S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších českých pohádek, kterou lze považovat za jeden herecký koncert Vladimíra Dlouhého či Ondry Vetchého. V geniálnější roli jsem Petra Nárožného v životě neviděl. Ani pan Kemr jako pan král zahrál bez sebemenší chyby, ale on to má jednoduše v sobě. Výborné nezapomenutelné hlášky, kterými je pohádka Hynka Bočana hodně nabitá, kvalitu nijak nesnižujou.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Stará, dobrá a velice humorná komedie, která se Lipskému bez sebemenšího kazu povedla. Jedna humorná scéna střídá druhou a film osloví diváka běhěm pár minut a baví ho až do bláznivě samotného konce. Velice kvalitní a nestárnoucí podívaná s rolí vynikajicího Luďka Soboty.

Gauneři (1992)

Výborný film Tarantina, který ani nepotřeboval moc prostorů, jelikož se téměř celý film odehrával v garáži. Kdo si oblíbil Tarantinové Pulp Fiction na tohle by se bezpochyby zapomínat nemělo. Herecké výkony jsou vskutku povedené. Zejména Michael Madsen, jeho taneček a následné mučení policisty. Osobně mě ale ze všech nejvíce zaujal charismatický Harvey Keitel alias pan Bílý, který byl fakt úžasný. A navíc všech pět gaunerů dostalo zajímavé jména podle různych barev, kde se mi také především líbila scéna jak si je rozebírají - Ty nejsi pan fialový, ty jsi pan růžový. Výsledek je opravdu vynikající a pozoruhodný.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Perfektní pokračování neuvěřitelně dokonalého filmu, které o malý kousek překonává první díl. Skvělá zábava, svižné akční scény a k tomu zábavný Sean Connery.

Kmotr II (1974)

Po prvním Kmotrovi pokračuje příběh rodiny Corleonových, kde v jedné linii sledujeme nové hlavy celé rodiny Michaela Corleona, v druhé části mladého Vita Corleona a jeho příchod do New Yorku. Skutečně více než důstojné pokračování legendy, která je víc než film. Do role Michaela Corleona nešlo obsadit lepšího herce jak samotného Ala Pacina. Opravdu výborný druhý díl, který podle mého překonal ten první.

Shrek Třetí (2007)

Ttřetí díl, lze považovat za jednu velkou nastavovanou kaši. Nepostrádá však skvělou animaci a pár dobrých vtipů. Dějově je ale slabý. Některé vtipy se opakují. Celý film vypadal, jako nuceně natočený a takřka bez nápadu.

Shrek 2 (2004)

Nevyrovnáná pokráčovaní jsou opět tady.

Shrek (2001)

Úžasná komedie, kterou bych společně s Nemem označil za jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob. Grafické zpracování je užasné. A když se Shreka zhlédnete v originále, který je o hodně kvalitnější než český dabing, můžete se těšit na vtipně namluveného oslíka Eddieho Murphyho.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Po výborném Schindlerově seznamu, se Spielberg opět vydal do válečných vod a za jeho rozhodnutí, mu musíme být vděční. Pokud je film zpracován takovým způsobem jak to předvedl Spielberg, divák na zážitek, který mu Zachraňte vojína Ryana poskytl, nezapomene. Doporučuji už jen díky skvělým hereckým výkonům Tomů Hankse a Sizemora.

Mumie se vrací (2001)

O něco horší než první díl, ale stále si film udržuje dostatek akce a humoru. Tentokrát mají O´Connellyovi nastarosti nejen Imhotepa, ale i krále Škorpiona.