• Rodinný

Šíleně smutná princezna (1968)

Na tejto rozprávke mi prekáža tá štylizácia a fakt, že pán Neckář mi nie je vôbec, ale vôbec sympatický. A Helenka Vondráčková to sama nezachráni. Podpriemer, ktorý u mňa zapadol prachom.

Nebojsa (1988)

Mne sa táto rozprávka páčila už ako decku a páči sa mi dodnes. Je to veľmi subjektívne hodnotenie, ale neviem si pomôcť...

Rumburak (1984)

Na môj vkus je to strašne prekombinovaná rozprávka bez štipky humoru. Navyše, hodnotenie zrážajú nesympatickí detskí predstavitelia.

Den poté (2004)

Uťahaný film s výbornými trikmi a fantastickým hudobným motívom od Haralda Klosera, ktorý to tak trochu zachraňuje.

The Eagles (2013)

Takzvaný must-have pre každého fandu skupiny The Eagles. Špičkový dokument o začiatkoch najlepšej americkej skupiny všetkých čias, ktorý nás prevedie medziobdobím, "rozpadom" skupiny a comebacku v roku 1994. Dokument vám poodhalí niektoré dosiaľ nevidené zábery, prezradí pikantné historky zo zákulisia koncertov a dovolí divákovi utvoriť si názor na vyhadzov Dona Feldera z radov The Eagles. Dlhý, mäsitý a vyčerpávajúci. 5*.

Máša a medvěd (2009) (seriál) odpad!

Veľmi sa ospravedlňujem všetkým, ktorých sa moje hodnotenie dotkne, ale nemôžem inak ako ísť proti prúdu - Máša a Medveď je neskutočne stupídna záležitosť. Hlavná postava (ak sa to tak dá vôbec povedať) je stelesnenie otravnosti, vlezlosti, protivnosti a iných negatívnych kvalít. Videl som niekoľko dielov a stačilo mi, aby som sa presvedčil o tom, že je to odpad...

Insidious 2 (2013)

Trochu pomalší rozbeh, ale zato brilantný záver s otvoreným koncom, ktorý už len potvrdzuje chystaný Insidious 3. Oproti Insidious 1 má dvojka u mňa trochu slabšiu atmosféru - predsa len už vidíme aj to, čo už bolo videné v prvom filme. Tento drobný nedostatok vynahrádza opäť skvelá hudobná zložka filmu a fakt ako to všetko do seba zapadá. Wanova invencia a predstavivosť je úžasná. Som veľmi zvedavý, či sa potvrdia internetové dohady o tom, čo videla Elise v závere filmu. S odhliadnutím od toho, že Insidious 1 je moja TOP srdcová záležitosť, aj Chapter 2 si zaslúži moje plné ohodnotenie.

Letiště (1970)

Jeden z mála bezkonkurenčných trilerov zlatej filmovej éry katastrofických filmov. Za fantastického George Kennedyho a Helen Hayes dávam piatu *.