Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Zhruba takhle bych si představoval film, kdyby se natáčel podle špatné fanfiction. Scénář jak od třináctiletého dítěte bez sebemenší logiky, boje naprosto trapné, herecké výkony mizerné, postavy dělají věci zcela bezdůvodně, jen aby se posunul děj, nevtipné, tudíž nefungující hlášky, efekty měl lepší i amatérský film Metal Gear Solid s rozpočtem 200x nižším. Kromě toho se film snaží zahodit asi polovinu děje a zákonitostí předchozích dílů a přesto si něco nechat, vypadá to tak naprosto zmateně. Prznění mých oblíbených postav ani nemusím počítat, výsledek jasný. 5%

Diplomová práce (1996)

V poslední době jsem zkusil hned několik vysoko hodnocených filmů ze Španělska. Do jednoho strašlivé zklamání a disbelíf nad všemi těmi procenty, které jim zdejší komunita dala. Tady máme extrémně roztahaný a nudný "horor" s nepravděpodobnou zápletkou, nulovými hereckými výkony, otravnými postavami a ještě otravnějšími dialogy. Prostě nelze. 20%

Sex 100+1 (2007)

Tento film sám o sobě způsobil, že jednou za čas dám taky šanci filmům s žánrem "romantický". Protože kdybych jim ji nikdy nedal, mohl bych přijít o nějaký tichý skvost, jako je tohle. 85%

500 dní se Summer (2009)

Přeskakování v čase, upištěný soundtrack a sem tam něco černobíle. Ano, další z mnoha tupých trapáren, které se modernímu divákovi "na úrovni" libí. Opět označení komedie i přes to, že nevidím doslova jedinou vtipnou scénu nebo dialog, jediné, co připomíná komedii, jsou odlehčené rozhovory "hrdiny" s kamarády a desetiletou holkou, ovšem bez vtipu. Roztěkaný děj neustále (a hlavně naprosto zbytečně a samoúčelně) přeskakuje v čase, což jen víc rozmělňuje už tak vágní děj. Obě hlavní postavy jsou naprosto nezajímavé a tuctové, ničím se neliší od těch několika miliard skutečných lidí, kteří po téhle Zemi běhají, na čemž samozřejmě není nic špatného, ale také nic zfilmovatelného. Já doufal v další Sex 100+1, to je ta pravá romantická komedie, tenhle výblitek je leda romantická nuda. Tvůrci udělali přesně to, co mají rády jak masy, protože si můžete klidně v libovolný čas odběhnout uvařit kafíčko a o nic nepřijdete, tak rádoby znalci, protože se film přidává k invazi pseudouměleckého stylu, který je dnes tak populární. 10%

Evoluce (2011) (studentský film) odpad!

Velká zábava. Najít na internetu trochu lepší argumenty pro kreacionismus (btw to v Česku opravdu existuje?) by bylo asi na pět minut. Tenhle "film" používá ty nejabsurdnější a nejnelogičtější ze všech. Kterýkoli evoluční biolog (nebo prostě vzdělaný člověk) to snadno roznese v zubech. Ale pěknou animaci mají, to ano :-) 5%

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Přiznejte se, komu z vás nevadí, když sebevrah píše dopisy, ve kterých se snaží strhnout vinu za svou smrt na oststaní lidi? Na módní průmysl, na šéfy v práci, na nevěrné partnery... na všechno, jen ne na vlastní blbost. I přes tyto počáteční nesympatie jsem Veronice začal po nějaké době fandit. Její pokusy o vyrovnání se s novým prostředím netradiční pakárny i se sebou samou jsou kupodivu docela snesitelné a hlavně ne zcela okoukané. A potěšilo mě na můj vkus přesné množství a síla "odvážných scén" tak, abych si neříkal, že tvůrci chtěli hodnocení PG-13, ale ani že jsem si místo toho neměl pustit nějaké péčko. Škoda jen, že konec jsem předvídal už od stanovení diagnózy. 60%

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Na pohádku až pozoruhodně temné. Leckterý hraný horor 18+ by se mohl učit a já jsem velice příjemně překvapen. Proč to nebylo za pět? Tvůrci zřejmě moc nechápali, co se do filmu vyplatí dávat a co ne. Stopáž občas zbytečně protahují naprosto nedůležitými, nezábavnými a nezajímavými pasážemi a zbytečnými dějovými prvky. Ale to se překousnout dá :-) 80%

Nedotknutelní (2011)

Film byl příjemně decentní, chvílemi to vypadalo i na čtyři... ale proboha! Vždyť v tom není žádný konflikt! Žádná krize, žádný problém k vyřešení. Jaký má smysl se na to koukat, co to chce říct? Pokud to mělo celé být agitačka proti rasismu, pak se stačil opodívat na ten plakát a přečíst si obsah a né čučet na dvouhodinový film. Neberte mě špatně, nebylo to špatné a po většinu (!) času ani nudné, ale takhle film nemá vypadat. 65%

Pohřben zaživa (2010)

Nic v tomto filmu není uvěřitelné. Retardovanější hlavní postavu jsem neviděl. Bílá-černá, dobro-zlo jak z pohádky pro děti. Máloco v tom má logiku. Jedna hvězda za posledních třicet vteřin. Už si skoro nevzpomínám, kdy naposled nebyl španělský film těžkým zklamáním. Vlastně asi nikdy. 10%

Ranař (2011)

Jako velký hokejový fanda jsem tenhle kousek nemohl minout. Trochu mě zklamalo, že o komedii nešlo - to neúspěšně zkoušeli asi tak prvních pět minut a posledních pět vteřin, ale ani proti vážným filmům nic nemám. Hlavní "zápletka" není nijak geniální, ale koukatelná a příběh rychle odsýpá, love story se nijak nepřehání, to je dobře... ale vadilo mi pár nakousnutých a neukončených dějových linií (třeba vztah hrdiny k rodičům nebo týmu k šedivějícímu kapitánovi atd). Také jsem nečekal takové IQ hlavního hrdiny, mám problém se s takovými postavami ztotožnit. Stojí to za to vidět, ale nic, co byste si pustili dvakrát. 60%