Super 8 (2011)

Jak já nesnáším, když v relativně vážných filmech jsou hlavní hrdinové děti, jak já to STRAŠNĚ nesnáším! Většinu filmu se v podstatě nic neděje; s žádnou postavou se nelze ztotožnit; sledovat, jak dvanáctiletí kluci myslí pinďoury, je únavné; napětí ani strach se nedostavily.... při hodnocení nemám na čem stavět. Snad jen zpracování a efekty šly přičíst k dobru. Velká škoda. 25%

3 Idiots (2009)

Pět hvězd normálně dávám jen takovým filmům, které mi přijdou perfektní. Bez vady. Tenhle film vadu má: naprosto nehodící se trapná muzikální čísla, naštěstí ne početná. Ale celkový pocit z filmu mi prostě nedovolí dát jinak, než absolutorium. Skvěle zvládnutý snímek, který si půjčil od hollywoodu to nejlepší a to pitomé mu nechal. Tak to má být. 95%

Evado (2011) (studentský film)

Spíše zklamání. Nic moc zpracování samozřejmě odpouštím, je to koneckonců jen studentský film. Co odpustit nemohu jsou tragické herecké výkony, špatně napsané dialogy ("Chcípnete v pekle!") i postavy, absenci zápletky a hlavně haldu logických lapsů a nepravděpodobných chování postav. Neustálé flashbacky matou, herci drmolí, příběh (lze-li to tak nazvat) utíká pomalu a beze spádu, zhruba tak by se Evado dalo popsat.. Bod nahoru jen za hudbu a za to, že to není žádné pitomé drama o obyčejných lidech ani nevtipná komedie jako to v Česku bývá zvykem a snad se toho boudou tvůrci držet i v budoucnu. Zatím se mají co učit. 30%

Takoví normální zabijáci (1994)

Většina filmu je nuda a šeď. Už proto, že nějaké šílené zabíjení náhodných kolemjdoucích mě opravdu nijak neoslovuje. Už proto, že obě hlavní postavy mi celý film lezly neuvěřitelně na nervy. Už jen proto, že si režisér myslel, že když pár záběrů udělá černobíle a proklade snímek kreslenými scénkami, bude z toho umělecké dílo. Snad jen finále ve věznici stálo za to a Downey byl skvělý, ale hodinu a půl nudy mi to nevynahradí. 40%

Osvícení (1980)

Další film, který asi utrpěl tím, že se na něj dívám s třicetiletým zpožděním. Základní problém je, že se v podstatě nedá s žádnou postavou ani trochu ztotožnit - buď se chovají jako šílenci a nebo jsou naprosto neschopní logického uvažování, ačkoli to byl asi účel... aby to bylo pořádné "psycho". Ačkoli se hned na začátku začnou dít podivné věci, měl jsem pocit, že se vlastně neděje nic - protože film neměl žádný spád, nebyl strašidelný, mysteriózní a ni nic takového. Většina "duchů" měla sklon mě silně iritovat, stejně jako neustálý šílený výraz Nicholsona a přiblblé zírání s otevřenou držkou (pardon za výraz) toho kluka. Poslední třešničkou na dortu je, že tvůrcinedokázali navodit pocit napětí (alespoň mně ne). Můžu vyzdvihnout snad jen dvě pozitiva. Zaprvé krásně vykreslený konec, který asi tomuto filmu přinesl tolik kladných hodnocení. A zadruhé, že hlavní ženská postava není přesexualizovaná čtyřicetikilová supermodelka, což ji dělá o mnoho uvěřitelnější... a hlavně jsem to DLOUHO v žádném filmu neviděl. Jen za to ale filmu nemohu prominout hodinu a půl nudy. 40%

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Jako divák z roku 2012 jsem čekal, že se zastaralost promítne do všech aspektů filmu, ale nakonec to pocit z filmu nijak moc nekazilo. Pár logických lapsů dostatek dobrých nápadů neznehodnotí, takže i pro moderního diváka dobré pokoukání. Spousta aspektů ale přeci jen trpí tím, že sci-fi (alespoň to pro dospělé) bylo tou dobou ještě v plenkách, z čehož plynou chyby, a mnoho příběhových aspektů bylo zatím překonáno. 60%

Johnny English se vrací (2011)

Mírné zklamání. Stále obsahuje několik dobrých scén, ale proti jedničce se změnila celá premisa děje: English už není ani až tak neschopný, takže to musí dohánět až nereálnou mírou stupidity (oproti jedničce ztratil tak 20 bodů IQ), dále se z filmu stala bláznivá komedie - tudíž už jsou pitomci téměř všechny postavy, což se může hodit do filmů Hele, vole, kde mám káru nebo Bulšit, ale k JE se mi to příliš nehodilo. Přesto dokázal nejen pobavit, ale i hlasitě rozesmát, což se vždycky počítá. Nedostatky bohužel kvalitu snímku sráží níže, než by si zasloužil. 60%

Tormented (2009)

Jsem si jist, že pro oběti šikany to bude pěkné pokoukání. Holka mě odmítla, protože na ni nemám? Zabít ji. Kluci si ze mě dělají srandu, protože je nechám? Zabít je. S touto premisou rozhodně nesouhlasím, na rozdíl od většiny zdejšího osazenstva, ale přesto jde o poměrně zábvanou oddechovku. Killy jsou sice poměrně jednoduché a krve až zbytečně moc, ale humor, který sem tam vystrčí hlavu z písku, to vyrovnává. Ne, že by se člověk vyloženě zasmál, ale ani znechuceně nevrtí hlavou, právě naopak. 50%

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

"Oddám se vám pouze svým tělem, nikdy vám nedám své srdce!" - "Fajn, to tělo bude stačit." Skoro se až za své hodnocení stydím, ale mnohokrát jsem se upřímně zasmál a co jiného od parodie na známý film čekat, že? Zvláště vzhledem k roku výroby velké překvapení. 80%.

Antikrist (2009) odpad!

Vždycky mi přišlo zajímavé, jak pár pseudo-uměleckých scén a správný operní soundtrack udělá z nekoukatelného výblitku oslavovaný geniální snímek. Pokud (jako já) myslíte, že film by měl hlavně bavit - a to nějakými událostmi, příběhem - doporučuji vám přeskočit rovnou na 60. minutu. Že byste o něco přišli? Já vám tu hodinku shrnu: umřelo jim dítě, ona se z toho zbláznila žalem a on se jí snaží dát nějak dohromady, tak odjedou na chatu, kde s dítětem prožili poslední léto. Jo, zapomněl jsem na nespočet sexuálních scén. Co se děje potom? SPOILER: Zmagoří z ní i on a zakroutí jí krkem. To je vše. Jo, znovu jsem zapomněl na nespočet sexuálních scén. Kravina na n-tou. Pokud chcete někoho ohromit, jak moc máte umělecké cítění, tak je to trefa do černého. Pokud chcete alespoň trochu koukatelný film, poohlédněte se jinde. 0%.