Jekyl

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 2.12.2016  09:46
    Rocky IV (1985)

Jako malej jsem tenhle díl hltal a považoval ho za nejlepší a ani jako podstatně větší a starší jsem tenhle názor nezměnil. Jasně že už si ted uvědomuju, jakej přitroublej podtext tenhle díl má a na čem je postavenej, ale na druhou stranu je zde všechno to, co člověk od Rockyho čeká. Tzn. super soundtrack, záběry z tréninku (v tomto díle jednoznačně nejlepší trénink v drsný sibiřský lokalitě) a pak samozřejmě samotný zápas, který je sestříhán velmi dobře a důvěryhodně. Samotný film má spád, Rocky už zde není tím intelektuálním omezencem, na kterého si hrál především v jedničce. Adriana nám tu také rozkvetla a Pauly jako vždy bezchybnej.

• 10.6.2016  10:47
    Predátor 2 (1990)

Oproti kultovní jednotce to ztratilo prakticky všechno. Především pak originalitu a partičku nabouchanejch a drsnejch chlápků, jejichž charizma na stupnici od 1-10 atakovalo číslo 11. Danny se sice snažil, jak mohl, ale bojoval s větrnými mlýny. I tak je to ale stále docela koukatelná věc, která ještě nevyznívá tak fraškoidně jako její pokračovatelé.

• 3.6.2016  10:04
    Teorie tygra (2016)

Nestává se mi to často, ale musím říct, že v tomhle případě je film lepší traileru. Je to opravdu milej film o mužích, kteří se zlobí a všechno v nich tak nějak uzrává až prostě musí vypnout a utéct. Herecké výkony všech byly vynikající. Mile mě překvapil i Kohák, ačkoliv ho jinak příliš nemusím. Humorná stránka filmu byla příjemně nenucená a přirozená. Určitě jeden z těch nejlepších českých filmů posledních let.

• 16.5.2016  08:34

Jsem další, kdo rozšířil fanklub Elishy Cuthbert. 60% zasloužených, je to solidní remake. Neviděli jste mojí kameru?

• 3.4.2016  09:55

Tahle neoficiální Bondovka není žádný extra šlágr, ale ani úplný propad. Ano, kdyby se to nenatočilo, tak by se vůbec nic nestalo, ale na druhou stranu jsem docela rád, že si Sean Connery střihl ještě poslední rozlučku v roli agenta, kterého před 21 lety poprvé přivedl na scénu. Kvalit původního Thunderballu to sice nedosahuje, ale i tak se pár slušných momentů najde (například scénka se žraloky nebo šemíkovskej skok, kterej asi ochránci zvířat neuvidí rádi). Váhám mezi 2-3*, ale z úcty k Siru Connerymu dávám ty 3.

• 21.3.2016  21:33
    Moonraker (1979)

V rámci série určitě slabší díl, ale velmi zábavný, jelikož Bondovská absurdnost zde dosáhne asi maxima. Nicméně po bezchybném "The spy who loved me" bylo velmi složité nastavenou laťku udržet a Moonraker je toho příkladem. Jsou zde dobré scény (lanovka, karneval, kovbojka,...), ale jako celek to úplně neladí. Bond v kosmu mi prostě nesedl, i když jsem rád, že vznikl, protože člověk může alespon porovnávat. Hlavní záporák tak nějak bez koulí, i když zdaleka ne tak špatný, jako ten z nejnovějšího Spectre. Zub byl fajn, ale byl už spíše parodií na sebe sama. Bondgirl celkem nevýrazná, mokrý sny z ní člověk mít asi nebude. Moore byl v pohodě, ale vrchol už měl za sebou.

