Podraz (1973)

Co k tomuhle filmu říct? Snad jen to, že kdo to neviděl neví o co přichází. Herci Newman - Redford se s režisérem Hillem sešli už při natáčení skvělého westernu Butch Cassidy A Sundance Kid. Opět spojili síly a natočili výbornou a nezapomenutelnou kriminální komedii.

Ratatouille (2007)

Další Pixarovka, která ohromí každého. Ratatouille vypráví o kuchaříčkovi v podání animované krysy Remy , která ráda vaří a obdivuje pařížského kuchaře Gusteau. Dokonale zdařilá animace a zábava pro celou rodinu.

Insidious (2010)

Konečně horor, který se mi po dlouhé době líbil. Dnešní filmy tohoto žánru nestojí za nic a člověka ničím neohromí. Narozdíl od jiných hororů, kde vraždící maniak likviduje jednotlivé teenagery či dospělé jako by se nechumelilo, kterých se také v žádném případě bát nejde, mě Insidious nadchl nápadem astrální projekce a dokonce jsem chvílema čekal se zatajeným dechem. K temné a mrazivé atmosféře byla zvolena ideální hudba, která výstižně doprovázela děsivé momenty plné napětí a lekaček. Z mizerného rozpočtu vymáčkl James Wan maximum. Opravdu příjemné překvapení.

Kráčející skála (2004)

Kráčející skála přesně splňuje účel, pro který byl natočen - pobavit diváka, moc u toho nepřemýšlet a to se mu víceméně podařilo. Mě pobavil, neurazil. Víc se ale čekat nedá.

Telefonní budka (2002)

Nechápavě jsem kroutil hlavou a přemýšlel nad tím, co může být na filmu, točeném na pár metrech čtverečných skvělého. Po zkušenosti s Telefonní budkou, už nebudu podceňovat filmy, které jsem doposud neviděl. Vynikající thriller, který je důkazem toho (až to je k neuvěření), že na malém prostoru se dá natočit strhující podívaná. Film po celou dobu neztrací na tempu a Colin Farrel zde předvádí opravdu geniální výkon. Joel Schumacher mi konečně po dlouhé době udělal znovu velkou radost.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Opravdu vynikající podívaná pro diváka všech generací. Film je natočen s parádní atmosférou a takovou lehkostí, že zaujme každého. Navíc dvojici sympatických zlodějičků Redforda a Newmana nejde jinak než plnohodnotně obdivovat. Celý film lze také nazvat za jednu hereckou show těchto dvou geniálních chlapíků. Scéna, kdy Butch a Sundance loupí banku v Bolívii za pomocí taháku považuji za svou nejoblíbenější (u ní jsem se nemálo nasmál), ale i závěrečná přestřelka dopadla na výbornou. Navíc písnička Raindrops Keep Fallin' on My Head je také velice povedená. Opravdu nemám co vytknout. Parádní film.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Často jsem četl a slýchaval, že je How I met your mother jeden z nejlepších seriálů a musím uznat, že k dokonalosti mu nechybí daleko. Některé díly nejsou tak kvalitní, ale u zbytku se náramně bavím. Co se týče nejlepší postavy, je evidentní, že to je lamač dívčích srdcí Barney Stinson.

Podfukáři (2004) (seriál)

Velice působivé. Seriál, jako Hustle je přesně moje krevní skupina.

Králova řeč (2010)

Dlouhá psaní o tomhle precizně natočeném klenotu jsou naprosto zbytečná, jelikož bych neustále opakoval to co píšou ostatní. Můžu jen říct, že jsem byl spokojený ve všech stránkách. No až na jednu. Velice mě mrzí, že Goeffrey Rush nezískal Oskara, kterého si jednoznačně zaslouží. S Počátkem je Králova řeč v roce 2010 nejlepší film.

Vlasy (1979)

Za věrnéhé fanouška muzikálových filmů se určitě nepovažuji a vždycky jsem se jim snažil vyhýbat co největším obloukem, ale narazil jsem na film, který bezpochyby můžu řadit na první příčku již výše zminěného žánru. Nějakou dobu jsem veděl, že Vlasy v nejbližší době uvidím a měl jsem jisté obavy. Především nudy jsem se obával, ale zároveň jsem očekával daleko víc, jelikož Vlasy režíroval můj oblíbenec vynikajícího Amadeuse a ještě lepšího Přeletu nad kukaččím hnízdem. Forman opět ukázal svůj nesmrtelný talent a ohromil mě. Postava Bergera vnesla do filmu potřebný humor, ale s ostatníma jsem také vskutku spokojený. V oblasti výběru hudby jsou moje pocity rozpolcené. Ze všech písniček se mi líbila jediná (možná dvě). Navíc si myslím, že to bylo zbytečně přeplácané, takže bych jich uvítal daleko méně s delším intervalem mezi nimi. Až na pár zbytečných věcí jsem byl ale spokojený.