• Pohádka

Kawasakiho růže (2009)

Velmi silný film. Neskutečně silný film. Při "konfrontaci" bývalého STBáckého vyšetřovatele a jeho "objektu" mě až mrazilo. Výborný Ladislav Chudík. Perfektně, kousek po kousku vygradovaná atmosféra, s velmi emocionálním závěrem.Místy až dokumentární styl atmosféru jen podtrhuje. V kontrastu s tím, v jakém marasmu jsme tu zůstali, se jeví bezstarostnost oběti minulého režimu. Závěrečný záběr už jen dokresluje naši neschopnost nebo nechuť vyrovnat se s minulostí. Ale kdo má morální právo určovat, kdo byl to zlo a kdo dobro... "Až dnes slaví soudruzi skutečný triumf."

Indiánské léto (1995)

Film se zvláštní atmosférou, plyne poklidně, postavený je na dialozích, které jsou hrozně "nudné". Prostě jako ze života. Lidi, kteří si nemají co říci, se baví. Chtěl bych upozornit na rakovnickou kapelu Brutus v jedné z vedlejších rolí.

Divoké včely (2001)

Jako debut velmi slušný film. Pavel Liška by se mohl klidně živit jako dvojník Michaela Jacksona.

Otevřená krajina svobodného muže (1998) (studentský film)

Tuto komedii jsem viděl jen jednou a nechápu, proč není v televizi častěji. Pohodová letní záležitost, venkov jak má být.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Jiří Menzel a Bohumil Hrabal mi jdou dohromady. Nejdříve se mi film příliš nelíbil, ale na druhý pokus jsme se i těšil a musím říci, že právem. Opět musím vyzdvihnout výborného Oldu Kaisera, který z přihlouplého Čulibrka vyrostl ve skutečného pana herce. Hvězda dolů za to, že já v českých filmech nemám rád nečeské herce. Ani si nemyslím, že by film vyšperkovali u nás nevídaným hereckým výkonem.

Tmavomodrý svět (2001)

Vizuálně téměř dokonalé dílo, opravdu světového rozměru. Příběh Slámy je dojemný a umě útočí na city. Skvělý výkon Ondry Vetchého podrtžený dalšími vynikajícími herci, kde je potřeba zmínit Oldu Kaisera. Myslím, že důstojný hold našim válečným pilotům.

Máj (2008)

Máj je krásná báseň a ani F. A. Brabec ji nezvládl převést do filmu. Možná je to herci, možná muzikou (a to mám Support Lesbiens rád, ale krásná melodie je časem trošku vlezlá), možná je to tím, že Máj prostě nelze zfilmovat. Nevím. Podařilo se vytvořit pouze náznaky atmosféry a i přes krátkou stopáž jsem se chvílemi nudil. Přesto musím vyzdvihnout nádherné scenérie, krásné záběry krajiny...je vidět, že F. A. Brabec je výborný kameraman, nicméně ne už tak skvělý režisér.

Claim na Hluchém potoku (1971)

Výborní herci a krátký příběh, který by mohl být klidně i delší. Vyčůraní zlatokopové, kteří raději tráví čas v hospodě, se snaží vydělat bez práce. Ponaučení na konec? To si najděte sami, doporučuji k dívání.

Černí baroni (1992)

Určitě povedené převedení vynikajícího humoru pana Švandrlíka na filmové plátno. Přestože doba, ve které se film odehrává, byla velice těžká a zlá, je vidět, že se dá brát i s nadhledem a vtipem. Vojenský sbor v podání panů Poloczka, Donutila, Schmitzera a především Landovského je naprosto bezchybný. O několik tříd lepší než Tankový prapor. Ta ta ta ta ta.

Tankový prapor (1991)

Nevím proč, ale pletl jsem si Tankový prapor s Černými barony. Takže se mi pak stalo, že když jsem se chtěl bavit a skončil u Tankového praporu, byl jsem zklamaný. Takto bych srovnal tyto dva filmy. Tankový prapor není úplně špatný film, ale humor se dá dělat i bez toho, aby byl sprostý. Rozhodně mi sedí víc humor pana Švandrlíka než pana Škvoreckého. Ale pro několik velmi vtipných scén dávám ***.