• 9.3.2016  13:59

To, co pro Conneryho znamenal Goldfinger, pro Brosnana Zlaté oko a pro Craiga Casino Royale, tak pro Moora představuje Špion, který mě miloval. Tedy vrchol, kde se sešlo vesměs všechno to, co má správná Bondovka mít. Víc slov netřeba. Každý fanda bondovské série si tenhle film musí užívat měrou vrchovatou. Já osobně zařazuju do TOP 3 žebříčku bondovských filmů. Ten film má jen jednu chybu a to tu, že v závěrečných titulkách zamění Moonrakera s Jen pro tvé oči :))

• 4.3.2016  09:40

Někdy až moc přehnaný (i když jasně, je to Seagal), ale stále docela ucházející. Bitky jsou slušný a semtam Steve dostane i nějakou to ránu, což se zdá být až neuvěřitelné při pohledu do jeho bitkové filmotéky. Je to ale koukatelná oddychovka. Snad jen postav mohlo být méně, někdy jsem se v nich ztrácel. Když to jednou za pár let náhodou naladím na TV, tak to nevypnu. Dialog při závěrečných titulkách má rozhodně hloubku :)

• 27.2.2016  22:41

Původně jsem hodnotil 2*, ale musím to po dnešním shlédnutí upravit a o 1* hvězdu moje hodnocení navýšit. Není to v rámci série žádný šlágr, ale zase to také není vůbec tak špatná Bondovka, jak se může na první (u mě tedy asi na třetí) dojem zdát. Příběh je originální a před érou námětů spojených se studenou válkou, které budou zanedlouho následovat, taktéž osvěžující. Jako spousta ostatních bych vynechal zbytečně dlouhou naháněcí scénku na vodě, která mohla být klidně poloviční. Záporáci jsou celkem fajn, ale jsou snad až moc slabí a Bondovi práci zbytečně ulehčují. Co se týče Moora, tak já s jeho premiérou problém vůbec neměl. Connery byl skvělej a jedinečnej, ale díky bohu dokázal skončit včas (Nikdy neříkej nikdy nepočítám), což se ale paradoxně už nedá říct právě o siru Rogerovi, který se ale uvedl dobře a jeho vrchol měl teprve přijít o 4 roky později. Přinesl vtip a nadsázku, což mi vůbec nevadilo, ba právě naopak. Doktorka Quinnová v roli Solitaire obstála nejenom vzhledem. Takové princezně by snad každý muž chtěl "pomáhat a chránit ji" zároveň a nemusel by to být zrovna James Bond nebo Sally. Úvodní song právem nominován na vrcholnou cenu. Kam se na něj hrabe ten přihřátej úvodník ze Spectre...

• 21.2.2016  11:45

Poslední Bondovka, kdy agenta 007 ztvárnil Sean Connery (od Dr.No zde znatelně zestárl) je pro mě tou nejslabší ze všech jeho dílů. Nicméně i tak je to stále solidní zábava, která si 3 hvězdy bez problémů udrží. Co bych ji vyčetl je hlavně to, že je dost matoucí a člověk se ztrácí jak v postavách, tak hlavně v ději. Hamilton v Goldfingerovi zahrál na jednoduchou strunu a vyšlo mu to natolik, že natočil jednu z nejlepších Bondovek vůbec. Zde naopak jako by se nechal vybláznit a filmu to vůbec neprospělo. Co se týče Bondovských znaků - v Diamantech je jen málo vychytávek od Q (falešné otisky jsou super, ale tím to končí). Bond nedostane auťák ani hodinky ani nic jiného. Bond girls - Jill St. John pro mě teda nic moc. Nebyla ani inteligentní, ani zvlášť hezká. Zato ale Lana Wood to svým "charizmatem" dorovnala. Zabijáci - tak ti byli super. Pan Kidd i pan Wint měli sakra koule, i když to na první pohled třeba tak nevypadalo. Jejich sarkasmus mě bavil. Song - Super, nemám výhradu. Jeden z nejlepších v rámci série. Shirley Bassey potvrdila, že umí. Ernst Stavro Blofeld - tentokrát žádný zvláštní znamení, ale šlo to. Vtip mu nescházel. Nicméně platí, že Tery Salavas number one. V závěru ještě dodám, že Diamanty jsou věčné se vyznačují několika nezapomenutelnými momenty (namátkou Bondovo popelnění v krematoriu, kosmo autíčko nebo zdvojení bílých kocourů). Právě tyhle scény dorovnávají slabší režii a vytahují film směrem nahoru.

