičani, indiáni, Francouzi, černoši a mnoho dalších... Některé scénky mě rozesmály natolik, až mi málem smíchy praskla bránice. A jednou za mnou přišel soused, jestli bych se prý mohl zklidnit, tak jsem se mu omluvil, že se dívám na fantastický seriál. Od té doby seriál získal dalšího fanouška. Opravdu grandiózní zpracování a dlouho jsem váhal, jestli dát 4 nebo 5, ale přece jen ta nostalgie doznívá dodnes, a když si občas při volném večeru nějaký díl pustím a královsky se bavím, nezbývá mi nic než tomu napálit plnou. (90%)

Pan Nikdo (2009)

"I´m not afraid of dying. I´m afraid I haven´t been alive enough." Měl jsem možnost zhlédnout tento úchvatný film pod taktovkou Jaca van Dormaela, který byl do této doby pro mne neznámým jménem. Výborně se zde blýskl Jared Leto, jehož styl mi sedl mnohem víc než u Suicide Squad. Zvláštní na filmu je to,že se prolíná do všech různých směrů a je tak dalším pokračováním řady filmů typu Osudový dotek nebo Donnie Darko. Přestože mě délka filmu zpočátku odrazovala (zhruba 2 hodiny a čtvrt), byl jsem natolik uchvácen, že jsem jej zařadil mezi své TOP 10 po první projekci. Drama, romantika, sci-fi, vše v jednom+úžasný soundtrack. Po opětovné druhé a třetí projekci jsem šokován, jak geniálně lze film natočit, že diváka stále překvapí něco nového. Opravdu velké díky, v podstatě se tak stal mým nejoblíbenějším filmem. Bravo! (100%)