Hledá se táta (2008) (pořad)

za hloupost lidí a tím pádem občasné pobavení ;))

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Asi jsem čekala, že mi to odhalí trochu víc, že se dozvim víc, že se mi rozsvítí..a jako bohužel..ale to je jen asi moje taková sugesce, s kterou jsem se na to šla dívat..v podstatě tomu filmu moc nechybí, je to dobrodružné a fascinující, napínavé..jen prostě nemám ráda sci-fi, skřeti, mluvící monstra, slizký bůhví co, to neni zrovna můj šálek čaje, tímhle si mě Pán Prstenů a Hobit jako většinu z nadšenců naopak nezískal..u mě jde o silný příběh, charaktery, statečnost, dobrosrdečnost a napětí, toho je tam spousty :)

Holky v balíku (2006) odpad!

vzhledem k názvu, jsem nečekala žádný veledílo..ale tohle? ..před půlkou filmu jsem shodila obraz na lištu, nechala si zaplej zvuk a přitom jsem si zvesela brouzdala po netu..po půlce jsem vypla i zvuk a o něco míň veselejc, zpruděná z nezdařenýho filmovýho zážitku jsem brouzdala dál..

Holocaust - Odhalené koncentrační tábory (2006)

Pohádka o tom, jak přestat býti lidskou bytostí...K tomu nejsou slova. Doposud mi nebylo z žádného dokumentu/filmu o Holocaustu tak strašně špatně jako je mi teď. Použivané záběry jinde neuvidíte. Hvězdičky dávám za zpracování, dodržení chronologie, komentáře, přesnost, stručnost, autentičnost. Dokonale zvládnutý svědecký dokument. Jinak se tohle ale prostě nedá...

Hříšný tanec 2 (2004)

Málokteré volné pokračování úspěšného prvního dílu se podaří ... tohle je nejspíš vyjjímka, nebo jen můj pocit, těžko říct.. Jen škoda, že se to jmenuje Dirty dancing 2, protože kdyby to vážený pan Ferland pojal naprosto nezávisle, nekopírovaně a trochu doladil snímek, tak bych mohla s klidem říct, že jsem právě viděla dost vydařenou hudební romantiku. Takže teď to nebudu srovnávat s vůbec prvním Hříšným tancem, který sám o sobě zaujímá místo filmu co by měl každý vidět. Herecké obsazení optimální - Diego Luna, co k němu říct, je sladkej a slečinka neuvěřitelně zapadla do své role. Hudba - perfektní, poutavá a přesně taková, že mám po ní chuť si jít zatancovat do La rosa negra. Havana - bože, aspoň měsíc dovolené, prosím ! ..Chápu, že některé nadšence to silně pobouřilo, ale v tomto případě jsem ochotná mávnout rukou, protože já osobně jsem byla příjemně překvapena.

Hubbleův teleskop 3D (2010)

Je prostě blbý koukat se na 3D bez 3D, no jo no...nicméně jsem nějak v rozpacích, co tu hodnotit..záběry, příběh? Nevim. Příběh tu nebyl žádný. Paradoxně oprava Hubbla šla stranou na úkor ukázkám vesmíru, byť nádherným a dechberoucím. Kamera byla pomalá, je zde možnost si obrazy vychutnat, ale beztak jich je pomálu. Chybí mi něco poutavého a takový ty terminologický plky o tom, na co, že to těch 7min v kuse koukáme. Jo a- miluju hlas Filipa Švarce.

Hubblův teleskop po 25 letech (2015) (TV film)

Fascinující. Jsou věci mezi nebem a zemí, na které je i lidstvo krátké. To mě prostě bere dech. Tolik nezodpovězených otázek visících ve vzduchu mě nenechává chladnou. Já to chci vyřešit, všechno a teď hned! Kéž bych se dožila toho, až někdo uvidí za horizont událostí, až někdo překoná hranici okem pozorovatelného vesmíru, až to někdo objasní..kéž by to vůbec někdo někdy zvládnul...posouváme se. A díku Hubblu jsme nekonečně dál než před 25 lety. Ale kolik světelných let musí ještě uběhnout abychom zjistili kde to žijeme a co je ve stále rozpínajícím se vesmíru? Ne prostě. Já na tyhle dokumenty koukat nemůžu. Jsem jak malá. A tenhle byl obzvlášť skvělej! Doporučuju všem mimogalaktickým bláznům i nebláznům.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Příběh ze života, ze života během války pojatý očima malého osmiletého chlapce Bruna. Co si asi má myslet syn německého nacistického důstojíka, který žije z propagandistických blábolů a s pocitem, že jeho hrdinský tatínek chce pro něj a pro celé německo dobrou věc. Bruno má sen-být výzkumníkem, stále číst své dobrodružné knížky a mít spousty kamarádů. V novém domě blízko tatínkovi práce, která opravdu není na farmě jak se Bruno ze začátku domnívá, si opravdu jednoho najde. Přítele Shmuela v pruhováném pyžamu, který hraje hru s čísly. To dětské přátelství má svá kouzla, dokáže totiž dva lidi spojit v jednoho. Proto při dalším stěhovaní Bruno uteče za Shmuelem do koncentračního tábora, kde jsou zajisté kavárny a hřiště pro děti jak viděl ve filmu u svého tatínka. Ten chlapec ani netuší, že když ho odvedou do místnosti se sprchama tak se nečeká, že přestane pršet. Jako co víc k tomu říct ?

Interstellar (2014)

Jsem četla, že je to prej nejufňukanější sci-fi v dějinách. Ale no tak.. nebýt toho občasného propojení na Zemi zasviněnou prachem, tak by zas někdo frfňal, že to nebylo dynamický a že ho nebavilo koukat 3 hodiny na dění ve vesmíru. Já jsem tuhle intergalaktickou dechberoucí parádu viděla už několikrát a furt mě to dost ba! Za mě je tohle geniálně zvládnutý snímek s těžko zpracovatelnou tématikou, o kterou se opírá nesčetně kousků světové kinematografie a Interstellar vážení, je pro mě jeden z mála, které budu doporučovat. Nebo jako zkuste si běžnému konzumentovi filmů nandat haldu mouder o relativitě, tak, aby to na první dobrou bylo jasný. Jsem vážně uhranutá a děkuju !

Jack staví dům (2018)

“Hit the road Jack and don't you come back.. more no more no more no more..” Jednou ten dům postavit nestačí. Musíš ho třikrát zbořit, abys pochopil, jak se má postavit správně.. zkrátka čistý peklo, který musíš vidět ještě “more more more”, abys vstřebal všechny ty myšlenkový pochody satana, psychopatickýho vraha s OCD, architekta nebo inženýra? nebo umělce? .. kontroverze sama tohle