• 21.2.2016  09:27
    Historie.cs (TV pořad) (2008)

Pořad dobrej, jen ten moderátor a někteří hosté jsou nějací divní...

• 15.2.2016  10:03

Dle mého trošku neprávem zde hodnocené jako nejslabší Bondovka. Jasně, není to v rámci série úplný šlágr, ale řekl bych, že slušný průměr ano. Lazenby ani mě k srdci nepřirostl, ale na druhou stranu ani totálně nevyhořel a to ani s bryndáčkem a kostýmkem alá Sherlock Holmes. Příběh je docela dobrej a délka filmu se vyrovnává novodobé éře Craigovek. Co je pro mě jednoznačným plus je pak inspektor Kojak v roli Blofelda, který je všech Blofeldů král.

• 13.2.2016  08:41
    Rambo III (1988)

Nemyslím si, že je úplně fér hodnotit Ramba trojku jako nejslabší film série. Pro mě jsou všechny díly víceméně vyrovnané. Každý má své lepší i slabší stránky. V tomhle díle je navíc několik nezapomenutelných hlášek ( např. turista, párkrát jsem vystřelil, na obklíčení to nevidím) i scén ( např. úvodní bitka ve skladu, vyskočení ze stoky anebo má oblíbená - vypálení rány za pomocí střelného prachu). Za mě 75%.

• 8.2.2016  08:15

Pár super hlášek od Morgana Freemana a hvězdné obsazení. Zbytek ale slabota. Režie bídná, příběh neoriginální a plný stálých klišé...Celkově nuda. Čekal jsem víc. Vidět tenhle film jednou bohatě stačí.

• 31.1.2016  08:58
    Thunderball (1965)

Thunderball zde má docela solidní hodnocení, ale mně až tak s srdci nepřirostl a v rámci Conneryovek ho mám až na předposledním místě před Diamantama (Nikdy neříkej nikdy nepočítám). Po skvělém Goldfingerovi to tvůrci neměli vůbec jednoduché. Je zde přece jen slabší výprava a i přibylo i nelogičností. Podvodní pasáže jsou na mě až moc dlouhé, což nakonec vede ke zbytečně natahované minutáži. Nezaujal mě ani úvodní song a záporák Adolfo Celi byl pro mě takovej nemastnej neslanej. Nebylo to z jeho strany špatný, ale mohlo být i lépe. Co naopak Thunderball nabídne měrou vrchovatou, tak to jsou Bond girls, kterých je hodně a všechny jsou nádherné. V tomhle směru Thunderball nemá konkurenci. Povedly se i pěstní souboje a některé scénky v rehabilitačním zařízení. Žraločci v bazénu taky dobrý. Pobavily mě i některé hlášky typu: "Chodíte sem často?" Dávám 3 hvězdy.

• 25.1.2016  15:30

Franta Jakubec...nazdááár. Ty vole Zdeněk Prokeš, pojď sem pojď sem...Tibor Mičinec!!! Ty vole nazdááár. Zdeněk Hruška vole, pojď sem kam jdeš vole, kam to chceš?!

• 24.1.2016  21:27

Napíšu to stručně. Kritika přitroublejch kritiků na tenhle film patrně vychází ani ne tak z toho, že by ten fim za nic nestál, ale z toho, že to natočil režisér, kterej pro ně není kádrově přijatelnej. Dle mého názoru tohle Renčovo dílo není vůbec tak špatný, jak leckteré komentáře tvrdí. Ano, je to semtam přehnaný a i některé obsazení mi nepřišlo zrovna ideální (začíná být přemádlováno, souhlas), ale co se týče hlavních rolí, tak s tím nemám sebemenší problém. Pauhofová, Markovicz, Stašová, Huba, Kříž - v žádném případě to nebyla trefa mimo terč. Nevadilo mi ani předabování. Za mě tedy nějakých 60%. Už se těším na komentáře typu - No jo, to mělo vysokou návštěvnost jenom pro to, že jsme národ oveček a lidí bez vkusu. Houby, v kině už jsem byl na mnohem větších katastrofách. Tohle není veledílo, ale rozhodně ne propadák a když by se mě někdo zeptal na názor jestli na to jít či nejít, tak odpovídám to první.

