Matrix (1999)

Naprosto fascinující a skvěle promyšlené akční sci-fi, kterých je dnes opravdu málo. Matrix je jeden z filmů, který přinaší jak skvělou trikovou podívanou tak i u které se divák musí zamyslet. Legenda!

Obvyklí podezřelí (1995)

Jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů s vynikájícím a dokonale vymyšleným scénářem a výtečnou Singerovou režií. Do scénářem napsaných rolí nešlo obsadit lépe. Zejména Kevin Spacey, který si také po právu odnesl oskara. A aby toho nebylo málo, jako dokonalá a bez sebemenšího kazu naservírovaná třešnička na dortu byla pointa, která film posunula až na samotný vrchol geniality. Krátce rečeno film, kde si do poslední chvíle myslíte, že už o filmu víte vše, ale omyl :)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Cameron se díky tomuhle, v životě nezapomenutelném filmu, stal jedním z nejlepších režisérů všech dob. Terminátor 2 je absolutní akční špička, která nemá dosud nástupce (snad na pár vyjímek). Náramně jsem se bavil. T2 je typický příklad, jak má akční film vypadat - spousta výbuchů, nádherné akční scény, bezvadný humor a protivník a klaďas jak má být. Navíc jsem Arnolda viděl v jeho nejlepší roli, takže naprosto bez výhrad. Jediným způsobem mohu výjadřit vděk za tohle bezchybné dílo, stejně jak Arnie na konci filmu, zvedám palec nahoru.

Pelíšky (1999)

Asi patří k nejlepším českým filmům, ale pro mě určitě ne.

Zelená míle (1999)

Dobře zpracované drama z vězenského prostředí, které znova natočil Darabont opět podle románu S.kinga. A povedlo se to parádně. Herecké výkony byly velice dobré a některé scény byly vysoce emotivní. Celkově se mi film líbil, avšak pro mě je Darabontova jednička jednoznačně Vykoupení z věznice Shawshank, na které Zelená míle jednoduše nemá.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film o muži, který neztratil naději a touhu, která jej vyvedla z temnoty stejně jako nás a díky němu jsme také okusili neomezenost a sílu lidské duše. Skvělej hereckej výkon jak Morgana Freemana, tak i Tima Robbinse, jehož smutně nespravedlivý příběh je neuvěřitelně dramatickej. Film plnej překvapení a nečekanejch zvratů, který mě naprosto uchvátil. Co víc si přát...

Rain Man (1988)

Skvělé zpracovaný film s neuvěřitelně dokonalým hereckým výkonem Dustina Hofmana, díky kterého jsem se rozhodl tento film ohodnotit nejvyšším možným způsobem. Oscar za jeho roli byl zcela oprávěný a nezbývá mi nic jiného, než Rain Mana doporučit každému, kdo ho ještě čirou náhodou neviděl.

Tenkrát na Západě (1968)

Jeden z nejslavnějších westernů. Jestli se něco dá označit jako klasika žánru, tak je to právě tento snímek. Zkrátka kdo by neznal muže s harmonikou a tesklivou melodii. A není tu jen tato vynikající melodie harmoniky ale i jiné. Herci totální bomba, zejména Henry Fonda jako zlý zabiják Frank. Pokud jste ho ještě nějakou náhodou neviděli, nezbývá vám nic jiného než to co nejrychleji napravit. Opravdu úžasný , dokonalý, perfektní film, ale také jeden z nejlepších filmů všech dob.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film, českého režiséra Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem byl pro mě velkým a neuvěřitelně silným filmovým zážitkem, že prostě musím říct, že u mě předčil i Vykoupení z věznice Shawshank. Výkon Nicholsna byl opravdu uchvacující a navíc konec považuji za jeden z nejdojemnějších v dějinách filmu.

Forrest Gump (1994)

Místama je Forrest zdlouhavý, ale jinak mu nemám co vytknout. Skvělý Gary Sinise ala sympatický poručík Dan a ještě lepší Tom Hanks, kteří svou roli zahráli geniálně.