Arrow (2012) (seriál)

V podstatě pokus převést nového Batmana do seriálové podoby. Temnější atmosféra sedne, to je jasné, akce si nezadá s Hollywoodem, ale pořád je to jen takové to superhrdinské klišé. Každý díl provází úmorné hrdinovy monology a lá Batman začíná, ani by to nebylo z Ameriky, kdyby toho půlka nebyla o tom, kdo koho s kým podvádí, kdo koho miluje a jak to všichni cítí, což mě už neskutečně nudí. Kromě toho... ač mi anti-hrdinové vůbec nevadí, serou mě ti, kteří si fakt myslí, že jsou samotná matka Tereza, i když vraždí nevinné po tuctech. Nejsem fanoušek takové úrovně sebeklamu. P. S. Doufám, že na konci zhebne. 50%

Jsem číslo čtyři (2011)

Nemám rád, když se filmy pro děti tváří jako filmy pro dospělé. Nemám rád, jak v amerických filmech každý myslí pinďourem. Nemám rád, když se nikdy nic nevysvětlí. A nemám rád, když jakákoli logika padá, protože se tvůrcům zrovna nehodí. 15%

Temné lesy (2003)

Opět jeden z těch hororů, kdy se čtyři pětiny stopáže neděje vůbec nic a pak přijde další zklamání v podobě špatně vysvětleného levného tisíckrát omílaného "finále". Připomnělo mi to Blair Witch a to je špatné znamení. Alespoň je stopáž natolik krátká, že nemusíte truchlit nad příliš velkou časovou ztrátou. I když i 85 minut zabolí. 15%

12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Barevnější a rasově korektnější modernizovaná verze asi nejlepšího filmu své generace. Jde v podstatě o 1:1 kopii originálu, tvůrci mě ale zklamali ustřiženým koncem. Kromě toho pochybuji, že by si remake bez špetky invence zasloužil plný počet. Ale kvalita originálu se nezapře. 70%

Dredd (2012)

V podstatě kopie Zátahu, včetně některých celých scén. Ale když to netočí asiati, je všechno hned lepší, ne? Přesně takhle si představuji dobrou oddychovou akčňárnu. Zbytečně se nehláškuje jako o život (to mi vyhovuje královsky), nepřehání se to ani se sci-fi prvky a hlavně osobnost Dredda zaručuje, že se půlku filmu nebudu dívat na nějaké natahované hemzy, citové výlevy, "miluju tě" a podobně. Kdy že to bude dvojka? 80%

eXistenZ (1999) odpad!

Nenacházím v tom nejmenší logiku. Nevím, kdo by takové debilní hry hrál, za 75 minut filmu jsem nepochopil vůbec nic, obě postavy mě neskutečně štvou a vůbec nesnáším takovéhle surrealistické bláboly. Nazdar. 0%

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Po zdejších komentářích jsem byl zděšen, bál jsem se ubuleného dojáku, ale zbytečně. Sice jde o depresivní melancholické drama, ale rozhodně ne v tom odporném chick-flick stylu, který se na nás obvykle z americké tvorby valí. Z celého filmu pro mne byla opravdu silná jen jedna scéna, ale už jen ona způsobila, že se film vyplatilo vidět. Jo a jen tak mimochodem, pochmurnou atmosféru často "kazí" roztomilý psík, nad kterým se nešlo neusmívat :-) 65%

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Jó, francouzská holka, co je do dvaceti panna, není nikdy dobré znamení. Bohužel vyvražďovačka je poněkud jednotvárná, kromě toho tvůrci (anebo vrah) asi ve škole neměli biologii, protože jak dlouho v tomhle filmu vydrží lidé s rpoříznutým hrdlem, to je neuvěřitelné. Výsledek: špatně natočená kopie padesátkrát viděného. 35%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Jako v každém filmu s cestováním časem kvanta nelogičností na diváka létají s kadencí rotačního kulometu, ale ani to nezvládne úplně zničit perfektní práci, kterou tvůrci odvedli s prostředím, zasazením a postavami. Pocit z filmu mi ale trochu pokazil můj nejneoblíbenější herec (JGL) a ten nejodpornější malý fracek, jakého jsem kdy viděl. 80%

Superman se vrací (2006)

Co je zajímavého na sledování chlápka, který je nezničitelný a bez omezení? Bohužel celá premisa Supermana je od začátku příkladem špisovatelské neschopnosti. Opravdu, během těch 150 minut zíráme, jak Superman zachraňuje x lidí, kteří vlastně nikdy nebyli v nebezpečí, protože on se vyskytoval na jejich planetě, všechna pohádková klišé, záporák není uvěřitelný... Prostě zbytečný film, který musí každého s průměrným IQ neuvěřitelným způsobem iritovat po celou dobu. Alespoň mají hezlké efekty, ne? 10%