• 24.1.2016  08:26
    Goldfinger (1964)

Zcela právem je tato Bondovka hodnocena jako jedna z nejlepších z celé série (zde na csfd dokonce nejvyšší procentové ohodnocení ze všech). Je to pro to několik důvodů. Důležitý je už samotný originální příběh s dábelským plánem na znehodnocení zlata. Dále zde vystupuje charizmatický Goldfinger a jeho poskok OddJob, což je spolu se Zubem možná vůbec nejlepší řezník ze všech dílů. Všechny Bondgirl jsou zde zatraceně atraktivní a velký prostor taktéž dostanou konečně vychytávky oddělení Q včetně představení Aston Martina. Skvělá je i hudba a hlavní song Shirley Bassey. Hláškuje se zde o stošest a prim hraje hlavní záporák a jeho notoricky známé: "Ne pane Bonde, očekávám, že zemřete." Taktéž délka filmu mi v éře Conneryovek vyhovuje, jelikož třeba u Craigovek mám pocit, že to je až příliš nastavovaný. Plný počet je zde tak zcela zasloužený, protože tenhle díl má všechno, co má správná Bondovka mít. Čím více se na staré Bondovky vždy po roce podívám, tím více mi přijde, že zrajou jak víno a mají v sobě kouzlo, kterým ty novodobé zatím nejsou tolik zasažené.

• 23.1.2016  09:02

V rámci Seagalovek společně s Těžko ho zabít asi nejlepší dílo. Steven ve vrcholné formě a navíc ve slušivém kuchařském úboru. Film má originalitu a kouzlo, což je zapříčiněno i datem výroby, kdy Seagal teprve pronikal mezi hvězdy. Co potěší, tak jsou oba hlavní záporácí. Jak slizák Gary Busey tak bejvalej agent a jeden z mých oblíbenců Tommy Lee Jones.

• 22.1.2016  08:41
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Typicky české a typicky hezké se všemi přednostmi i chybami. Skvělé díly střídají slabší. To samé platí u dialogů a hlášek, ale dohromady to vystačí na slušnou oddychovku a příjemně strávenou půlhodinku, což je tak akorát. Navíc tvůrci věděli, kdy seriál ukončit. Herecké výkony až na prkenného Goliáše a semtam nepřirozeného Menzela s Kanyzou jsou bezchybné. Těžko říct jestli více vypíchnout hláškujícího Petra Nárožného, vtipálka Ladislava Potměšila nebo geniálně ztvárněného notora Babulu Tomáše v podání pana Poloczka. Za mě by asi ale o malinký kousek vyhrála role Václava Knopa, jelikož jeho pan domácí Jonáš prostě neměl chybu. Co si budeme povídat, v rámci porevoluční éry jedno z toho nejlepšího, co se povedlo natočit. To není sice příliš pozitivní zpráva, ale je to holý fakt. " Paní Jirásková, nevíte, kdo by koupil brusle?"

• 18.1.2016  12:29
    Titanic (1997)

Nejsem fandou romantického žánru a dojemných příběhů, ale to mi nebrání tomu, abych tenhle film neocenil plným počtem, protože je to řemeslnně tak perfektně zvládnuté, že to musí chytnout za srdce i toho největšího cinika. A Celine v pozadí tomu už jen nandavá korunu.

• 16.1.2016  22:09

Srdečné pozdravy z Ruska jsou v rámci celé sérii velmi solidním počinem. Co se týče výpravy, tak patří ke špičce. Trošičku na škodu je semtam nějaká ta nelogičnost, která však není nijak podstatná. Hlavní záporák v podání mého oblíbeného herce Roberta Shawa má rozhodně koule a babizna Klebová taktéž a to snad i doslova. Poprvé se nám představí Ernst Stavro Blofeld a jeho sněžný kocour. Vtip, nadsázka, akce, naivita - vše, co si člověk v Bondovce přeje, tak zde nechybí. Za mě spokojenost a to i přes to, že sira Seana Conneryho bondovský vrchol teprve ještě čekal...

• 11.1.2016  20:03

Jako malej capart jsem si tenhle film pouštěl na VHSce klidně 2x denně a to hlavně kvůli části při chytání paragánů a hudby v pozadí (neskutečně jsem vždycky fandil Trunečkovi, aby ho nechytli). Postupem času zjišťuju, že i nadále je to jediná část filmu, která se dá se zaujetím sledovat. Zbytek už příliš atraktivity nepobírá. Nicméně herecké výkony jsou super. Ať už v podání výsadkáře Langoše, kapitána Tůmy či majora Brůchy. I nějaká ta vtipná hláška typu: "Šlapetka, co tady šlapete vodu, odpalte!" se najde. Takže joo, 3 hvězdy bez problému.

• 9.1.2016  23:06
    Zlaté oko (1995)

V rámci Bond série za mě v TOP 3. Společně se "Špionem, který mě miloval" a "Casinem". Ihned v závětří "Žiješ jen dvakrát" ... Brosnan v roli Bonda? Velká paráda.

• 9.1.2016  10:02
    D-Tox (2002)

Mně to nepřišlo vůbec špatný a jsem docela překvapenej až takle nízkým hodnocením zde. Sylvester trošku vážnější roli zvládl a i atmosféra filmu má svou úroveň. Takže i když to není extra šlágr a hlavního záporáka člověk dle xichtu musí odhalit prakticky okamžitě, tak 3 hvězdy jsou zcela zasloužený.

• 9.1.2016  09:11
    Avengers (2012)

Nejsem nějakým extra fandou jednotlivých avengerů. Vlastně jsem viděl pouze jedničku Iron mana a část Hulka, ale tohle jejich spojení v jednom filmu se mi zamlouvalo. Největší koule má samozřejmě sám velký Hulk, ale ostatní mu slušně sekundují. Je to solidní oddychovka, u které se člověk dobře zabaví. Navíc Scarlettka je bohyně. Zaujal mě také hláškující Robert Downey Jr., který si to opravdu užíval.

• 3.1.2016  23:40

Když to přišlo, tak to byl neskutečnej hit. Tehdy bych dal asi plnej počet, ale postupem doby to samozřejmě trošku ztrácí. Práce střihače byla slušně odfláknutá. Nicméně i tak je zde několik skvělých hlášek (hlavně Langoš jede) a muzika je chytlavá. Určitě se to nechá čas od času vidět. Dávám tedy 3*..."a nečum".

• 3.1.2016  23:28
    Bony a klid (1987)

Tenhle film, ať si každý říká co chce, je prostě dobrej. Je to koukatelný od začátku do konce a hudba k tomu sedí jako prdel na hrnec. No a když k tomu připočtu kultovní hlášky o nejbohatších invalidních důchodcích, podání rukavice či legendární scénky se "strejdou" a trabantem nebo cementářema, tak nemůžu jinak, než dát 80%. Doba to byla zkažená, ale přijde mi, že v ní ještě platily alespoň nějaký pravidla...

• 26.12.2015  20:58

Jenom zírám, co všechno se dá na ČSFD hodnotit :D No což, alespoň se zde bude moc pár lidí vyzvracet a ulevit si od svých posratých životů...

• 22.12.2015  21:36
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Za očividnou Janákovu úchylku ve vlasech uděluju 1000*, jelikož pánové Táborský, Vojtek a Kříž ... :-DDD

<< předchozí 1 2 3